Berlínský sešit / Zápisky ze Saint-Nazaire

Berlínský sešit / Zápisky ze Saint-Nazaire https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2225/mid_berlinsky-sesit-zapisky-ze-saint-na-Bq5-2225.jpg 3 16 2

Kniha Berlínský sešit/Zápisky ze Saint-Nazaire bude pro mnohé čtenáře překvapením. Známý básník Petr Borkovec totiž opustil své přísně vyměřené břehy poezie a napsal kouzelnou "dvouknihu", v níž čerpal ze svých zkušeností při pobytu v Berlíně a bretaňském přístavu Saint-Nazaire. Črty, fejetony, eseje, mikropovídky, ale i básně - to vše lze nalézt v Borkovcově "prozaickém debutu".... celý text

jaryn
24.03.2018 1 z 5

Slyšel jsem audio a musím říct, že po poslechu brilantních a geniálních Haškových povídek o věčně nezdárných školních dítkách, jsou tyhle Borkovcovy zápisky totálním blábolem. Ano, má to být spíše lyrika, no jo, jenže i ta má, řekl bych, svoje meze. Text je zdánlivě česky, ale docela mi uniká význam jednotlivých vět, o kontextu těchto vět vůbec nemluvě.

Crimble
25.05.2017 3 z 5

Sice většinou próza, ale psána velmi poeticky, lyricky. Zajímavé postřehy z Berlína, spíše taková dojmologie. Moje hodnocení subjektivní, já prostě nemám buňky pro poezii. Přečetl jsem si, protože jsem natrefil na autora na velmi zajímavém vystoupení na Světu knihy.

Kniha Berlínský sešit / Zápisky ze Saint-Nazaire je v