Beránek měsíc

Beránek měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56942/beranek-mesic-56942.jpg 5 53 6

Soubor obsahuje všechny čtyři Morgensternovy sbírky groteskní lyriky (Šibeniční písně, Palmström, Palma Kunkel, Šlasi), doplněné autorovým vlastním travestickým komentářem, některými aforismy a deníkovými záznamy. V doslovu upozorňuje překladatel na význam básníkova díla v souvislosti s dílem Paula Kleea a s moderním uměním vůbec a vysvětluje některé metody a postupy při překládání Morgensternových básní do češtiny.... celý text

Poezie

Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Alle Galgenlieder, Das aufgeklärte Mondschaf , 1905

Radovan_R
Radovan_R
19.10.2019 3 z 5

Normálně básničky nemusím, ale v létě jsem byl na koncertě Stromboli, což mi připomnělo, že pár jejich skladeb má text právě od Morgensterna - a tak mě popadla chuť přečíst si i nějaké další.
Docela pěkná knížka, texty nijak nesmyslné, jen neobvyklé - pro příznivce hrátek se slovy paráda.

Alma-Nacida
Alma-Nacida
28.03.2018 5 z 5

Moje oblíbená a až téměř ke zničení ohmataná sbírka. Mám ji už od dob středoškolských chander, a pořád na ni sem tam dojde. Zvlášť když je zima a nelze si natrhat pampevlky. :)

Jackjelly
Jackjelly
11.03.2018 5 z 5

Kouzelná sbírka ve skvělém překladu. Před cca 20 lety jsem z ní (nebo také z "Mletpantem" Ernsta Jandla) četl před spaním svým tehdy malým dětem a spolehlivě je pobavil.
Byla to pro mě nezbytná eliminace příšerné tupé infantilní žvatlavosti tehdejších pořadů pro děti v čele s Dádou. Dnes vidím, že to byl krok správným směrem :-).

jolii
jolii
15.03.2016 5 z 5

Překlady Josefa Hiršala mám asi nejradši.

gersie
gersie
10.12.2015 4 z 5

Morgenstern je jeden z nemnoha lidí , co nezapomíná na dětskou, nevázanou a bezprostřední hru s fantazií. Jeho tvorba zaujme čtenáře především tím , že se vymyká možnostem posuzovat ji dle nějakých zaběhaných pravidel......

ponorka
ponorka
07.07.2011 5 z 5

Beránek Měsíc v hloubce niv / velkou stříž čeká trpěliv
- skvělá kniha! Některé věci z ní si občas v duchu recituju.

nonsensy německá poezie

Christian Morgenstern