Bez filtru

Bez filtru https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368743/bmid_bez-filtru-XRh-368743.jpg 4 234 61

Knihu BEZ FILTRU jsem napsala já, Kristýna Dolejšová, autorka projektu #ZaNormalniHolky. Co na vás v knize čeká? Můj osobní příběh. Moje dětství. Moje poprvé. Mé diety, mé vztahy a má (ne)láska k sobě samé. Jak (doopravdy) vznikl projekt #ZaNormalniHolky Co je jeho cílem Tajemství jeho obrovského úspěchu (věř nebo ne, roli v tom hraje toaleťák) Výsledky anonymního dotazníku o těle a sebevědomí, jenž vyplnilo přes 5000 dívek Odpovědi na Vašich 50 nejčastějších otázek (i) na (moje) tělo Mých 13 osobních pilířů, díky nimž se mám ráda, jsem sama sebou a Ty můžeš být také Skutečný rozhovor mezi jednou ze čtenářek a mnou Malý úkol, který Ti může pomoci odpusit (si) Perličky z projektu... celý text

nakavusterezou
27.08.2018 4 z 5

Kniha splnila to, co slibovala :) I přes to jsem z knihy byla trochu zklamaná, jelikož jsem od toho čekala mnohem víc.

Kamienkova33
01.08.2018 5 z 5

Veľmi milá kniha a verím, že mnohým ženám/dievčatám pomôže...

Agnesss
30.07.2018 5 z 5

Kniha není moc dlouhá (150 stran), ale to je jediná "chyba", protože bych nejradši četla dál. Dneska děcka nečtou, a je skvělý, že tuhle čtou a ještě jim předá důležitý poselství! Fandím Kristý, Tobě i projektu!

NoPower59
30.07.2018 5 z 5

Jsem chlap, projekt #ZaNormalniHolky sleduju a fandím a knížku jsem si koupil a přečetl, abych víc pochopil ženský. A došlo mi mnohem víc, než jsem čekal. Ne jen to, jak holky přemýšlí, ale jak se třeba jednou chovat ke své dceři. Za mě velký potlesk, kniha je vtipná, upřímná a opravdu bez filtru (osobní příběh), zároveň informativní (i když tato část asi ne každého bude bavit, mě jo) a až to autorka ani nechce, tak motivační. Líbí se mi, že si nebere servítky a píše věci ohledně sociálních sítí tak, jak jsou.

K12Love
30.07.2018 5 z 5

Za me 5 hvezdicek. Napsat takovou knihu chce odvahu, a navic prolozit ji humorem, to jen tak nekdo neda. Myslim, ze tim Kristina muze na sebe byt hrda a pomoci mnoha mladym divkam. Pokud se kniha nekomu nelibi, tak snad jen proto, ze mu jeji poznatky nejsou nicim novym. Ovsem divky ve veku rekneme 11-18 let si z toho mohou vzit hodne ponauceni. Dobra prace!!

anetch
26.07.2018 4 z 5

Neurazí. Vhodné pro mladší slečny.

DS1648
15.07.2018 3 z 5

S projektem #ZaNormalniHolky souhlasím a asi nemusím říkat o čem je, kdo bude chtít, ten si ho vyhledá. Teď už ke knize samotné... chtěla jsem si přečíst něco nového a také jsem chtěla vědět, jak se s tím mladá blogerka popasovala. A výsledek? Sice to není kdoví jaký bestseller, který bych ohodnotila pěti hvězdičkami, ale... napsat něco takového chce odvahu. Však kolik z nás by bylo schopno na sebe prásknout #BezFiltru nepříliš hezké věci z našeho soukromí? A obecně, napsat knihu, není jednoduché, takže za to palec nahoru a Kristýnu rozhodně v tomhle obdivuji.
Byly tam pasáže, nad kterými jsem zůstala civět s otevřenou pusou (osobní příběh Kristýny), ale i věci, nad kterými jsem se rozbrečela (kapitola, kde máte možnost sepsat vše, co vás trápí). Ale nejen to. Kniha mě přiměla se zamyslet nad sebou samotnou, přehodnotit své postoje a názory. Nezaujaly mě ankety a grafy, ale autorka sama přiznala, že otázky mohly být položeny lépe.
Ještě dodám toto: Když jsem si Bez Filtru objednala a viděla výslednou částku, v poměru k počtu stránek, tak jsem se zděsila. Říkala jsem si: "Jéj, co jsem to provedla?" Z knihy a internetu jsem se nicméně dozvěděla, že část výdělku půjde na neziskovku Anabell, která pomáhá dívkám s poruchou přijmu potravy a že je to autorčin jediný příjem peněz, zase jsem se rychle uklidnila.
Shrnutí: Není to bůhví jaká kniha, po které by vám spadla čelist, ale zas to není úplný propadák. Obdivuji Kristýnu, že knihu napsala (a to bez filtru). Stejně tak i to, že se plně věnuje projektu.

P-Verca
11.07.2018 3 z 5

Kristýnku Dolejšovou a její projekt #ZaNormálníHolky sleduji na instagramu, vždycky se mi líbil, je o zdravém sebevědomí; o lásce k sobě samé /samému; o tom, že lásku a respekt si zaslouží opravdu každý. Na knihu jsem viděla převážně jen dobré komentáře a hodnocení. Rozhodla jsem se jí pořídit. Knihu jsem přečetla za jediné dopoledne. Kniha mě nijak výrazně nenadchla. První kapitola o dětství a dospívání autorky - o vztazích a cestování. V kapitole bylo poznat, kde se vzala ta špatná schémata v hlavě (o nízkém sebevědomí a sebedůvěře), které byly následkem dalších negativních prožitků až to vyvrcholilo v moment, kdy si člověk řekne DOST! a vše se začíná měnit... V další části se autorka věnuje dotazníku, ta mě nějak moc nenadchla, bylo zajímavé, podívat se, co si o sobě myslí dnešní ženy a dívky, ale tato část byla na mě moc dlouhá a později začne čtenáře spíš nudit. Další část knihy je věnovaná otázkám od fanoušků a v poslední části autorčiny kroky / tipy k nalezení sebe samé / samého. Myslím, že kniha by byla super pro mladé slečny (např. 11 - 17 let), které jsou osobním rozvojem nepolíbené a kdyby po nějaké takové knize měly sáhnout, tak by ji úplně neporozuměli. Mě kniha nic nového nepředala. Ale koupí knížky jsem moc ráda podpořila projekt a tím i Kristýnku, a přispěla na nadaci anabell. :)

Dashenka
09.07.2018

Tato kniha mě velice zklamala. Očekávala jsem rozhodně něco více. Co se týká motivačních knih, už jsem jich několik přecetla. U téta se žádné Waaau nekonalo....pořád jsem čekala že už už až byl konec knihy. Docela lituji peněz.

Kája5951
29.06.2018 5 z 5

Doporučuji přečíst každé dívce.

twigxi
14.06.2018

Příjde mi, že v dnešní době vydává knížku už opravdu každý druhý.
Projekt je sice zajímavý a záslužný. Nechápu ale, proč kvůli tomu autorka sepisuje memoáry. To mi v jejím věku připadá opravdu úsměvné.

bee88maja
31.05.2018 5 z 5

Kdo nemá nebo hledá sebevědomí, je tato kniha skvělým průvodcem. Respektive zjistíte, že každý má právo mít se rád. Není to o tom, zasloužit si lásku, ale prostě ji cítit, za to, že jsme. Je to těžké, ale jde to. Skvělý projekt. Za mne 5 hvězdiček :)

Zanda21
17.05.2018 2 z 5

Projekt #zanormalniholky mám fakt ráda. Jsem ráda, že někdo dělá osvětu tomu, že sociální sítě jsou z velké části povrchní svět. Ale kniha mě velice zklamala. Nemůžu si pomoci, ale ta kniha mi nedala absolutně nic... Spíš to na mě působí, jen jako způsob, jak vytřískat z lidí peníze. Což v podstatě chápu, na vydělávání peněz není nic špatného, ale když už chci tahat z lidí prachy, tak si aspoň dám záležet na tom, abych za dané peníze lidem opravdu něco nabídla. Minimálně motivaci, ispiraci, přesně to, čím je projekt #zanormalniholky A ne pár stran slátaných dohromady s nějakým výzkumem, který bych si netroufla odevzdat ani ve škole, protože by mě s tím okamžitě hnali domů... Projekt bych rozhodně posouvala dál, ovšem ne tímto směrem...

Miretti
14.04.2018 5 z 5

Slečnu autorku i já sleduji na sociálních sítích, ráda ji poslouchám a čtu, motivuje mě, září z ní dobrá nálada a pohoda, i když nepochybuji o tom, že ne každý její den je takový. Kniha je otevřenou zpovědí Kristýny, moc hezky napsaná, chtělo to určitě hodně odvahy. Hezká sonda do jejího života. Ráda se k ní vrátím.

Pistácie
30.03.2018 3 z 5

Tenhle projekt mám ráda, a sleduju ho už delší dobu. S věštinou názorů i osobních zkušeností se dokážu ztotožnit. Myslím si, že každá holka a žena si zde najde to svoje. Chápu, proč je projekt úspěšný, a myslím si, že takový zde v dnešní době chyběl. V tom, jak většinu z nás pohltí sociální sítě a rádoby dokonalost, která je nám prezentována dnes a denně. Oproti projektu, mě kniha trošku zklamala. Jednoduše jsem čekala daleko víc. Především jsem netušila, že se v knize skrývá vyhodnocený dotazník, který mohl být lépe zpracovaný. Otázky si mohla autorka lépe promyslet a formulovat a dát si i více práce se sepsáním vyhodnocení. Věřím, že jí to zabralo dost práce, ale v knize to na mě působí, že to tvořila ve vlaku na koleni. Je to škoda. Kromě jejích vlastních příběhů a vyprávění ze začátku, a malého průzkumu, jsem se nic moc navíc nedozvěděla. Nepředalo mi to nic nového, což jsem myslela, že se stane. Celkově je to pozitivní čtení, především pro holky. Myslím, že tak silný a výrazný projekt si zasloužil obsáhlejší zpracování.

adela2230
15.03.2018 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná, nejen ona dokáže oslovit člověka. Je to skvěle napsané, tykání autorky dodává knize velmi osobitý ráz. Kniha i projekt jsou velmi zajímavé a v dnešní době velmi potřebné.

HDosoudilová
13.03.2018 5 z 5

Škoda, že je tu jen pět hvězdiček. Tato kniha, projekt a hlavně autorka by si jich zasloužila mnohem víc. Klobouk dolů před touto slečnou, která založila projekt Za normální holky. Mnoho dívkám ale i ženám tento projekt pomáhá a ještě pomůže. Tato problématika je totiž tak nadčasová a přesto se o ní tak málo mluví. Knihu jsem přečetla během pár hodin a určitě se k ní ještě několikrát vrátím. Doporučila bych ji nejen ženám ale i mužům.

Gooverka
08.03.2018 4 z 5

Kristýna založila krásný projekt, který i já sama sleduji. Kniha se mi moc líbila, ALE rozhodně bych před jejím vydáním přemýšlela, zda mám dost obsahu na vydání celé knihy. Líbily se mi všechny části, ale ocenila bych třeba delší úvodní text, nebo více autorčiných zkušeností. I tak se mi kniha líbila. Sice má 140 stránek, ale pokud by v knize nebyly takové mezery, textu je tam tak na 50.

Kamčučák
28.02.2018 5 z 5

Tato kniha mě velice zaujala a motivovala. Autorka popisuje svůj život takový jaký byl a je. Snaží se nám ukázat, že člověk se má mít rád takový jaký je a vážit si, že vůbec existuje.

sylviii
17.02.2018 5 z 5

Inspirativní. Krásně se čte. Jsem ráda za projekt

pro dívky rozvoj osobnosti, osobní rozvoj sebeláska

Autorovy knížky

2018  81%Bez filtru