Bez léčby to jde

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podnázev: Proces přestávání s pervitinem bez odborné pomoci. Kniha se zabývá možnostmi ukončení dlouhodobého užívání návykových látek bez odborné pomoci. Zahraniční výzkumy dostatečně prokazují, že lidí, kteří se s těmito problémy vypořádají bez pomoci odborníků, je daleko více než léčených závislých. Tato práce je jednou z prvních, která fenomén tzv. přirozeného zotavení popisuje v českém prostředí, navíc u uživatelů specificky české drogy – pervitinu. Autor realizoval devatenáct narativních rozhovorů s bývalými uživateli pervitinu, sedm z nich detailně analyzoval a jejich jedinečné příběhy nabízí v této knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210281/big_bez-lecby-to-jde-210281.jpg 4.84
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Bez léčby to jde

Mrs.Depp
13. února

Když jsem si knihu objednávala, netušila jsem, že se jedná o disertační práci a tím pádem je pro mě napsaná až příliš "odborně". Spoustu vět bych si musela přečíst několikrát, abych jim plně porozuměla, takže jsem je jen tak přeletěla. Přesto mi kniha hodně dala a její "praktická část" je velmi zajímavá. Pomohla mi pochopit, že drogy mohou ovlivnit povahu lidí, kteří jsou na nich závislí, že pro překonání závislosti je velice důležité mít v blízkosti osobu, která vás k tomu bude motivovat a povzbuzovat vás, že je v podstatě nezbytné se přestat stýkat s lidmi, v jejichž společnosti jste drogy užívali, taky že zkušenost s užíváním drog může být po překonání závislosti brána jako něco, co nás hodně naučilo a spoustu dalších zajímavých věcí.
Navíc se mi moc líbilo, jak autor zvládá zjištěné poznatky začlenit do své práce s drogově závislými.
V životě jsem se setkala s pár lidmi, kteří měli s drogami problémy, s kolegyní v práci a i když se mi k tomu nikdy nepřiznal, z užívání drog podezírám i svoji "první lásku", nyní mám také v životě člověka, který měl v minulosti s drogami velké potíže a tato kniha mi pomohla je všechny více pochopit.

mirka0586
12.11.2020

Příběhy z kterých jde sice husí kůže, ale naštěstí mají všechny dobrý konec...