Berlíňanka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V čem se inspirovat od Berlíňanek, nejsvobodnějších žen světa? Nepotřebujete naditou peněženku, stačí, když okoukáte pár triků a fíglů, a můžete s lehkostí vyšperkovat nejen svůj šatník, ale proměnit i svůj životní styl. Berlín je město tepající kosmopolitní atmosférou, do kterého míří za svými sny rok od roku čím dál více mladých kreativních lidí z celého světa. Berlíňanky jsou emancipované ženy vyznávající svébytný pohled na život i módu. Jsou uvolněné, rády recyklují, moc neutrácí, a přesto vypadají vždycky úchvatně. Jsou pyšné na svou ženskost a umí být sexy, a přesto nepůsobit podbízivě. Rády provokují, ale nikdy ne lacině. Tajemství Berlíňanek poodhaluje tato knížka. Mimo jiné obsahuje praktické informace o tom, co se v Berlíně nosí, co se tam jí, jak se zařizují byty, co nesmí chybět matkám i co milují hipsteři, kteří Berlín považují za svou metropoli. Najdete v ní více než stovku ozkoušených tipů na ty nejlepší obchody, kavárny, restaurace, ale i zajímavá místa a kulturní atrakce, o kterých se v žádných průvodcích nedočtete. Vše zažila, okoukala a sepsala novinářka Veronika Jonášová a knížkou...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310954/berlinanka-gQI-310954.jpg 3.522
Žánr:
Pro ženy, Literatura česká, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Berlíňanka

Přidat komentář
rada.klas
17.08.2017

Už na deskách se píše "stylový průvodce Berlínem" a jako průvodce je třeba Berlíňanku brát. Pak vás nebude iritovat ani to, že se tam omílají stejné myšlenky pořád dokola. A budete mít chuť si okamžitě koupit letenky/lístky a odjet do Berlína. :)

Aduska81
26.07.2017

Když se vyberete do hlavního města Německa a chcete nějakou nenáročnou a odpočinkovou knížku, která Vám pomůže poodkrít taje zdejších dívek a žen, tak si sebou vemte Berlíňanku. Dozvíte se jak se oblékají, co jedí a kam chodí za zábavou.

netty
21.07.2017

Berlín je má láska a pojetí této knihy se mi líbilo velmi.

Márinka
02.04.2017

Sice nejsem "cílová skupina", ale dovoluji si tvrdit, že Veronika Jonášová nepřináší ve své knize nic nového, nic objevného, nic, co by se týkalo pouze Berlína. Většinu toho vím od dcery, která už léta žije v Anglii. Mladé slečny zde ale určitě najdou mnoho zajímavých, následováníhodných podnětů :).
Co se mi však na knize velmi líbí, je její grafika, fotografie, ilustrace, členění do kapitol. To nemá chybu!

GreenMagritte
06.01.2017

Autorkou knihy je Veronika Jonášová, novinářka, která není – jak sama píše – žádným módním guru, ale žila v Berlíně tři roky a rozhodla se o berlínské módě udělat knihu. Berlínskou módu popisuje jako antikapitalistickou a silně provázanou s životním postojem (bio, eko, recyklace). Fotografie nejsou upravovány a pořídila je autorka nebo samy Berlíňanky a musím říct, že jsou skvělé a krásně podtrhují street style jednotlivých outfitů.

Kniha je mi sympatická i po grafické stránce, která je jednoduchá a dává největší prostor fotkám, i trefným shrnutím berlínské módy, která se mi zdála vždy tak trochu neuchopitelná. Samozřejmě nechybí kapitola o hipsterské kultuře a jak poznat pravou Berlíňanku (used look, nákupy v second-handech, zapovězené syté barvy a značky na odiv,…). Berlínská móda je svobodná, nepodléhá trendům a je přirozená.

Kniha bude skvělá pro mladší ročníky, které ocení její grafickou stránku a množství fotek. Knížka je svěží a inspirativní, omladí a vyhraní šatník.

Candide
17.11.2016

Na 232 stranách okecaná věta - v Berlíně je dovoleno vše!

Luciasek31
26.10.2016

Pokud vás zajímá životní styl a tempo v Berlíně, tuhle knihu si nenechte ujít.


Štítky

Berlín

Autor a jeho další knihy

Veronika Jonášová
česká

Kniha Berlíňanka je:

v Přečtených31x
v Čtenářské výzvě4x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x