Bez dcerky neodejdu

Bez dcerky neodejdu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11816/bmid_bez-dcerky-neodejdu-vxk-11816.jpg 5 1454 251

Dramatický román vypovídá otevřeně o úskalích smíšeného manželství Američanky a perského lékaře. Hrdinka autentického příběhu vypráví o svém manželství s kultivovaným amerikanizovaným lékařem, které tři roky trvalo jako spokojený a rovnocenný svazek. Během krátké společné dovolené u manželovy rodiny se však situace pronikavě mění a vzdělaná, samostatná Američanka se se svou malou dcerkou ocitne v absolutní odloučenosti v nepřátelském prostředí, bez naděje na návrat domů. Za složitých podmínek války s Irákem, bez přátel, bojuje žena o právo zůstat se svou dcerou a společně s ní opustit Írán. Teprve po dlouhých měsících se jí podaří nalézt několik přátel a s jejich pomocí zorganizovat nebezpečný útěk přes turecké hranice.... celý text

Literatura světová , Romány , Biografie a memoáry

Vydáno: , Alpress

Not Without My Daughter , 1988

Mona.Lisa
15.07.2014 5 z 5

Výborná knížka a líbí se mi ,že se autorka nebojí ani uvedení problému s nitroděložním tělískem.......

Lůca Lucius
02.05.2014 5 z 5

Přečetla jsem si tuto knihu na doporučení kamarádky.. Kdysi dávno jsem viděla film, který si moc nepamatuji, ale kniha je prý lepší.. Celou knihu jsem přečetla jedním dechem. Měla jsem z ní docela zvláštní pocity.. Kniha mě mile překvapila, jak mě dokázala vtáhnout do děje.. Rozhodně dávám like zpracování celého příběhu.

Eillee
02.05.2014

Přečteno dvakrát jedním dechem, velmi čtivě psané, napínavé, rozhodně doporučuji.

sarekaslukova
26.04.2014 5 z 5

Když jsem knihu dočetla, přemýšlela jsem jaký na mě udělala dojem. Nemám ráda když se někomu "kradou" práva a této knížce se to krádeží jen množilo. Ale na druhou stranu jsem si říkala, že kdyby to co zažila Betty prožil, ale třeba s lepším manželem, tak by měl docela dobrou zkušenost, kterou žádný cestovatel na vlastní kůži nezažije. Např.: jak to chodí v Íránské domácnosti apod. Ale po celém tom zamyšlení jsem uznala, že tato kniha je jak už tady bylo zmíněno i poučení pro ženy, které by se chtěly vdát za cizince a to nemusí být jen Íránec.
Knihu určitě doporučuji k přečtení.

Ramondia1
02.04.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla, měly by si ji přečíst všechny ženy a dívky jako varování před uzavíráním smíšených manželství, zvláště pak s muži z muslimských zemí.

Janiss
23.03.2014 5 z 5

Opravdu nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla.. Miluju knihy, které jsou podle skutečné události. Byl to opravdu silný příběh, který mě chytil za srdce. A protože jsem knihu četla na zfilmovanou četbu, musela jsem (bohužel) vidět i film. Film mě zklamal, kniha byla o 200% lepší.

allebra
11.03.2014 5 z 5

Velmi poutavý příběh, četla jsem jedním dechem!

jindrusa
01.03.2014 5 z 5

Po shlédnutí filmu, jsem vyhledala knihu, nezklamala, lepší než film.

Michaela91
11.02.2014 5 z 5

Velice silný příběh, který každého chytne za srdce. Tady jde vidět jak se člověk dokáže změnit a ubližovat těm, které měl rád. Četla jsem jedním dechem, strašně mě zajímal ten přechod přes hranice. Doporučuji všem přečíst, vážně to paní psala jako varování a určitě ne zbytečně.

olma
06.02.2014 5 z 5

Ano úžasná kniha. Četla jsem ji před lety a stále na ni vzpomínám.

mynaska
30.12.2013 5 z 5

Knihu doporučuji,je úžasná.

Ivaksa
30.10.2013 4 z 5

Byl to obrovský napínák. Stejnojmený film byl velmi slabý odvar.

sfaticata
18.09.2013 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem četla asi 3 krát a stále jí nemám dost.

cinka.h
08.09.2013 4 z 5

Knížka je úžasná, pokud je vše opravdu podle skutečných událostí, pak obdivuju autorčinu odvahu a co vše dokázala. Základní informace, které psala o perské a především muslimské kultuře jsou pravdivé. Nemohu ale dát knížce plný počet bodů, neboť pro mě ten příběh byl děsivý a doufám, že můj takto smíšený vztah dopadne lépe. My ženský se prostě neponaučíme :)

PetikH2O
28.07.2013 5 z 5

Naprosto ohromující příběh, obdivuji odvahu Betty a tu sílu, díky které dokázala zachránit sebe i svou dcerku.

A rada na závěr: ,,Nikdy si neberte cizince" :D

stefi61
10.07.2013 5 z 5

Přesně můj šálek kávy. Příběhy žen z arabských a afrických zemí si snad musí oblíbit každý. Proto doporučují přečíst...

pocketka
04.07.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, četla jsem již několikrát a vždy se k ní ráda vracím.

luky123
27.06.2013 5 z 5

U téhle knížky mě mrazilo od začátku až do konce... Děsivé je, že podobný příběh jistě prožila spousta podobně "naivních" žen. Film jsem taky viděla, ale ten mě ve srovnání s knihou hodně zklamal.

minde
25.06.2013 5 z 5

Je už to hodně dávno co jsem četla tuhle knihu, někdy na střední škole. Koupila mi ji mamka, že se mi bude určitě líbit. A taky že ano. Chytla mě hned od začátku, četla jsem ji i ve škole pod lavicí, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Film jsem také později viděla, ale už to není ono.

bobina58
13.06.2013

Tuto knihu jsem poprvé četla tak před 15 lety. Od té doby se ke knize ráda vracím.Mám natočený i film,ale ten neobsahuje zdaleka vše,podle mně se nedá srovnat z knihou. Strhující čtení, o ženě která by pro svojí dceru byla obětovat i život. MYSLÍM,ŽE BY SI TO MĚLY PŘEČÍST HLAVNĚ TY ŽENY,KTERÉ TÝRAJÍ SVÉ VLASTNÍ DĚTI. Moc doporučuji.