Bestiář

Knížka Bestiář je volným pokračováním příběhů Karly, hlavní postavy z první knížky Barbary Nesvadbové Řízkaři. „Bestií se žena nerodí. Bestií se žena stává. A já mám za sebou opravdu kvalitní přípravku.“
Kniha se stala předlohou pro stejnojmenný film Ireny Pavláskové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/2778/bestiar-2778.jpg 2.5319
Žánr:
Literatura česká
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (47)

Přidat komentář
Vivienca
28.11.2017

Knížka splnila mé očekávání. Jako oddechovka dobré.

Sídlištník
14.11.2017

Zase tak špatné, jak tady většina komentářů prohlašuje, to rozhodně nebylo. Občas lidé knihu odsoudí jen kvůli nezvyklému a nepříjemnému názvu a slovo bestiář opravdu není zvorna zvukomalebné. Ale příběh je to zajímavý a mně se to celkem líbilo.

Ekrua
28.09.2017

Příběh zajímavý a poučný, ale napsáno jaksi amatérským stylem.

Zoy
22.09.2017

Kniha nic moc. Nemastná, neslaná a v podstatě pořád dokola řešení jedné a té samé věci

Jindřich osmý
12.05.2017

Moc zajímavé čtení.

Damato
23.04.2017odpad!

Před lety jsem zkoušela číst a odložila jsem,protože mě to neskutečně nebavilo. Hledala jsem v noci něco na rozptýlení a sáhla v knihovně po této knize. A výsledný efekt stejný,jako před lety. Nevnucuji nikomu svůj názor,ale jsou mi nadmiru blízké komentáře o tom,že tohle je prostě k nečtení,taková přehlidka nesmyslů. Pod to se podepisuji,zas takové trdlo,že bych musela číst všechno,snad fakt nejsem.

Tapeworm
21.03.2017

Film byl hrozný, kniha o něco lepší, ale k autorce chovám antipatii od dob, kdy jsem četla její editorialy v Harper's Bazaaru a tato kniha ji nevylepšila.

StihOMam
14.03.2017

Celý příběh se mi jevil jako chabý pokus nabídnout české čtenářce alternativu erotického románu, který zrovna frčel. U mě neuspěl.

estrius
17.01.2017

V audio verzi se u toho dobre uklizi. Neni to tak hrozny, jako treba 50 odstinu.

petulesa
10.01.2017

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a byla nad mé očekávání dobrá. Možná to bylo i tím, jak to perfektně četla Jitka Čvančarová. Nevím, jestli by se mi líbila i v tištěné verzi, ale jako oddychovka by to asi nebylo špatné.

kara
26.11.2016

Jedna z mála knih, co jsem nedočetla. Fakt se nedalo.

mazlak
22.11.2016

I mě se kniha docela líbila. Bylo to opravdu ze života. Kde si má člověk ve zralém věku sehnat partnera, když je plně pracovně zaneprázdněn a ideálních partnerů už není tolik na výběr? Každý nemá v životě to štěstí najít si partnera pro život hned na poprvé. Autorka se mi zalíbila a do budoucna si určitě od ní ještě něco přečtu.

Tynule
03.09.2016

Mě se kniha líbila. A to hlavně když jsem jí četla a poslouchala jako audioknihu kde jí předčítala J. Čvančarová. Doporučuji!

Sinecod
15.08.2016odpad!

Příšerně napsaná kravina s absolutně hnusnou a odpornou hlavní hrdinkou. Při čtení mi bylo špatně a dočetla jsem to jen s notnou dávkou sebezapření. Nechápu, jak to někdo mohl vydat. Nesvadbovou bych po dočtení posadila na kus dřeva a poslala po volném moři hodně daleko. Nejde mi do hlavy, jak jí někdo může publikovat, jak jí někdo může číst. Beru to jako urážku a propad celé české literární tvorby. Nechápu pochvalné komentáře, nějaký zamyšlení, postoje a názory, to určitě! Knížka je úplně vo hovně, spíš celé je to úplně nechutné, jako bych si koupila knížku, kterou někdo vytvořil mazáním hovna na hovně a schoval to mezi listy.

hellena1523
13.06.2016

Tak tohle je totální odpad! Tu jednu hvězdičku dávám v podstatě jen za filmové zpracování, na které se dá aspoň jednou podívat. Ale jinak jsem tak nějak názoru, že když EU zakazuje užívání zavedeného názvu "Pomazánkové máslo", měla by především dohlédnout na to, aby zveřejňování a distribuce literární počinů paní Nesvatbové (a novějších filmů pana režiséra Trošky) byla nejen zakázána, ale rovnou trestná, neboť je lze považovat za zločin proti lidskosti.

boxas
29.05.2016

Tak nějak nijak. Chvílemi se mi to líbilo, chvílemi jsem nechápala, proč to vůbec čtu.

cecetka
28.05.2016

Styl psani Bary Nesvadbove mi vubec nesedi. Jeji knihy mi prijdou nudne, nective.
Ale film se mi libim moc. Asi to bude stejne jako u Viewegha. Jeho romany taky zachrani jen dobry reziser.

irling
16.01.2016odpad!

Tato paní by neměla psát. Nemá o čem. Doufejme a modleme se,že na to jednou přijde.

Shui-Xian
14.01.2016

Čistě z téhle knihy jsem si udělala dojem, že by Nesvadbová možná byla někdy s to vyplodit i inteligentní text, kdyby se tak zoufale nechtěla stylizovat role do břitké, znalé a provokativní literátky. Sem tam v Bestiáři problesknou pasáže, které jsou poutavé, mají myšlenku a pointu vyseknou poměrně zdařile - okamžitě je ale utopí plytká lacinost, hrubý humor a nesympatická, arogantní nabubřelost. Přetrvávající pocit z knihy: "bože, to je ale kráva!" Zabývat se tímhle autorčiným výlevem je ztráta času.

Evka27
24.09.2015odpad!

Naštěstí tuto knihu rychle odkoupili spolu s Řízkaři za dobrou cenu v antikvariátu. Nechci, aby mi zabíraly místo v knihovně. A Nesvadbovou už číst nebudu, škoda času.

MarieAnnaSarah
19.10.2014

Karla nemá štěstí na muže, po krachu vztahu-nevztahu s tajemným Alexem se rozhodne dát se na mužskou stranu a začít muže kosit a nám před očima projde celé panoptikum jejích známostí.

Nejsem jedna z těch, která by toto dílo odsuzovala, Bestiář jsem četla několikrát, ale uznávám, že skutečně není ničím dokonalým. Hlavní hrdinka je mnohdy nesympatická, děj občas chaotický a strohý, ale přesto se v knize dají nalézt i světlé chvilky, kdy autorka pronese větu, která sedne jako jak se říká * na hrnec. A asi proto se k ní vracím, protože Barbara Nesvadbová není snílek, nepíše románky s happyendem, ale skutečnou výpověď o životě s muži, realisticky.

Snad proto, že i já mám za sebou kvalitní přípravku, se budu k tomuto dílu vracet a dávám mu 3* :)

Mermaid
17.09.2014

Kniha měla své světlounké okamžiky, ale daleko víc bylo těch slabých. Nakonec mě nejvíc pobavila postava, na jejíž jméno si nevzpomenu, ale ve filmu ji hrál tuším Vašut. Od té doby, co jsem měla "tu čest" chvíli spolupracovat s exmanželem Nesvadbové, Březinou, jsem si jistá, že to napsala podle něj. A úplně přesně, takže talent má ;-)

pobijecmuch
12.07.2014odpad!

Jediná knížka, kterou jsem od Nesvadbové se donutil číst. Bohužel je to velmi, velmi slabé.

martina.riz
16.01.2014

Mám podobné pocity, oddychové čtení do vlaku.

katajanci
13.10.2013

Přečteno rychle, pocity smíšené. Místy mě to bavilo, místy jsem si říkala proč to vůbec čtu.

Libby
14.09.2013

Tuto knížku jsem poslouchala v audio formátu a díky skvělému namluvení to bylo celkem snesitelné vyprávění. Ale při pomyšlení, že bych se měla kníhou prokousávat sama, se mi opravdu staví vlasy na hlavě. Pro mě dost strohý příběh s minimem detailních popisů, které by přiblížily charakter postav a prostředí. Kniha mi prostě nesedla.

LiLinka
26.07.2013

Ačkoli se mi knihy Báry dobře čtou a jsou pro mě oddychové, toto dílo nemohu ohodnotit lépe než 2 hvězdičkami, jelikož jsou tam některé kapitoly totožné z jejích dalších knih!

Gooverka
23.06.2013

Velké zklamání. Některé články od Nesvadbové mám ráda, jsou vtipné, plné vztahů, mužů ... Tohle byl ale přešlap, napsáno sice jednoduše, jako odpočinková četba asi dobrá, ale žádný hlubší smysl, hlavní hrdinka mi byla nesympatická, knihu jsem si prostě neužila ...

Sisi11
20.06.2013

Úžasné a rychlé čtení plné názorů, zamyšlení, postřehů a komentářů. Četba je to velmi hezky odpočinková. Líbí se mi zamyšlení nad vlastním životem, líbí se mi, že Karla není hloupý osel a hledá pro sebe něco, co by jí zcela vyhovovalo nebo ji učinilo šťastnou. Jsou to přeci naše životy, tak máme právo se ozvat, když se nám něco nelíbí.
Nemyslím si, že Karla je naivní, jen zoufale hledá to, co by ji učinilo šťastnou a spokojenou. Když si myslí, že toho dosáhla, včas pozná, že se hluboce zklamala.

Lady Dracula
19.06.2013

Hodně, opravdu, hodně jsem se u téhle knihy nasmála. Je plná narážek na sex, alkohol, homosexualitu a humoru až ironie. Myslím, že takový lepší průměr.