Bestie

Bestie https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429828/bmid_bestie-QmX-429828.jpg 4 226 74

Po stopách bestiálního vraha. Vraždy. Vždy to začíná vraždami. A někdy to jimi i končí… Podunajská nížina na jihu Slovenska bývala klidným místem pro život, dokud v rychlíku na trati Košice – Bratislava průvodčí neobjevil zohavená těla dvou mrtvých studentek. Bezradná policie nemá jedinou stopu a nemá ani tušení, že pachatelem není obyčejný vrah… Narazila totiž na Bestii. Bestii v lidské kůži. Mezitím se skupinka gymnazistů z okresního města Komárno potýká se svými každodenními starostmi, školou a zlomenými srdci… O několik stovek kilometrů dál se válečný veterán zotavuje z mozkové příhody a balí přitom zdravotní sestřičky… Jejich osudy se brzy protnou. A bude to bolet. Protože Bestie kuje pikle. A ve sklepě ukrývá hrůzné tajemství. Bestie je příběh volně inspirovaný skutečným vrahem z období socialistického Československa. Za své děsivé činy byl Štefan Svitek odsouzen k trestu smrti a nakonec byl i popraven (byť podle některých hlasů unikl a dodnes se úspěšně skrývá před rukou zákona…). Kniha se zabývá zkoumáním lidské mysli a v literární podobě pátrá po příčinách, kvůli nimž může z běžného tichého dítěte vyrůst lidská bestie.... celý text

PAVEL z BRNA
20.06.2021

Zatím nejlepší Pochova kniha a rozhodně to nebylo tím, že je kniha krvavá a plná zvráceností. Hluboký ponor do temnoty jedné lidské duše v mnohých čtenářích probudí pochopení a soucit s tímto padouchem, i když mu rozhodně nedrží palce. Skvělá kniha, která mi dala vic, než jsem očekával.

kiki284
03.06.2021 5 z 5

Popravdě knížka byla úžasná, ale částmi dost drsná až "nechutná" hlavně pokud máte velice bujnou fantazii, rozhodně doporučuji těm, kteří mají silné žaludky nebo jim takovéto výjevy nevadí. Podle mého je tato knížka dokonale psychologicky propracována a řekla bych že se nebojí říct to co si ostatní "myslí", jsou zde popsány temné zákoutí lidských myslí, odvrácená tvář lidstva. Rozhodně jedna z nejlepších knih co jsem četla.

maximus13
20.05.2021 5 z 5

Nejlepší kniha od Marka E. Pochy. Když je na obálce upozornění 18+, tak jen málo kdy obsah upozornění odpovídá. U této knihy však upozornění maximálně sedí. Pokud si chcete přečíst knihu takovéhoto rázu, tak asi víte co od knihy očekáváte. A tady hrůza stříká z každé stránky. Za mě kniha zcela splnila očekávání. Hodnotím plným počtem *. A obálka hrůzu povyšuje na další level.

Nixa
21.04.2021 4 z 5

Tohle bylo drsné, hodně drsné. Kniha Bestie se mi líbila určitě víc, než předešlá autorova kniha Oni. Nečekala jsem, že to bude až tak rozdílné, autor se určitě vypracoval. I když tedy mám pár výhrad. Třeba ta vulgárnost, ale chápu proč to tam je. Kniha vás ve všech směrech šokuje.
Je mrazivé, že je tento příběh postaven na skutečných událostech. Je strašné kolik bestií opravdu chodí mezi námi.
Poruchy spánku mi kniha nepřinesla, ale rozhodně jsem jí musela rozdýchávat, hlavně tedy ten konec...
Toto rozhodně není pro každého.

Trustty
30.11.2020 1 z 5

Ta jedna hvězda je pouze za tu opravdu ohavnou obálku :)
Knihu jsem přečetla za pul dne, takže čtivá rozhodně je.
Příběh je inspirovaný skutečnou událostí, nechápu proč se tedy neodehrával v letech kdy Stefan Svitek tenhle humus spáchal. Nějak mi to nešlo vůbec dohromady....
Těšila jsem se na něco opravdu monstrozního a to tak, že jsem dovolila, aby knihu přečetl někdo jiný dřív než já.
No monstrozní to fakt nebylo. Je to spíš chaoticky maglajs.
Co se týká nechutnosti, tak pokud se vrhnu do četby o takovém stvoření musím s ní počítat, ale dalo se to v klidu zvládnout.

zuzca.h
25.11.2020 2 z 5

Horor trošku Kriminálka ne. Těšila jsem se na zajímavě zpracovaný příběh podle skutečné události, bohužel jsme se těšila marně. Každopádně co se nedá dílu upřít je čtivost, a vykreslení charakteru hlavní postavy, a některých "vedlejších". Scény jsou sice brutální, ale řada sevrských autorů je mnohem horších.Dvě hvězdy za čtivost, i když ten konec byl jak z rychlíku, a vykreslení hlavních postav.

Bulldog
24.11.2020 odpad!

Co to jako bylo? Nemělo to nic společného ani s hororem ani s kriminálkou..za mě slátanina, kde se úplně trapně tlačilo na pilu a na konci už tam byly i prvky komedie..

retro.saurus
23.11.2020 2 z 5

Nebylo to vůbec spatné, ale... Ta duchařská vsuvka? Nedokážu pochopit proč tam byla nebo jaký měla význam. Co autor ale opravdu nedává, je mluva děvčat. Většina postav něžného pohlaví mluví jako nadržení předpubertální kluci, vyrůstající někde uprostřed ghetta. Vůbec mi to tam nesedělo a kazilo mi to celkový dojem. Na druhou stranu přerod našeho antihrdiny z bezbranného zraněného chlapce v opravdovou bestii, se povedl skvěle. Štefanovo dětství je opravdu nezáviděníhodné, zvlášť když si uvědomíte, že se tyhle hrůzy opravdu dějí.

Marekh
09.11.2020 4 z 5

Kniha je volně inspirovaná skutečným vrahem z období socialistického Československa. Jak se z člověka může stát vrah – bestie? Záleží to na různých faktorech – dědičnost, jak se rodiče věnují dětem v nejranějším období, v jaké společnosti a s jakými lidmi se člověk setkává apod. Může se stát, že z člověka, který vyrůstá v dobrém prostředí, se může stát zločinec, a naopak z člověka, který vyrůstal ve špatných poměrech, se může stát spořádaný a slušný člověk.

Na zadním přebalu knihy je uvedeno, že „Kniha je pro svůj extrémní obsah určena osobám starším 18 let. Nemáte-li dostatečně silný žaludek a pevnou psychiku, nečtěte ji!“ Myslím si, že toto tvrzení je pravdivé. V knize se vyskytuje hodně brutálních scén včetně sexuálních scén, které mohou být pro některé čtenáře obtížně vstřebatelné a budou se jim číst špatně. Autor se nevyhýbá ani vulgarismům. Nahlédneme do myšlenkových pochodů Štefana, z kterého se stal chladnokrevný bestiální vrah. Dočteme se o příčinách, které vedly k tomu, co se z něj stalo. V knize se vyskytují také hororové prvky, u kterých mě mírně mrazilo. Závěr knihy byl docela uspěchaný. Knihu hodnotím na 80 %.

konicekbily
23.10.2020 4 z 5

Na motivy skutečného příběhu masového vraha autor pěkně napsal a zasadil do současnosti nový thriller plný násilí, hrubosti a vulgárnosti. Kniha se čte dobře, více rovin příběhu postupně splyne a po závěrečném masakru vše do sebe zapadne.

OnlyFour
12.09.2020 4 z 5

No....asi som podľa upozornenia vzadu čakala niečo viac a nemyslím si, že som nejaká otrlá, alebo čo a nepoznám ani ten skutočný príbeh (to asi napravím). Každopádne stránky svišťali jedna radosť, pár brutálnych scén bolo treba.....uuuuufff....predýchať (rovno tú prvú a potom poslednú), stred bol zase trochu slabší, úplný záver trošku narýchlo. Možno by bol iný pocit čítať knihu večer pri lampičke sama doma a nie v aute a vonku na slniečku. Desivý prerod človeka z utiahnutého chlapca v hentaké dačo....to je pre mňa dosť nepochopiteľné....a klaunov nemám rada a po tomto sa to nezmení

SimonDobes
02.08.2020 4 z 5

Správne nechutný a krvavý slasher, ktorý sa skvelo číta a ku koncu je napínavý. Náražky na Dušičky a to, že sa väčšina príbehu odohráva v Starom Orechu, cením a potešilo ma to.

knihomil158
16.06.2020 5 z 5

sice mi není 18+, ale pouhých 15, knížku jsem přečetla a... WOW! Fascinují mě sérioví vrazi už od 10 let a toto je geniální knížka. Originální a pro mou knihovnu potřebná. Detaily jsou dokonalé, příběh taktéž. Nemám co vytknout ani dodat, spisovatel je doopravdy obdařen skvělou představou o tom, jak mají knížky vypadat a jak je bude hodně lidí číst.

Geatas
15.06.2020 4 z 5

Brutální a úchylné. A velmi čtivé.

ivana1975
08.06.2020 5 z 5

Neviem čo mám k tejto knihe, alebo celkovo k autorovi napísať... Zbožnujem všetky knihy ktoré Mark napísal a toto je jedna z jeho najlepších a má všetko čo má mať správny horor. Odteraz si dávam pozor na podivínov menom Števko

Lukáš987
02.06.2020 4 z 5

Wau, tak takhle kniha byla totální jízda s vyšinutým klaunem. Přístup 18+ je určitě na místě a nebude to pro každého čtenáře, samotná obálka to prozrazuje :D . Zrod a život Bestie perfektně popsán. Je to směs brutálního slasher hororu s menší duchařskou vložkou.To ukončování kapitol, které vás nutí číst a nezastavit je u knihy velké +. Doufám, že autor bude nadále pokračovat ve svém psaní a já jdu na jeho starší kousek s názvem Oni..

Däniken
14.05.2020 4 z 5

To zase Mark E. Pocha nekomu slapnul na kuri oko =).
Autor na mne zapusobil nasilnou formou, jez me primela k zamyšlení ;).
Splatterpunk rules! :):):)

Raziel_cz
13.05.2020 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlel, k čemu to přirovnat... a na nic pořádného jsem nepřišel. Což myslím, že je jediný důkaz kvality, který potřebujete. Je to příběh o sériovém vrahovi, sledovaný z pohledu jeho obětí, lidí, co se ho snaží najít, ale hlavně a především jeho samého.

Je to příběh o naprosté destrukci milého, inteligentního a kreativního člověka a jeho přerod – jakkoliv se tomu sám snaží zabránit – v něco, co s člověkem nemá společného vůbec nic.

Je to příběh zasazený do (minimálně pocitově) známých reálií, a díky tomu je ještě mnohem víc zneklidňující.

A je to v Markově bibliografii zase něco úplně nového.

A samozřejmě – je to jeho nejlepší kniha. A už teď se nemůžu dočkat, čím ji překoná.

Seabeast
13.05.2020 3 z 5

Nadšení z knihy úplně nesdílím. Detailně popisované brutalitky mi nijak nevadily, ale co mi nepřipadalo zas tak košer je sloh. Působil jaksi plytce a některá literární přirovnání byla docela banální. To samé interpretace postav, které se mi zdály poněkud ploché, ačkoliv se nemusí tak z popisných textů jevit. Nemůžu si pomoci, ale s hlavním protagonistou jsem se úplně nesžil a příběh neměl takový spád. Závěr sice nabývá pěkné obrátky, ale musel jsem se zpočátku do knihy prokousávat a přiznám se, že jsem ji často odkládal. Na první setkání s autorovou tvorbou je to pro mě lehké zklamání, ale to neznamená, že si jiné tituly nepřečtu. Jako další mám na řadě "Oni", tak uvidíme.

katchamccall
12.05.2020 4 z 5

U téhle knížky hodnotím míru nechutností, takže 4* (5* by dostal Srbski film v knižní podobě). Jinak to byla super zvrácená cesta do hlubin šílencovy mysli. A hlavně, jak se říká, geny nevychčiješ. Takže jak jinak mohl dopadnout, než jako šašek počmáránej...