7 dní

7 dní https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286430/bmid_7-dni-IkW-286430.jpg 4 102 29

Benny Griessel série

Jihoafrický policejní sbor čelí největší možné hrozbě – neznámý odstřelovač si vybral za cíl policisty a vyhrožuje, že se budou útoky opakovat každý den, dokud nebude zatčen vrah mladé ambiciózní právničky Hanneke Sloetové. Benny Griessel je proto povolán k vyšetřování čtyřicet dní starého případu, který uvázl na mrtvém bodě. Kvůli chybějícímu motivu a výraznějšímu vodítku je odkázán na spekulace. Měla její smrt něco společného s velkou obchodní transakcí, jíž se účastnila? Nebo je třeba hledat viníka v jejím soukromém životě?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

7 Dae , 2011

Makii
Makii
07.10.2023 3 z 5

Moje třetí kniha od tohoto autora, jedu od začátku.. A ano, bohužel to musím napsat - byla to nuda. Asi tak 300 stran se nic nedělo, až těch posledních 150 se to trochu rozhýbalo. Navíc mě obtěžují neustálé zkratky úplně všeho. Další díl si stejně časem přečtu, ale zklamalo by mě, kdyby série měla sestupnou tendenci, jako většina autorů. Uvidíme.

Česneksmedem
Česneksmedem
01.08.2023 5 z 5

Velkou roli v příběhu hraje program EZČO. Prozradím, že se jedná o ekonomické zvýhodnění černošského obyvatelstva. Prostě taková "neziskovka".
Kniha se četla velice dobře. Překvapí v ní česká stopa. Benny opět bojuje se závislostí a docela se podceňuje. Závěr je jako z červené knihovny.

Wladimirski
Wladimirski
04.05.2023 3 z 5

Prvními dvěma knihami série o Benny Griesselovi nasadil autor velmi vysokou laťku, která vyšponovala má očekávání ke třetímu dílu. Ta se bohužel nenaplnila. Třetí kniha postrádala to mistrovské napětí tepající na více vývojových linkách současně, ten náboj, který nedovoloval od čtení odejít. Osobní stránka života Bennyho byla také slabší, zápletka s Alexou nebyla nijak zvlášť zajímavá. Konec byl takový "odtržený", pozice střelce nedotažená. Snad se Deon Meyer nevyčerpal a příští příběh bude zase tak poutavý, jako byly první dva.

iveta3689
iveta3689
09.06.2022 3 z 5

Nečetlo se mi to dobře, ztrácela jsem se v postavách. Asi je to proto, že jsem nečetla sérii popořadě. Jinak samotný detektivní příběh nebyl špatný.

Rade
Rade
15.05.2022 5 z 5

Potřetí divoká jízda s Bennym Griesselem. A potřetí mě jihoafrický kriminální spletitý příběh hodně chytil. Tentokrát (pro našince celkem aktuálně) tu objevíme odkaz na KGB, Putina, a dokonce Radovana Krejčíře!
Jihoafrické prostředí nesmírně bavilo, Benny, smolař i klikař současně, je postava, která přiroste k srdci, zdá se mi tolik skutečná. Spletité jazykové prostředí vnímáme prostřednictvím výrazů v afrikánštině nebo xhoštině...
Jissis, to nemělo chybu!

Andrea81
Andrea81
30.04.2022 4 z 5

Mě se to stále líbí. Je fakt, že tento díl byl trochu slabší, ale těším se, jak to bude s Bennym dál...

kruppe
kruppe
14.04.2022 4 z 5

Tohle bylo slabší... Prosím o 20 kg méně sebelítosti pro Bennyho Griessela!

Stanas513
Stanas513
24.02.2022 4 z 5

Zatím nemůžu říct, do jaké míry se mi bude tato série líbit. Knihu jsem četla v rámci Výzvy a budu muset sáhnout po prvním a druhém díle, abych se dostala hlouběji do rozjetého děje. Uvidíme.

Schary
Schary
19.07.2021 3 z 5

Předchozí knihy autora byly pěkná jízda, tahle se trochu vlekla a nebyla tak napínavá. Na druhou stranu nelituji, že jsem si ji přečetla a jsou to rozhodně lepší tři hvězdy.

hanzmb
hanzmb
04.05.2021 4 z 5

Spíš jen 3,5 *. Po prvních dvou fantastických dílech zklamaní. Zcela se vytratila ta třešnička na dortu v popisu nám neznámého prostředí JAR. Tohle se mohlo odehrávat prakticky kdekoliv. Navíc řešení spíš náhodné štěstí, než nějaká důmyslná práce vyšetřovatelů. Snad se příští díl vrátí na původní úroveň.

Lumír23
Lumír23
02.05.2020 5 z 5

Nemohu si pomoci, ale autorův styl vyprávění, se mi moc líbí. Snad bych maličko víc přidal popisy řešení osobního života, ale holt je to jen jeden týden.

Dajine
Dajine
09.02.2020 5 z 5

Dobrá kniha. Určitě stojí za přečtení.

petrulka
petrulka
05.06.2019 2 z 5

Výrazně slabší, než 13 hodin, chvílemi nuda.

soukroma
soukroma
02.06.2019 4 z 5

Oproti knize 13 hodin, čtené jako první ze série, je zde až moc Alex, alkoholu, Bennyho bejvalky a dětí, a také víc politiky, účetních machinací a dokonce se vynoří i monstrum KGB. Sice nechybí habaďůra a nakonec ani ten nejstarší důvod pro vraždu, ale 13 hodin se mi celkově líbilo víc.
Nicméně jihoafrické prostředí je pořád nové a zajímavé, mj. i v jazykových omezeních, s nimiž se v jednom státě policisté i mezi sebou potýkají (dobrá znalost angličtiny není běžná, tedy asi ani povinná). Tady je až příliš i zvolání a klení v nejrůznějších jazycích a dialektech, aniž bychom byli řádně poučeni, co ta méně průhledná přesně znamenají...
"Vulgarita je berlička konverzačních mrzáků." (skvělý postřeh, zaznamenán i do citátů)

Zajímavý je jiný pohled na rasismus: zde jsou důsledně oddělované tři kategorie - černí, barevní a bílí.

A kouzelný byl zážitek z Amsterdamu...

harena
harena
27.11.2018 4 z 5

Benny Griessel abstinuje už dvě stě třicet tři dní a je zařazen do Jesřábů, kde společně s nimi vyšetřuje vraždu mladé právničky. Kniha je opět napínavá od první stránky, má spád a počet stránek při čtení ani nevnímáte. Benny je sympaťák a musím říct, že si čtení krimithrilleru skutečně užívám. Těším se na další pokračování.

ivoiro
ivoiro
09.05.2018 3 z 5

Knihu hodnotím velice průměrně. Autorovi dám ještě jednu šanci a pak uvidím.

sioux
sioux
02.10.2017 4 z 5

Slušná kriminálka. Udržuje čtenáře v napětí. Nemá vyloženě slabá místa. Úplná špička to však není, charaktery nejsou takové, že by s nimi čtenář dýchal, je tam hodně popisů policejní práce, což jsem občas přeskakoval.

Zara
Zara
07.05.2017 5 z 5

Žádný div, že autorova série s Bennym Griesselem je trefou do vkusu tak širokého okruhu čtenářů....inteligentní zápletka, perfektně nadávkovaná parabola vyšetřování a hrdinova soukromého života,žádoucí poměr přímé řeči i epického děje.Důstojný souputník severské gardy!

marlowe
marlowe
26.03.2017 5 z 5

Skvělá detektivka z exotického prostředí Jihoafrické republiky. Jen škoda, že jsem začal "trojkou", protože řada "vztahových vzorců" hlavního hrdiny byla už rozehrána v předchozích dílech a tak jsem občas trochu tápal… Inu, nezbude nic jiného, než podniknout cestu časem zpět k dílu prvnímu…

A pro zajímavost jedna "česká stopa" v románu:

"Máš tentokrát správnou adresu, brácho?" zeptal se Kosťák Boshigo. Před necelým rokem si Jestříbi z Gautengu spletli adresu, když chtěli zatknout prchajícího Radovana Krejčíře za podvod. Od té doby čelili pořádnému posměchu kolegů.

rubit
rubit
03.02.2017 3 z 5

Tentokrát, ač nerada, musím slevit z jedné hvězdičky oproti dvěma předchozím dílům. Sice i tento třetí díl byl čtivý, ale příběh mě tentokrát přišel takový obyčejný, prostě klasická detektivka nevybočující z řady, ničím extra nenadchlo. I přes to však mám tuto sérii s Benny Griesselem velmi ráda a těším se na další díly. Také bych si přála, aby tuto sérii a tohoto spisovatele objevilo více čtenářů, zasloužil by si to.

Deon Meyer
jihoafrická, 1958