Běž, chlapče, běž

Běž, chlapče, běž https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219312/bmid_bez-chlapce-bez-63e658c54f93e.png 4 319 85

Na motivy skutečných událostí. Působivý a dobrodružný příběh židovského chlapce v Polsku, který se několik let skrývá v lesích a u rodin na venkově. Přežívá poslední z rodiny. Okusí nejhorší zradu, když ho jeho polští „zachránci“ ve skutečnosti za peníze odevzdají gestapu, ale dočká se i mnoha hrdinských činů pomoci. Během války přijde o ruku, ale přežije. Ideální jako doporučená četba pro děti. Překladatelka Lenka Bukovská dostala za překlad Ostrova v Ptačí ulici z hebrejštiny Zlatou stuhu za nejlepší překlad roku 2013 literatury pro děti a mládež. První vydání.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Práh

Ruc jeled, ruc , 2003

Damato
Damato
03.02.2019 5 z 5

Ač literatura pro děti, přečetla jsem knihu jedním dechem. Původně jsem si knihu chystala pro vnučku, ale na tyto hrůzy je v jejích 8 letech ještě čas. Přesto a nebo právě proto mě kniha docela zasáhla. Je dobře, že se o holocaustu a o všech těch hrůzách píše i v literatuře pro ty nejmenší čtenáře.Třeba začne opravdu mladší generace chápat ten život jinak, zodpovědněji, čestněji a nebudou strkat hlavu do písku, jak to děláme i my všichni , co jsme hrůzy válek naštěstí nepoznali.

viridiana
viridiana
09.01.2019 4 z 5

Život dokáže napsat neuvěřitelné příběhy.

432830
432830
31.12.2018 3 z 5

Knihu jsem musela číst kvůli vysoké škole do předmětu Literatura pro děti a mládež...kdybych byla mladší, zcela jistě by se mi kniha moc líbila a vychutnala bych si ji...takto jsem ji četla z povinnosti a za boha jsem ji nemohla rychle dočíst...proto tak málo hvězdiček, ale rozhodně tím nechci nikoho odradit!!!

gabriela-r
gabriela-r
05.12.2018 5 z 5

Během čtení jsem vůbec netušila, že jde o příběh podle skutečnosti. Doteď mám husí kůži... Byla to fantastická knížka!

Fazulajda
Fazulajda
10.11.2018 4 z 5

Nezaujal mě název, obálka ani anotace. A přece jsem si knihu půjčila. Překvapila mě čtivost a svižné tempo děje. Snadno stravitelný příběh i popisy byly dalšími faktory, které knize dopomohly na můj pomyslný seznam oddychovek. Nebyla jsem tak dojatá, jako jiní, každopádně to bylo milé čtení.

Vikos
Vikos
14.10.2018 5 z 5

Neuvěřitelné!

PaulaHortensie
PaulaHortensie
06.10.2018 5 z 5

Knihu jsem četla se zatajeným dechem. Doporučuji

9731
9731
27.07.2018 5 z 5

Neuvěřitelně napínavá kniha. Každou kapitolou něco překvapiveho.

Congo
Congo
25.07.2018 5 z 5

krásné a smutné a obdivuhodné (film jsem neviděla)

Orange8knihomol
Orange8knihomol
11.05.2018 5 z 5

Knížka je napsána na základě reálných skutečností a vypráví o polském židovském chlapci, Srulikovi, který se v době 2. světové války ukrývá, aby nebyl odhalen a nechává se najímat do služby u statkářů. Srulik od svých osmi let žije sám v lesích, protože ztratil svoji rodinu a čeká ho velmi těžký osud, jelikož přijde o pravou ruku. Ale nakonec... Knížka byla moc hezky psaná, takže ji mohou číst hlavně děti, které se díky ní seznámí s 2. světovou válkou a její těžkou dobou. Určitě DOPORUČUJI! A to nejen dětem, nýbrž i dospělým;)

emve
emve
25.04.2018 4 z 5

Výborná kniha a myslím i možnost, kterým by tato tematika mohla oslovit mladší čtenáře. Mám ráda knihy o válce a z pohledu malého chlapce mi přinesla zase něco nového.

m_friedlova
m_friedlova
15.04.2018 4 z 5

Kdo nezažije, nepochopí. Jeden z těch neuvěřitelných příběhů o přežití malého chlapce v době 2. SV. Zhýčkanci moderní doby by nepřežili ani týden. Snadno, lehce a rychle čitelná kniha na jedno/dvě odpoledne, psána nenásilnou nekrvavou formou. Nejsmutnější na všem je myšlenka, že příběh je dle reality.

Nestorkea
Nestorkea
14.02.2018 4 z 5

Na této knize je znát, že je určena "pro děti a mládež", čímž ji nechci nijak kritizovat. Prostě je pro jinou kategorii čtenářů, než do které spadám já. Proto dávám 4 hvězdy a ne původně zamýšlené 3. Trvala mi jedno odpoledne.

Beruska18
Beruska18
10.02.2018 3 z 5

Krásný, ale smutný příběh židovského chlapce z období 2. světové války, který se sám bez rodičů a blízkých snaží čelit nástrahám války ....

FriggoCZ
FriggoCZ
09.11.2017 5 z 5

Nemám slov, paráda!

Aureline
Aureline
23.09.2017 5 z 5

Když jsem slyšela poprvé o filmu, byla jsem strašně nadšená, vzápětí jsem šla na film do kina, a později jsem se od sestry dozvěděla o knížce, neváhala jsem a zašla do knihkupectví.
Knížka mě vůbec nezklamala, ba naopak, líbila se mi více než filmová podoba. Za mě NAPROSTO FAMÓZNÍ.

kika812
kika812
13.08.2017 5 z 5

Dojemný a napínavý příběh z období druhé světové války o židovském chlapci, který se ze dne na den musel o sebe postarat sám, mě dohnal k slzám smutku, radosti a našly se i momenty, kdy jsem prostě chtěla přestat číst. Kdo miluje příběhy o druhé světové válce a holocaustu, neměla by mu chybět na seznamu přečtených knih.

1v8na
1v8na
05.08.2017 5 z 5

Příběh byl velmi citový a poučný. Zobrazuje skutečnost, jak to za druhé světové války chodilo a fungovalo. Srulik alias Jurek si toho zažil víc než dost. Je neuvěřitelné, jak byl vynalézavý, ale i přizpůsobivý situacím a dělal vše, aby přežil a mohl žít.
Kniha je pro každého - dospělého i děti a rozhodně ji doporučuji.

Lola_cte
Lola_cte
13.07.2017

A tady je skutečný Srulik: https://www.youtube.com/watch?v=_mZNAdglNDg

Kni-Homolka
Kni-Homolka
05.07.2017 5 z 5

Krásná kniha, děsivý příběh. Neuvěřitelné, co všechno tento chlapec zažil a přežil. Myslím, že tato kniha je velmi výchovná, rozhodně si po přečtení na nějakou dobu přestaneme stěžovat a začneme si vážit toho, co máme. ;-) Kniha je psaná spíše pro děti tak od deseti let, ale domnívám se, že nepohrdne kdejaký dospělý člověk. Vřele doporučuji...