Beránek

Téma knihy je stejné jako u jiných Mauriacových děl: osamocený a úzkostný pocit jedince ve světě pokleslých hodnot, pokrytectví, sobectví a sterilní konvence. Ze střetu tohoto světa a světa mravní čistoty, lásky a obětavosti, jehož symbolem je v Beránkovi mladý Xavier, dochází k dramatu, jež v několika dnech vrcholí v tragédii.

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/61330/beranek-61330.jpg 411

L´Agneau (1954)

Literatura světová, Novely
Vydáno:, Vyšehrad

Kniha Beránek

mosem
23.10.2018

Kniha, po jejímž přečtení budete hledat slova, která by ji stručně charakterizovala. Je to kniha o bojí víry se zlem? Je to víra o boji se sebou samým? Co je víc - jistá pomoc jednomu člověku, nebo potenciální pomoc mnoha jiným? Jak bude reagovat zlo na okamžik, kdy reakce toho komu je ubližováno překročí zamýšlenou hranici? Kniha, kterou bych označil jako dílo na pomezí beletrie a filozofie. Kniha, která ve vás tyto otázky vyvolá, ale odpověď na ni musí každý dát sám. Kniha, která je sice tenká svým rozsahem, ale mohutná svým obsahem.

EmiClare
02.02.2017

Román, který má duši. Svět není ideální, happyendy patří do Hollywoodu, ne do reálného života. Ale přese všechnu bolest a přese všechen zmatek, život dává smysl. Křesťanský autor, proto doporučuji především věřícím čtenářům.

Hanka_Bohmova
29.10.2016

Někdy se člověk v něčem překvapivě pozná, sice všechno špatně... no nevadí, snad ještě nejsem na konci. Vzpomněla jsem si nad tím příběhem, střípkem příběhu, na Bernanose: "Neunikneme jeden druhému o nic víc, nežli můžeme uniknout Bohu."

Isew
30.10.2014

Snažila jsem se. Opravdu. Dala jsem knize několik dalších šancí, ale nešlo to. Je mi úplně jedno, jak to dopadne a proč. Asi se to nikdy nedozvím a myslím, že vůbec o nic nepřijdu.

François Mauriac

François Mauriac