Berserk 1

Berserk 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445768/bmid_berserk-1-EKw-445768.png 4 206 42

Berserk série

Osudový, krvavý příběh s prvky romantiky a velkou porcí akce! Dospělá fantasy, která si získala davy fanoušků, televizní seriál, celovečerní filmy i počítačové hry! Hrdinou je Guts, Černý šermíř, obávaný bojovník, o kterém se raději nemluví nahlas. Má obrovský meč, kovovou ruku, stovky jizev z bojů a mučení a znamení, které k němu přitahuje síly zla. Ale ne vždycky byl takový. Příběh se postupně vrací zpátky do dob, kdy je Guts ještě mladý a poznává Griffitha, charismatického velitele oddílu Jestřábů. Muže, který mu změní život.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

ベルセルク 1 , 1990

LordSarael
13.10.2021 5 z 5

Český překlad je příšerný v životě bych ho nedoporučil, hodnotím anglickou verzi.

Annkag
09.10.2021 4 z 5

Ako úvod je skvělý....temná atmosféra,skvělé postavy,super kresby....odlehčené monológy, které s dialógem nemají nic společného.
Těším se na další díl.

lena.o.knihach
19.05.2021 3 z 5

Moc jsem od toho nečekala a nakonec jsem byla velmi příjemně překvapená.
Temná atmosféra je suprová a Puk mi tam na to odlehčení neskutečně moc sedí.
Do dalších dílů se určitě pustím a moc se na ně těším.

robin9739
20.04.2021 4 z 5

Začneme kresbou, ta je klasická jako u většiny mang, co jsem četl, jediné co bych vypíchnul je statická malba ta je velmi povedená a ukazuje nám obrovskou fantazií autora. Nepřátele jsou různorodí a velmi originální. Kresba je hodně krvavá a dostatečně akční sice při soubojích chvílí trvá, než se člověk zorientuje. Kresba dokáže hodně povědět bez toho, aby náš hlavní protagonista něco říkal a ukazuje nám jiný pohled na akci.

Příběh je velmi slabý vlastně tu žádný není ale musíme brát na zřetel, že to je první díl série, jenž má spoustu dílu. Tenhle díl nám má představit Gutse hlavního hrdinů jenž moc nemluví za to velmi rád seká obřím mečem (necelé 2 metry dlouhým a 176 kg těžkým kusem železa). A jeho zase až moc ukecanou společníci malou vílu/bludičku. Společně tvoří nesourodou dvojici ale o to zajímavější. Navíc jde o to poznat svět ve kterém se budou příběhy černého rytíře odehrávat. Ten je brutální temný a velmi nebezpečný.

tonysojka
28.03.2021 3 z 5

Pěkně prokreslená myšlenková prázdnota v kulisách rozsekaných příšer.

gaspoda
16.01.2021 3 z 5

Neoslnilo nejsem cílovka nekoluje mi v těle manga crew uvidím zda-li budu pokračovat dalším dílem. Ryby a Chvění měli lepší atmošku

Hadati
08.01.2021 3 z 5

Tuhle mangu jsem viděl kdysi dávno jako jeden z prvních anime seriálů, proto jsem se rozhodl si první díl přečíst. Asi i proto jsem byl zklamaný, protože jsem na základě svých vzpomínek očekával víc.
První kniha nemá skoro žádný příběh, skoro nic se tam o Berserkovi nedozvíte, a to ani v náznacích. Berserk ani nemá žádnou strategii, prostě bojuje s přesilou, dokud nepadne, nebo dokud mu někdo neřekne, že by bylo záhodno zdrhnout, dokud to ještě jde.
Kresba statických scén se mi líbila, ale jakmile byl vyjadřován pohyb, zejména v boji, tak to byl klasický manga mišmaš, ze kterého máte problém něco vyčíst.

Alena_S
08.01.2021

Forma parádní. Ale ten obsah. Ještě, že vím, že je to teprve úvod úvodů a bude na co se těšit, jinak bych děj jako ženská asi neocenila :-)

michal3736
26.09.2020 4 z 5

Pomalu se rozjíždí a jsem zvědavý kam se to posune...přiznám se, že Anime sem neviděl, tak si to raději přečtu.

Covenant
24.09.2020 5 z 5

V době, kdy začíná vycházet Berserk v češtině, už mnoho fanoušků tohoto nesmrtelného bojovníká zná. Zkoukli všechny anime, co se natočili a přelouskali alespoň část, nekonečného příběhu v angličtině. Dlouho jsem si přál, aby to vyšlo i u nás. Zároveň je prokletí, když ani nevíte, kolik prachů za svazky vyhodíte, kam to budete dávat, nebo kdy to skončí. Tento první díl samozřejmě všichni známe a víme, jak bude pokračovat. Přesto všechno jsem si objednal už další díl, aniž bych se nad tím pozastavil. Guts, tak trochu sociopat, co moc nekecá a spíše jedná se svým bezmála 2m dlouhým a 176kg těžkým mečem, je charakter k pohledání. Komunikaci zastává bezpohlavní bludička, co mi ze začátku vůbec do prostředí nesedla, ale časem jsem si zvykl. On tam někdo nakonec něco říct přece jen musí, aby doplnil obrázky s rozsekanými těly. Stručně řečeno - ŠLP ŠLP a jedeme dál.

GoodGames
22.09.2020 5 z 5

Priamočiary, nekompromisný a brutálny. Taký je prvý Berserk a ja dúfam, že bude podobná celá séria. Samozrejme budem rád, ak sa postupne rozbehne zmysluplný a napínavý príbeh a nebude to len o akčných poviedkach. Mňa to však veľmi bavilo aj takto jednoducho krvavo. A kresba, že je v prvých dieloch slabšia a autor sa ešte len rozkresľuje? Ja ku kresbe nemám najmenšie výhrady a to si na kvalitnú kresbu potrpím. Veľmi sa teším na ďalší diel.

Daisuke
09.09.2020 5 z 5

Tady není co řešit, Berserk je srdeční záležitost. Pokud se vám první kniha zdá jako primitivní rubanice, dejte tomu přesto šanci - příběh se pořádně rozjíždí až od začátku Golden Age cca v půlce třetí knihy.

trudoš
06.09.2020 3 z 5

Jako bych se vrátil do osmdesátých let a znovu koukal na dobové akční hity. Neříkám, že to nemá svoje kouzlo, ale člověk musí mít odpovídající věk a s tím i schopnost odpouštět neodpustitelné. Takže kdyby mi bylo dvanáct, moc bych neřešil, jak je možné, že se hrdina bez problémů ohání mečem, co je asi třikrát větší než on nebo jakým způsobem funguje samonabíjecí kuše, proti níž je rotační kulomet hračka pro děti. Jasně, bavíme se o blbostech, ale detaily dotvářejí atmosféru a na tu Berserk spoléhá nejvíc – temná až hororová fantasy plná násilí, monster a nějakého toho trudného rozjímání. To všechno bezvadně funguje jen do té doby, než člověk pochopí, že druhý Zaklínač se nekoná. Kentaró Miura hraje až příliš přímočarou hru, většinou založenou na bojích proti ukrutným přesilám a sadistickým příšerám. Tak snad v budoucnu potulný lovec démonů přestane dělat Zagorku a prozradí, co jej tak tíží na duši, abychom příště mohli vynechat všechny ty nic neříkající noční můry a významné pohledy.

Alex.Barunka
24.08.2020 3 z 5

Rozjížděcí záležitost, kde nějaká ta informace kápne jen sporadicky, ale předpokládám, že na to je ještě hromada času. Je tu plno vodítek, otazníků a odrazů, které rozhodně zaujmou.

Za temnou, drsnou atmosféru palce nahoru, stejně jako za vztah Gutse a Puka, který tu bude působit, co by element odlehčující situace.

Jinak byla to jízda, zběsilá, akční a neskutečně rychlá a já po dočtení měla pocit, že jsem s Gutsem strávila asi tak pět minut.

Nevimm
20.08.2020 4 z 5

To není meč. Je to kus železa.

Dragonian
31.07.2020 5 z 5

Je skvělé, že tato legendární manga pro dospělé vyšla i u nás. Nemůžu se dočkat dalších dílů. Rozhodně doporučuji. Temná fantasy, jak má být.

memphisz
30.07.2020 4 z 5

Viděl jsem staré i novější anime, pak četl pár dílů mangy v angličtině, a teď konečně vychází i u nás! Hodně jsem se těšil, přesně věděl, co čekat, ale pořád jsem to přelouskl s nadšením. První díl je rozehrávkou, ale s výbornou atmosférou. A až se rozjede příběh Zlatý věk z původního anime, tak to teprve bude něco! Chci další díl! Teď!

Voliarty
22.07.2020 4 z 5

Stále som dakde čítal, že si o to ľudia žiadajú. Potom dala Crew hlasovanie a ľudia boli nadšený. Tak som sa rozhodol zistiť, čo na tom Berserkovi také je a prečítal som si prvý diel. A bavil ma.

Guts je proste drsniak s obrovským mečom, ktorým seká celé armády na počkanie. Samozrejme je drsnejší ako kriedový papier, z úst mu toho veľa nevychádza a keď už, tak sú to reči o tom, ako mu na nikom nezáleží. Zaujímavá postava, o ktorej sa chcem dozvedieť viac.

Čo sa týka príbehov, tak ide primárne o akciu, ktorá je správne drsná a krvavá a to všetko v peknej kresbe.

Už asi chápem, čo na tom Berserkovi ľudia vidia.

SedllY
21.07.2020 5 z 5

Na první díl výborné!
Nasaďte si kuš na ruku a perte do mě další díly!

Dexter1
21.07.2020 5 z 5

Gutsa sledujem už nejakú tu chvíľku a som extrémne rád, že konečne túto klasiku niekto preložil. Úvodné zväzky som mal možnosť prečítať si v angličtine, ale už len kvôli zberateľskej vášni som rád, že knihu mám fyzicky. Prvý zväzok je úplna pecka. Príbehovo začína niekde v strede Gutsových dobrodružstiev. Miura skvelo vykreslil, aký Guts vlastne je, čo robí a že je vlastne "ocejchovaný". Kresba úvodných strán kapitol je skvelá, v následných stránkach ide o akúsi klasiku v žánri. Celkovo je Berserk krvavá a zbesilá jazda a aspoň prvú knihu treba mať.

manga dark fantasy

Kentaró Miura