Berimbao

Berimbao https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108666/berimbao-108666.jpg 3 3 1

Příběhy ironicky laděných povídek vyrůstají ze situací, jejichž absurdnost a bizarnost si v každodenním shonu často ani neuvědomujeme. Autor tu se čtenářem hraje mnohoznačnou hru, když karikuje žánry, klišé i postavy masové kultury a mediálního světa vůbec, například hollywoodské špionážní thrillery.

Lea
02.02.2012 3 z 5

Knížka tak rozmanitá, že si v ní najde tu svou povídku asi každý. Autor sice vystihuje absurdnosti každodenního života, ale občas mi připadá, že neví, co si s nimi vzápětí počít. Moc knih v podobném stylu načteno nemám, a proto nechci ostře kritizovat, ale u spousty povídek mi chybělo rozuzlení, protože autor těsně před ním povídku uzavřel. Bez toho mi připadaly některé kousky úplně o ničem. Zvlášť ke konci - jako by autor jen plkal o ničem, aby se přiblížil sto padesáté stránce a mohl skončit. Jindy jsem se ale zasmála. Povídka o křížovkářích je nepřekonatelná! Povídky na sebe až na výjimky vůbec nenavazují, a tak není při čtení na škodu, že se některé povedly a jiné už míň. Jak už jsem psala, každý si najde tu svou, i kdyby byla jen jedna či dvě.

Autorovy knížky

Skiol Podraga (p)