Ber, po čem toužíš

Desátý soubor edice Česká povídka přináší prózy, věnované prožitkům českého člověka za hranicemi republiky v podobě zajímavých příběhů emigrantů nebo turistů, kteří si výletem do ciziny plní své dávné sny. Devět současných českých autorů (Hana Andronikova, Jaroslav Rudiš, Jiří Kratochvil, Iva Pekárková, Edgar Dutka, I... celý text

Devět současných českých autorů (Hana Andronikova, Jaroslav Rudiš, Jiří Kratochvil, Iva Pekárková, Edgar Dutka, Iva Hinková, Josef Moník, Markéta Hejkalová a Sylvie Richterová) staví své hrdiny do nezvyklých kulis Kanady, USA, Austrálie a západní Evropy a konfrontuje jejich představy s mnohdy nepředvídanou realitou. Stylově se prózy pohybují ve škále od jemného humoru přes cestovní dojmy, milostnou či téměř kriminální zápletku až k lehce nostalgické reflexi. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35577/ber-po-cem-touzis-35577.jpg 3.424
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Listen

Blíženec
27.04.2014

Edici Česká povídka mám rád. Člověk v jedné knize pozná víc autorů. Ale tentokrát jsem zklamaný. Zaujaly mně jen povídky Hany Andronikové,Markéty Hejkalové a Sylvie Richterové.

Renda
09.04.2012

Vtipné povídky zvlášť od J.Kratochvíla 291 621 vteřin v Paříži. Čtení nejen na cesty.

Autoři knihy

Edgar Dutka