7 dní

7 dní https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273940/bmid_7-dni-uRA-273940.jpg 4 102 29

Benny Griessel série

Jihoafrický policejní sbor čelí největší možné hrozbě – neznámý odstřelovač si vybral za cíl policisty a vyhrožuje, že se budou útoky opakovat každý den, dokud nebude zatčen vrah mladé ambiciózní právničky Hanneke Sloetové. Benny Griessel je proto povolán k vyšetřování čtyřicet dní starého případu, který uvázl na mrtvém bodě. Kvůli chybějícímu motivu a výraznějšímu vodítku je odkázán na spekulace. Měla její smrt něco společného s velkou obchodní transakcí, jíž se účastnila? Nebo je třeba hledat viníka v jejím soukromém životě? Bennyho Griessela čeká sedm dní pekla.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

7 Dae , 2011

Klára90
03.02.2017 5 z 5

První kousek od tohoto autora. Překvapivý konec a zajímavá zápletka jsou plusové body, ale co mě naprosto dostalo je celkově to, jak je kniha napsaná. Hrozně mě to bavilo číst, stránky ubíhaly ani jsem nevěděla jak. Měla jsem pocit, jak kdybych chvilkami stála vedle vyšetřovatelů a byla součástí dění. Jo, a strašně moc mě bavily přezdívky, kolikrát mě nějaká i rozesmála. A souhlasím s klokan.1905 - Benny je opravdu sympaťák :)

Boby17
31.01.2017 5 z 5

Při jídle se hltat nemá, ale při čtení je to povoleno. Takže jsem tuto pěkně napsanou knížku zvládl za dva dny.

vyvodka
09.01.2017 5 z 5

Super. Prostě paráda. Líbilo se mi to. Stejně jako Ďáblova hora. Je to prima změna, prostředí JAR je zajímavé, hlavní hrdina sympatický, také proto, že to není pan dokonalý. Oceňuji rozuzlení zápletky, myslela jsem si až skoro do konce, že je to všechno jinak... Opravdu dobrá detektivka.

Juzzy
31.12.2016 5 z 5

Deon Mayer je definitivně králem krimi, a to nejen africkým!

klokan.1905
19.07.2016 5 z 5

Benny Griessel je fakt sympaťák ;-)
I třetí příběh - 7 dní byl velice čtivý... Konec mě překvapil, tak by to u správné detektivky mělo být :-) Kdo by si chtěl přečíst, tak mohu jenom doporučit...
Mimochodem, těším se na další kousek s Bennym, a to na Kobru, která by měla vyjít koncem listopadu... Doufám, že jí objevím pod stromečkem... ssssssssssssssssssssssssssss ;-)

alzbeta4340
15.06.2016 5 z 5

Výborná detektivka ze zajímavého prostředí. Kniha je to objemnější, ale přečetla jsem opravdu rychle, vůbec se mi nechtělo přestávat číst. Nemyslím si, že by se děj zásadně týkal politiky. Ano, trochu se tam o ní mluvilo, ale byl to v podstatě vedlejší motiv malého rozsahu. Já to vnímala jako klasický a velmi čtivý detektivní příběh. Doporučuji všem.

Ivana11
27.04.2016 4 z 5

Kniha se mi vcelku líbila, ale jak říká mmmisulka.r, je tam dost politiky. Navíc se ztrácím ve zkratkách jihoafrických organizací. Ale jinak to bylo prima, Deona Meyera mám moc ráda, vyhovuje mi jeho styl. nemá v knize kousek místa, které by mě nudilo. Kniha má spád, výborně se čte. Těším se na další.

mmmisulka.r
18.03.2016 4 z 5

Nebylo to špatné, ale na mě moc politiky. Konec každopádně opět famózní :-) Recenze již brzy. Knižní deníček

TerkaM
18.03.2016 5 z 5

Jissis, to bylo boží. Fakt že jo. Nerada používám tohle slovní spojení, ale tady se to vyloženě hodí. 7 dní mě skoro až neuvěřitelně bavilo - až mě štve, že jsem do včerejška nepřečetla za den ani sto stránek, dočetla bych to pak jistě dřív. V každém případě to byla neskutečně čtivá kniha a já se při jejím čtení výborně bavila. Tohle je ten thriller, díky němuž jsem si Mobu zamilovala!

A už vůbec nevadí, že se jedná o třetí díl a já předchozí nečetla, netrvalo mi nijak dlouho, než jsem se začetla, spíše jsem místo čtení prokrastinovala, což je čistě moje chyba. Já tuhle knihu rozhodně doporučuji všem milovníkům kvalitních thrillerů a sama se už nemůžu dočkat, až se pustím do předcházejících dílů, které tu mám půjčené z knihovny. Je to super kniha! Paráda. :) A mám nové oblíbené slovo! Afrikánské - Jissis! :)

Deon Meyer
jihoafrická, 1958