Bez jablka

Bez jablka https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308427/bmid_bez-jablka-81V-308427.jpg 4 266 64

Kdo platí v hospodě? Kdo koho vlastně žádá o ruku a kdo zdržuje, když se odchází z bytu? Žijeme ve světě, který se rychle mění. Tak rychle, že se na některé změny nejsme schopní adaptovat. Novou metou ve vztahu je znát navzájem své heslo k počítači, muži mají krémy proti vráskám a ženy dělají kariéru. Miloš a Michelle se v tom chaosu snaží zorientovat. Žijou totiž v generaci dnešních třicátníků, tedy v první generaci, která si v životě nastavuje svá vlastní pravidla. Pohledem muže a ženy se dotýkají různých situací, pro které v dnešních zběsilých časech najednou není žádný návod. Zkoumají místa, která jsou zanesena stereotypy a u kterých žena zdvihá obočí a muž se kouká jinam. A tím, že spolu nespí, k tobě mohou být upřímní. Jejich krátké tematické sloupky, které už rok vycházejí na Bezjablka.cz, jsou ironickým povzdechem nad tím, jak by dnešní svět vypadal, kdyby Eva tenkrát nepodala Adamovi jablko a Adam si do něj nekousnul. Jak by vypadal svět, ve kterém se žena a muž před sebou nestydí a mluví otevřeně o všem, co se v jejich životech změnilo?... celý text

Veru.Viti
07.06.2018 4 z 5

Úsměvná oddychovka. Krátké sloupky na určitá témata z pohledu ženy a z pohledu muže. Příjemné ilustrace.

"Běhání je nový golf. Všichni běhají. Už byste z toho skoro taky běhali, ale vy jste charakter, a tak se držíte."

J.books
02.05.2018 5 z 5

Vtipná kniha, ideální do metra pro kratší trasy, pro pobavení a odlehčení ženy versus muži :)

Sandruš
29.03.2018 5 z 5

Líbilo se mi to, oddechové, pravdivé čtení.

KSarlota
04.03.2018 5 z 5

Super oddechovka, chvílemi jsem se vážně nasmála :-) a občas se tam vážně viděla

bibi.r
19.02.2018 4 z 5

Líbilo. Některé příspěvky více, některé méně, ale celkově to stálo za přečtení :).

girdi
07.02.2018 3 z 5

Myslím, že jsem neměla nějaká vysoká očekávání, ale nějak mě to prostě nenadchlo. Nápad velmi dobrý, grafika výborná, občas zajímavě uchopená témata a humorné pointy. Bohužel stále platí, že když se blogy překlopí do knížek, je to sice hezké, ale ta dynamika se změní. Takže buď to budete číst opravdu po kouskách (postupně jako blog), aby Vás to neomrzelo, nebo to dáte v rychlejším tempu a nevyhnutelně se začnete trošku nudit. Shrnuto podtrženo krásná a vtipná kniha, která má občas i hlubší přesahy, jež však ráda pošlu dál do světa, protože prostě jednou stačilo.

Sagisia
13.01.2018 5 z 5

Konečně zase knížka, která mě od srdce rozesmála. Přítel se divil, proč u toho tak hýkám, ale já si nemohla pomoct, opravdu jsem se v některých pasážích od Michelle dokonale viděla (ano, dámské záchody, to mi i tekly slzy) :)) Prostřední část mi přišla malinko slabší. Srdcovka to nebude, ale můžu doporučit všem, co nemají problém s ironií.

nakavusterezou
19.12.2017 odpad!

Za mě teda ne!
Čekala jsem na knihu až bude k vypůjčení v knihovně a zaplať pánbů, že jsem si knihu nekoupila, protože bych toho litovala.

Okolo knihy bylo tehdy, když vycházela, hrozné halo a bum a opravdu nechápu proč. Dobře, ilustrace jsou super, ale to je asi vše. Nesedl mi humor ani jednoho z autorů a ani jejich styl psaní.

Torino
22.10.2017 3 z 5

Knížka se mi líbila :-) Lehká oddychovka, člověk nemůže očekávat literaturu na úrovni Shakespeara. Ale byla vtipná, místy i s hlubším smyslem, mohla být a můj vkus i více kousavá. Ale přijde mi skvělý nápad popsat to samé téma z dvou různých úhlů pohledu. Občas je i vidět, že si každé pohlaví pod stejným tématem představí úplně jiný problém :-) Je to prostě ta kniha, o které vím, že to není pokladnice české literatury, ale stejně se mi dost líbila.

simon_a
19.10.2017 4 z 5

Knížka mě bavila, četla se sama. Je pravda, je jednoduše napsaná, hloubka není, ale pro pobavení jak rozdílně vidí běžné věci muž a žena je správnou oddychovkou. Takže kdo má rád vtip, smích a humor ze živote, vrhněte se na ni!

ste8820
11.10.2017 4 z 5

Je pravda, že knížka není žádná ohromná kvalita nebo hloubka. Není to knížka k přemýšlení. Ale tak prezentuje se jakožto víceméně směs takových "blogových článků" a to docela sedí. A sice jsem o něco mladší než autoři, ale přišlo mi to opravdu trefné. A když ne, líbil se mi pohled, s jakým se na to autoři vrhli. Rozhodně jsem se nasmála. Na oddych ideální knížka, po cestě v tramvaji se hodila a musím přiznat, že teď hledám něco podobného. Nečtu příliš časopisy, protože se změnily jen v obří katalogy produktů, ale takovéhle krátké vtipné článečky by se ještě hodily.

punktruhlicka
10.09.2017 4 z 5

Od knížky jsem čekala něco víc. Knížku je ideální na krátké přejezdy dopravou. Začítek byl vtipný a četla jsem pokaždé, když jsem sedla do šaliny. Ke konci už to bylo horší.
V některých částech jsem se dost nasmála a vněkterých viděla sama sebe. Moc mě bavil pohled dvou stran a srovnávat je s mým. I když jsem ve skoro stejném věku jako Michell, žiji dost odlišným životem.

Kaca24
04.08.2017 4 z 5

Úsměvná oddychovka

slečnaBarbora19
21.07.2017 4 z 5

Velmi jsem se pobavila. U Milošových i nakoukla do mužského světa a podívala se mužským nadhledem. U Michelle jsem měla často: "ona to tak má taky!" Super oddychovka, pro nás třicátníky ideální :-)

martinkaLLL
11.07.2017 2 z 5

Tak byly části kdy jsem se zasmála a pobavila, ale jinak spíš takový suchý humor.

lenule_k
10.07.2017 4 z 5

Prijemna oddechovka mezi "vaznejsi cetbou".

elenai
02.07.2017 4 z 5

Některé postřehy byly velmi trefné, a to především ty od Miloše. Přišlo mi, že oroduje za všechny chlapy světa. Že je prostě takový ťunťulín a je mi to moc sympatické. :)

Michelle se snažila o lehkost a vtip a místy jako dobrý, ale některé její příspěvky rozhodně nemusely být tak vulgární.

Rovněž se blížím věkové skupině autorů, takže hlavně v Milošovi vidím svého muže, na což jsem ho upozornila, a společně jsme se bavili o to víc. :-D

Janeee
22.06.2017 5 z 5

Já jsem se moc bavila. Kolikrát jsem se při čtení této knížky začala smát nahlas a říkala jsem si, že tak to teda opravdu je. :-) Knihu napsali moji vrstevníci, tak jsem se do toho dokázala vžít více. Doporučuji! :-)

Jana_Hlus
05.06.2017 2 z 5

Jo, jo. To si člověk hned uvědomí, že je opravdu někde jinde. Naštěstí. Rozhodně mi byl sympatičtější text, který psal Miloš. K Michele bych asi napsala jen to, že přestože (právě protože) jsem žena, tak z jejích textů mi vyskákala vyrážka po celém těle. Vulgarita, absence úrovně, nadhledu, ženskosti. A pro mne další potvrzení toho, že většina blogů by neměla vycházet knižně. 2/5

Brambu
13.04.2017 4 z 5

Velmi povedená knížečka. Bavila jsem se u ní výborně a dozvěděla jsem se pohled druhého pohlaví na daná témata. Konečně povedená kniha z příspěvků na blogu. Další, prosím =)

humor česká literatura

Autoři knihy