Láska v nebezpečí

Láska v nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82867/bmid_bevelstoke-laska-v-n-82867.jpg 4 284 41

Bevelstoke série

Když se Olivia Bevelstokeová doslechne, že její nový soused možná zavraždil svou snoubenku, ani na okamžik tomu nevěří. Přesto se neubrání a začne ho sledovat. Jen aby měla jistotu, samozřejmě. Z okna svého pokoje, pečlivě ukrytá za záclonou, pozoruje podivína naproti a čeká… a objevuje nanejvýš zajímavého muže, který něco za lubem určitě má. Sir Harry Valentine pracuje pro ministerstvo války – překládá tajné dokumenty, z hlediska národní bezpečnosti nanejvýš důležité. Je vycvičen k velké obezřetnosti a ve chvíli, kdy ho začne špehovat krásná blondýnka zpoza záclony, ji začne podezřívat. Zjistí ale, že dívka je docela obyčejná debutantka, která se jen nudí. Posléze se však doslechne, že jí nadbíhá ruský princ, jehož úmysly nejsou zcela čisté a mohl by znamenat nebezpečí pro Anglii. Harry se tedy do toho vloží, ale než se naděje, začíná se o Olivii velmi zajímat i on sám…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Happens in London , 2009

Damonka12
24.12.2023 4 z 5

4,5 miluju styl psaní autorky a historický kontext jejích knih.

Petra-1
20.08.2023 4 z 5

Bylo to hezké, oddechové a se zajímavou zápletkou.

Senza Jenka
25.07.2023 5 z 5

Už dlouho jsem se při čtení červené knihovny tak nenasmála. Je to milé, romantické a velmi zábavné.

vcielka
28.06.2023 5 z 5

To bolo milé. Aj netypický mužský charakter bol úplne čarovný.

tatjana1737
22.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Konečně se dostávám k psaní komentářů ke knihám, které jsem přečetla loni:

Lásku v nebezpečí jsem si půjčila spolu s Nevhodným návrhem a po přečtení obou musím konstatovat, že se mi líbila víc. Hlavní hrdina byl tentokrát trochu atypický, žádný prvoplánový krasavec a samec, naopak osoba s poměrně nudným zaměstnáním. Když jsem četla anotaci příběhu, vůbec mě nepřipravila na to, o čem to bude. Olivia není žádná pitomá husička, jak by se mohlo zdát, a Harry byl krásně a naprosto nevhodně ironický. Jejich vzájemné sledování okny bylo naprosto bezchybné a klobouk tomu jen nasadil korunu. I když to bude znít úchylně, oceňuji i realističnost ve vylíčení prvního milování a plánování společné budoucnosti. V románech odehrávajících se ve viktoriánské Anglii se to jen hemží předmanželským stykem bez záruky budoucího sňatku (i když je jasné, že spolu hrdinové skončí), a tak mne potěšil Oliviin i Harryho pragmatický přístup k věci. Nu a samozřejmě scéna předčítání v salonu byla geniální a řezala jsem se u ní smíchy.

„Co dělá?“ zajímalo Olivii.
„Je představován…“ A kruciš. Neměl tušení, komu je princ představován. „…někomu.“
„Ženě, nebo muži?“
„Ženě?“
„Mladé, nebo staré?“
(…) „Je tak ve středním věku,“ řekl.
„Co má na sobě?“
„Šaty,“ opáčil.
„Můžete mi je popsat?“ řekla to netrpělivě. „Jste stejně strašný jako můj bratr,“ dodala ještě.
„Ale váš bratr se mi líbí,“ řekl, aby ji pozlobil.
Protočila panenky. „Jen nebojte, až ho poznáte lépe, změníte názor.“

pip11
05.01.2023 5 z 5

Slovní přestřelky s princem byly skvělé a předčítání knihy u Olivie v salonu bylo velmi zábavné :D U příběhu jsem se dost nasmála.

1271
02.07.2022 5 z 5

Tak tuhle knihu zatím řadím k mým úplně nejoblíbenějším od Quinn. Byla to zkrátka sranda. Několikrát jsem se během čtení smála nahlas.

Charley
19.11.2021 5 z 5

Už nevím, jaké komentáře ke knihám J. Quinnové psát. Je to prostě veselé pohlazení po duši. Nikdy nechybí vtip, láska a prostě všechno, co potřebujete, abyste zavírali knihu s úsměvem na tváři.

narisa
25.10.2021 5 z 5

Tak v této knize jsem zbožňovala postavu Harryho. Byl mi opavdu velice sympatický. Zajímavá byla i zápletka s ruským princem. A dostaly mě knihy Sarah Gorely, které jsou zmiňované již v sérii Bridgerton (Poznáš to z polibků) a jsou zakomponované i ve třetím díle této řady (hlavně ve třetím!), ale také v sérii Smythe-Smith Quartet. Super čtení.

TerkaJK
19.04.2021 5 z 5

Krásné romantické čtení.

Kniha se mi líbila, některé scény mě vážně pobavili...
A sir Harry Valentine byl správný a trochu komplikovaný. Také mě pobavila scéna v salónku. Hlavní hrdinka samozřejmě byla krásná a žádaná.
A pěkně to do sebe zapadlo.

Maruš.D
23.03.2021 4 z 5

Ani nemám moc co napsat. Kniha se četla pěkně, nicméně na mě byla taková nevýrazná. Ničím mě extra nenadchla, ale rozhodně ani neurazila. Postavy byly fajn. Trochu jsem se bála jaká bude Olivia, po prvním díle, ale nakonec byla super. Harry byl zlatíčko. Užívala jsem si chvilky u okna a žádost o ruku byla asi nejlepší a nejpromyšlenější co jsem kdy četla. Zápletka mi přišla jen rychle napsaná, aby se neřeklo. Nejvíce jsem se však těšila na Sebastiana, haha.

Kačka227
28.01.2021 5 z 5

Moc hezké. Opravdu jsem se bavila. Předčítání v salónku bylo úžasné. :-)

Ála1968
14.05.2020 4 z 5

Bylo to moc hezké čtení,ale myslím,že první díl byl o hodně hezčí.I když tady zase nechybělo dobrodružství,přesto jednička u mě vítězí.Každopádně nádhera,která stojí za přečtení.

luci2
05.03.2020 5 z 5

Čirá, čistá romantika na vás dýchá z každé stránky. Touto knihou jsem nadšena pro svoji jednoduchost. Jak se říká v jednoduchosti je krása a tady to platí stokrát víc. Proto mohu s klidným svědomím říct, ze jsem z knihy unesena a přidám si ji mezi své oblíbené. Ne pro komplikovanost, ale pro svoji ryzí jednoduchost.

Katt15
29.01.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi libila. Povahy hlavnich hrdinu super a moc se mi zamlouvalo, ze laska nebyla preslazena,ale vzajemne skadleni pres okno, vyvjejici se přátelství mi bylo velmi sympaticke. Jedine co mi tam nesedělo,byl unos v zaveru. Cekala jsem nejake napeti s princem. Např souboj. Jinak uzasny!

rampapa
25.10.2019 5 z 5

Nádherný příběh o lásce.Knizku velmi doporučuji.

malazluta
14.06.2019 4 z 5

V této historické romanci je všechno, láska, nebezpečí, vtipné momenty ... a to vše dohromady dává příjemnou oddechovku ke které se ráda vrátím.

suzanne1997
18.05.2019 5 z 5

Jako první je záhodno napsat, že na této knize cosi je. Hýří láskou, skromností a vtipem, přitom ani o nebezpečí není nouze. Ono ji vlastně nejde ani nikam zařadit, při některých scénách se smějete, až se za břicho popadáte, u jiných vám vrtá hlavou, co se to tady sakra děje a v neposlední řadě vám také v několika chvílích běhá mráz po zádech. Není to proto obyčejná romance, ale kniha, kterou si stojí zato přečíst, a která dokáže příjemně překvapit.

michaela8804
16.08.2018 3 z 5

Když jsem četla anotaci, tak jsem byla nedočkavá si knihu přečíst. V poměrně dlouhém prologu, který byl velice nudný a takříkajíc nic neříkajíc, jsem začínala být docela znuděná, ale pořád jsem tak nějak doufala, že až se příběh nastartuje, že to bude jízda, ale ono ne. Oliva je extrémně nudná, řekla bych až hloupá, nic neumějící slečinka, která akorát hezky vypadá. Harry je akorát charakterní, o něco málo méně nudný než Olivia a jedinou jeho předností je znalost ruštiny, což mi přišlo jako obzvláštňující prvek historického románu. Doposavad jsem se s rolí ruské aristokracie v románu ještě neshledala. Nicméně, to to fakt nezachránilo. Ten vtip, co má být v každém dialogu, o kterém tady všichni mluví, je prosím kde? Narazila jsem na pár pasáží, ale to je tak všeho všudy 10%. Takže, buďte připravení, že ačkoli je Quinn dobrá spisovatelka, tahle sága Bevelstoke je teda nuda.
Líbí se mi Sebastian, ale nechce se mi do jeho příběhu pouštět, protože podle anotace to vypadá lákavě, ale už teď vím, že Annabel bude dle mého názoru stejně nemožná jako Olivia. Taková panenka do vitríny.

účetní
08.08.2018 5 z 5

Tak ani nevím, co ještě k této knize dodat, co už tu nebylo řečeno, byla to zkrátka paráda, místy tak trochu praštěná, ale opravdu zábavná, romantická a velmi čtivá kniha, moc jsem se bavila a nasmála. Olivia s Harrym byli úžasní a autorce se opravdu moc povedlo, jak se k sobě hodili a jak se měli rádi. A ta scéna v salonu, nebo to, jak si Harry se Sebem dělali z švandu z prince a hlavně žádost o ruku na konci, to nemělo chybu, opravdu super oddechovka na pobavení na léto.