Bez filtru

Bez filtru https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368743/bmid_bez-filtru-XRh-368743.jpg 4 234 61

Knihu BEZ FILTRU jsem napsala já, Kristýna Dolejšová, autorka projektu #ZaNormalniHolky. Co na vás v knize čeká? Můj osobní příběh. Moje dětství. Moje poprvé. Mé diety, mé vztahy a má (ne)láska k sobě samé. Jak (doopravdy) vznikl projekt #ZaNormalniHolky Co je jeho cílem Tajemství jeho obrovského úspěchu (věř nebo ne, roli v tom hraje toaleťák) Výsledky anonymního dotazníku o těle a sebevědomí, jenž vyplnilo přes 5000 dívek Odpovědi na Vašich 50 nejčastějších otázek (i) na (moje) tělo Mých 13 osobních pilířů, díky nimž se mám ráda, jsem sama sebou a Ty můžeš být také Skutečný rozhovor mezi jednou ze čtenářek a mnou Malý úkol, který Ti může pomoci odpusit (si) Perličky z projektu... celý text

Eva_Skala99
14.11.2023 5 z 5

Kristýnka je skvělý človíček se srdcem a rozumem na správném místě. Určitě doporučuji přečíst každé jak dospívající dívce, tak dospělé ženě. Pomůže člověku nejen vážit si sám sebe a mít vyšší sebevědomí, ale uvědomit so i svou vlastní hodnotu. Doporučuji! Kristýnko děkujeme za lidi, jako jste vy!

jajinka013
28.04.2022 5 z 5

Kristý a její projekt za normální holky sleduji už od jeho začátku, takže jsem věděla do čeho jdu. Knížka je čtivá, hezky graficky zpracovaná a přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Myslím si, že je knížka vhodná jak pro dospívající dívky, tak pro dospělé ženy. Pokud bych měla dceru určitě bych jí knížku pořídila. Škoda, že tahle knížka nebyla, když jsem sama byla v dospívajícím věku, určitě by mi pomohla si některé věci a pocity uvědomit.

kamibe
14.03.2022 5 z 5

Doplňuji si knihy i do předchozích čtenářských výzev a na tuhle jsem narazila jako na knihu poprvé vydanou v roce 2018. Hned jsem věděla, že by to mohla být výborná kniha pro jednu dívku. Kniha je velmi dobře členěná (člověk rychle znovu najde, když se k něčemu chce vrátit) a nacházím tam mnoho krásných myšlenek i výborných doporučení.
Je moc fajn, že takový projekt Kristýna uvedla v život. Určitě budu o knize mluvit a doporučovat ji svým přátelům, kteří mají dospívající děti.

Berulidemknihy
29.01.2022 5 z 5

Za mě velice podstatná kniha plná modrých a milých vět, ke které se ráda vrátím. Ve spoustě věcech mi pomohla, v jiných dodala motivaci. Moc doporučuji!

sporran
22.01.2022 3 z 5

Kniha pro jinou věkovou skupinu :-) Celý projekt i zaměření knihy chápu, ale jde to tak nějak mimo mě. Jinak psáno přesně stylem a jazykem pro teenagery.

Lufiik
23.09.2021 5 z 5

To je tak nádherná kniha. Christi dala do knihy kus srdce, duše a veškerou energii, aby pomohla otevřít srdce dalším mnoha dívkám. Schovám si ji a až se mi třeba narodí dcera a vyroste do puberty, zkusím ji touto knihou trochu pomoci ( jen doufám, že nebude potřeba).
Následujete své srdce. Já se o to snažím :)
Autorka je pro mě velkou inspirací. Na spotify.com má podcasty s názvem Follow Your Magic. Nasmějete se ale i občas ztratíte dech. Tak krásně se poslouchá, ale i čte.
DĚKUJI!

Ayen
20.06.2021 5 z 5

Fůha, ani nevím, jak začít. Po přečtení se vyplavily pocity, které slovy nelze popsat. Holky, kdo ji ještě nečetl, tak knížku do ruky, sedněte do pohodlného křesla a přečíst. Netuším, jak jsem se vlastně ke knize dostala. Kdykoliv jsem mohla, otevřela jsem její stránky a ponořila se mezi věty a do vlastního nitra. Cesta metrem mi s ní utekla tak rychle, že jsem několikrát přejela stanici. Kristýnky příběh vám otevře oči a ukáže problémy, které máme před očima, ale přesto je nevidíme .... takže nezapomeňte mít rádi sami sebe a úsměv.

Verunka566
31.05.2021 5 z 5

Kristý!
Já jsem dojatá, moc! Tahle kniha je naprosto bombová, tolik mi otevřela oči... Nejvíce k zamyšlení je výstup z tvého dotazníku. Proč se tolik dívek a žen nemá rádo, proč? Věděla jsem, že je mnoho dívek či žen nespokojených, ale tolik?!
Já už na tom nejsem jako dříve, pubertu už mám dávno za sebou, takže dny u zrcadla a každodenní kritizování už není můj denní chleba. Teď už s odstupem zjišťuji, že spoustu věcí, které člověk řešil, byly totální blbosti.
Děkuji Ti za tuhle knihu! Píšeš, že se nemá přečíst najednou, já ji četla přes víkend jako takovou formu terapie a moc to doporučuji všem.
Chce se mi smát, brečet a létat, je to euforie, cítím všechnu tvou energii, kterou jsi do knihy vložila. Nechápu, jak jsi mohla něco tak skvělého napsat v pouhých 27 letech. A ta titulka? Ta je úžasná!

Luluhappy
17.05.2021 5 z 5

To je krásná kniha! Kristýna se zcela otevře divákům a mluví o svém životě. Myslím, že by si to měla přečíst každá dospívající dívka, aby předcházela problémům se sebevědomím. Opravdu velký palec nahoru!

Anickahor
23.04.2021 4 z 5

Kniha kterou jsem si nadělila k narozeninám. Tak nějak jsem tušila, že ji potřebuju - právě tady a teď.
Když jsem četla začátek knihy, říkala jsem si, že jsem to snad psala já. V tolika věcech jsem se viděla. Někdy jsem si až říkala, že není možné, kolik toho máme s Christie společného. Naštěstí těmi těžšími zatížená nejsem.
Jak už psala Listovacka v komentáři pod tímto příspěvkem, přála bych si aby knížku četla moje dcera (pokud nějaká někdy bude). Abych ji u toho obejmula, zabalila do deky, donesla jí kakao a řeka jí, že je krásná.
Jo a Christie, pokud tohle čteš: já čtu poděkování vždycky a to tvoje bylo jedno z nejhezčích, co jsem kdy četla. Rozplakalo mě. A pokud by to četl i Ed, taky by ho to určitě rozbrečelo :D

Kdy jste si naposledy upřímně řekli, že jste krásný/krásná? :)

Listovacka
31.03.2021 4 z 5

Kdybych měla dceru, moc bych si přála, aby si tuhle knihu přečetla. Nejsem primární cílovka, přesto jsem si v tom našla mnohé a dokonce si poplakala. Četla jsem aktualizované vydání (2021) a je pro mě nesmírná radost vidět, jak rychle duševně rostou dnešní mladé ženy. Děkuji :)

velun15
22.03.2021 2 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila a byla jsem trošku zklamaná. Takové osudové příběhy zažívá každá druhá holka a je jen na ní, jak k nim přistoupí, jak je bude prožívat. Já osobně děkuji za takové poznámky, kdy jsem si uvědomila, že pokud opravdu něco umím a dokážu, že je to jen a jen moje plus a měla bych si za to sama sebe daleko více vážit :-)

madlenka3189
02.03.2021 5 z 5

Mě kniha moc bavila! Ze začátku jsem k ní přistupovala velmi skepticky, ale nakonec jsem se s některými zkušenostmi, které autorka zažila ztotožnila a najednou mi celý ten příběh a kniha dávala větší význam. Kniha mi přijde velmi inspirativní a jako dobrým začátkem k zájmu o sebe sama - i když jsem myslela, že se sebeláskou problém zas takový nemám, určitě je ještě co dohánět a tato kniha mě určitě nahlodala k tomu se o to více zajímat (:

Easenka
02.03.2021 4 z 5

Kniha Bez Filtru limitovaná edice r. 2021 doplněna autorkou o další kapitoly jako je např. workbook. Kristýna Dolejšová autorka projektu #ZANORMALNIHOLKY se s námi podělila o vlastní zkušenosti, projekty, názory a rady. Knihu Doporučuji všem dívkám, které potřebují popostrčit k lepšímu a spokojenému životu.

Kara28
28.01.2021 5 z 5

Motivující a dala mi to, co jsem v danou chvíli potřebovala!

béčko
11.12.2020 3 z 5

Krásný začátek, nezáživný střed, ale motivující konec.

VeruMalfoy
26.11.2020 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Nejvíc asi osobní příběh autorky a dotazníkové šetření, kterým autorka svou knihu podložila a dodala ji na reálnosti. Kniha působí velmi osobním a milým dojmem.

michaela.97
10.11.2020 2 z 5

Autorku projektu mám moc ráda a ráda ji sleduju. Je to nesmírně inspirativní bytost, která si hodně prožila a místo toho, aby se sesypala a dala životu stopku, rozhodla se udělat opak - za to si jí vážím a taky za to, s jakou energií tvoří projekt #zanormálníholky. Dokáže dodat sílu a pomoci spoustě žen/dívek, ale určitě i chlapcům/mužům. Možná třeba jen v tom, že jim ukáže, co prožíváme a jak přemýšlíme - my, ženy.
Bohužel, knížka mě trochu zklamala :/ Těšila jsem se na ni, ale nedostala jsem nic navíc, co bych se nedočetla už z jejích předešlých příspěvků... Knížka se moc vyvedla, co se týče obálky. Zaujaly mě statistiky, které doplňují obsah knihy a stejně tak i povídání o životě autorky. Nespisovné psaní mi rozhodně nevadilo - píšu tak i já, ale trochu mi vadil styl, jakým byla knížka napsaná. Zkrátka mám ráda, když si autor s textem vyhraje, ale na druhou stranu - Kristýna není žádná spisovatelka, takže si netroufám podle toho knihu hodnotit. To rozhodně ne.
Víc mi vadilo, že kapitoly nedávaly dohromady moc smysl. Kdyby byly něčím zajímavě propojené, navazovaly na sebe nebo by kniha byla pojata trochu jinak - lépe rozdělena, lépe strukturována ... bylo by to pro mě o něco příjemnější čtení :)
Věřím, že si v knížce každý najde svoje. I já si v ní našla pár vět, který je třeba si připomínat, ale bohužel v ní nebylo nic, co by se mnou nějak víc rozonovalo :/ A to se mnou rezonuje spousta autorčiných příspěvků. Zkrátka bych knížku pojala spíš jako blog. Připadalo mi, že texty v ní by stálo použít spíš v on-linu, ale zase je obdivuhodný, že si za knížkou stojí a že má být za co - na sebe - pyšná!

Erizzani
22.10.2020 1 z 5

Kniha má zřejmě úspěch v projektu, ke kterému patří... a tím pádem ve své cílové skupině. Ke mě se dostala z pozůstalosti a četla jsem ji jen kvůli čtenářské výzvě. Pro děvčata v pubertě možná k něčemu bude.. těžko říct, snad ano. Já jsem v pubertě četla literaturu faktu o druhé světové, nemůžu to asi úplně dobře posoudit. Nic mi to nedalo a vzalo mi to je nějakou tu hodinku času než jsem knihu dočetla. Držím palce, ať si najde čtenářky, které to ocení víc.

sedlackovab
30.07.2020 5 z 5

Dlouho jsem na knihu chystala, Kristynku a její projekt sleduji uz roky a moc ji fandím. Kniha splnila očekávání a prisla Presne ve chvíli, kdy jsem to potřebovala :) Doporucuji všem slecnam i ženám :) Diky

pro dívky rozvoj osobnosti, osobní rozvoj sebeláska

Autorovy knížky

2018  81%Bez filtru