Berlínčanka

Berlínčanka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496410/bmid_berlincanka-G1Q-496410.jpg 4 33 8

Berlín, rok 1938: Leto je v plnom prúde a v Nemecku sa neodvrátiteľne schyľuje k vojne. Keď začínajúcu novinárku Georgie Youngovú prevelia do Berlína spolu s jej kolegom z Londýna, Maxom Spenderom, uvedomuje si, že vstupuje do oka búrky. Po príchode do mesta zahaleného do červených vlajok s hákovými krížmi, v ktorom sa to hemží nacistami, Georgie bezmocne sleduje, ako nevinní ľudia prichádzajú o svoje domovy. So stupňujúcim sa napätím si uvedomí, že sa s Maxom nemôžu len tak prizerať a musia konať – aj keby tým mali riskovať svoj život. Postupne však Georgie preniká do tajov ríše a začína odkrývať neopísateľné zverstvá Hitlerovho Nemecka – a táto dvojica sa stáva bytostnou súčasťou sveta, ktorý je temnejší, ako si ho Georgie predstavovala vo svojich najhorších snoch. Od autorky bestselleru Príbeh pôrodníčky prichádza silný príbeh ženy, ktorá sa nebojí bojovať v prvej línii, a o svete, ktorý čoskoro navždy zmení svoju tvár.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Motýľ

The Berlin Girl , 2020

Ludmila91
28.02.2024 1 z 5

Za mě tedy nic moc. Začátek se strašně vlekl a zbytek knihy taky takový nezáživn,

SumýšIrena
07.02.2024 2 z 5

Tuhle knihu hodnotím jako slabší střed. Neurazí ani nenadchne. Pohled novinářů je určitě netradiční téma, ale postavy jsou takové ploché a jejich činy jsem jim ani moc nevěřila. A láska na konci přišla taky jen tak mimoděk. Škoda

Szilvia1
13.01.2024 5 z 5

Začátek příběhu se vlekl,ale pak se se děj rozjel a nevěděla jsem knížku položit.Musela být ta doba(předválečná ale i válečná) strašná.

zimolka
28.12.2023 3 z 5

Ubírám hvězdy za začátek, který se strašně vlekl, myslela jsem , že knihu odložím.

Morana107
25.07.2023 2 z 5

Aneb mnoho povyku pro nic:)

Ze začátku slibně se odvíjející drama - mladá plavovlasá reportérka, jeden chladný Angličan, šarmantní člen SS a jedna velmi komplikovaná doba, kdy si musíte nutně vybrat stranu.

Z tohoto námětu se stále dokola dá ždímat opravdu mnoho, ale to stejné skvělý autoři dokáží uvařit i z vody. Text byl plynulý a příjemně se četl. Konec však postrádal notnou dávku akce, vzájemné chemie dvou hlavních hrdinů i onoho drobného nepojmenovatelného detailu, který odlišuje kýč od srdceryvného díla.
Celý konečný dojem byl, že to autorku už taky moc nebavilo a totéž přenesla i na mě.

Vaše děvče z Kladna ;)

Marika Vanova
22.02.2023 4 z 5

I když novinářské prostředí úplně nevyhledávám, zde je to zasazeno do Berlína v posledních měsících před vypuknutím druhé světové války a je to čtivé a napínavé.

Renatecka
31.12.2022 2 z 5

Knížka má momentálně 5 hodnocení a 100%, takže jsem čekala opravdovou bombu. Bohužel toto nadšení nesdílím a musím dát jenom hvězdy 2. Příběh nic moc, chybělo tomu určité napětí, pohled z novinářského hlediska pro mě nezajímavý. Bohužel mě kniha nezaujala, ale dočetla jsem do konce.

maryzka
29.11.2022 5 z 5

Kniha je psaná pohledem lidí od novin- především žen, které se snažili psát nezaujatě i s varováním situace v Berlíně na počátku 2. světové války. I když kniha také doplňuje několik zpráviček z poválečné doby.

2021  83%Dítě třetí říše
2022  77%Dívka z Berlína