Bethany a netvor

Bethany a netvor https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452130/bmid_bethany-a-netvor-YEb-452130.jpg 4 17 4

Ebenezer Pinzer je na svých 511 let neskutečně pohledný muž. Aby si mohl žít svůj úžasný život, provedl hrozné věci. Na půdě svého okázalého sídla chová netvora, jehož krmí vším možným i nemožným, a on mu na oplátku zvrací kouzelné lektvary, které ho udržují mladým a krásným. Netvorovy požadavky jsou ale čím dál nenasytnější. Už mu nestačí cvičené opice nebo kaktusy. Teď si přeje nějaké roztomilé, pěkně šťavnaté dítko. To už je trochu moc i na Ebenezera. Co se stane, když netvora nenakrmí? Objeví se mu vrásky a umře? Přece mu nepředhodí tu drzou, přesto okouzlující dívku – Bethany? Znepokojivě vtipný, přiměřeně strašidelný příběh o chamtivosti, marnivosti a děvčátku, které netuší, že se má stát hlavním chodem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Beast and the Bethany , 2020

lucakuca
05.07.2023 4 z 5

Jak byla ONA drzá tak byl ON sebestředný. Zábavné čtení o neobvyklém přátelství, které vzniklo za neobvyklé situace.

broskev28
17.01.2023 4 z 5

Neměla jsem žádná očekávání, a možná právě proto jsem byla velmi příjemně překvapená. Ebenezer Pinzer, Bethany, slečna Fištiknotová, majitel obchodu s ptactvem a samozřejmě netvor, k tomu přidejte nevtíravě zakomponované, ale stále aktuální téma: co vše jsem ochoten obětovat pro své přežití, pro svůj příjemný a pohodlný život. A naopak – ve společnosti opravdových přátel už neřeším jen sám sebe a své blaho.
Krásně provedená kniha s velmi nečekaným rozuzlením, kterou našim dětem určitě doporučím. A spolu s nimi se budu těšit na další díl.

„Ebenezer se usmál a Bethany taky. Ani jeden z nich pořádně nevěděl, co to znamená nezlobit, ale oba byli odhodlaní pomoct tomu druhému být lepším člověkem.“

Vknihách
28.06.2022

Veľakrát ľutujem, že mám toľko rokov, koľko mám,najmä čo sa týka detských hračiek a knižiek. Tak krásne hračky a tak úžasné knižky čo vydávajú teraz…našťastie už mám deti tak si môžem kupovať takéto veci-akože pre ne XD
Presne pri tejto knižke som svoj vek ľutovala tiež. Knižka je krásna zvonka aj zvnútra. Text je doplnený občasnými čiernobielymi ilustráciami. Tie sú veľmi detailné. A o čom príbeh je? Hlavnými aktérmi príbehu sú tri postavy. Bethany, dievčatko zo sirotinca, ktoré je riadny "kvietok". Ebenezer,chlapec vyzerajúci ako 20tnik,no v skutočnosti má 511 rokov. Ako je to možné? Vďaka beštii a elixíru mladosti, ktorým zásobuje Ebenezera. Čo preto musí hlavný hrdina urobiť? Kŕmiť beštiu. Čím? Hocičím, na čo si len beštia pomyslí. Z tohto sa odvinie zaujímavý a najmä poučný príbeh. Čo sme ochotní obetovať pre vlastné záujmy? Prečo je lepšie keď sme obklopení ľuďmi, ktorí nás majú radi? Ako sa cítime keď sme sami a opustení? Na 245 stranách dostanete odpovede na tieto otázky a dostanete príbeh, ktorý vás zaručene očarí. Či už máte 50 alebo 5 rokov (vekové odporúčanie je 8+), táto knižka nesmie chýbať vo vašej knižnici. Pokračovanie knihy nás poteší už na jeseň a budete sa naň tešiť rovnako,lebo beštia ešte "nepovedala posledné slovo"

martinakraus
25.12.2020 4 z 5

3,5*
Velmi příjemná middle grade pro fandy knih Lemony Snicketa, Dahla nebo třeba Mortiny. Zábavný, mistery a krásný ilustrace

pro děti černý humor fantasy pro děti strašidelné příběhy

2020  82%Bethany a netvor
2021  85%Pomsta je sladká

Kniha Bethany a netvor je v