Sudička pistolnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní román z pařížského předměstí Belleville o Benjaminu Malaussènovi, hlavě bizarního rodinného klanu, kterému se lepí smůla na paty a je zatažen do případu tajemných vražd stařenek. Kdosi chce navíc zavraždit Benjaminovu přítelkyni Julii a vše si má jako obvykle vypít on coby tradiční obětní beránek. Svět korupce, narkotik, násilí a rasismu prosvětluje autorův vtipný jazyk a postavy zachraňuje spásná síla imaginace. Kniha dějově volně předchází Pennacovu románu Obchodnice s prózou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35217/sudicka-pistolnice-1wQ-35217.jpg 4.420
Série

Benjamin Mallaussène 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

La Fée Carabine, 1987

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Sudička pistolnice

Přidat komentář
mgeisselreiter
22.09.2015

Pennac má zázračný dar psát šílenosti tak poutavě a čtivě, že se od knihy skoro nedá odtrhnout. Blázniviny občas střihne opravdu tvrdou, chladnou realitou zločinu, načež se zase vrátí do svého vlastního originálního stylu. Přes to všechno má román hlavu a patu, vlastně je geniálně vymyšlen, všechno do všeho zapadá, všechno se vším souvisí. Postav, díky početné hrdinově rodině a přátelům, je zde dost, ale pro mě to bylo v pohodě, jelikož už jsem četl třetí Pennacům román (a i když jsem se u předchozího ztrácel, kdo je kdo, ono to ani ničemu nevadilo).
Takže: zábavné a humorné, bláznivé, také napínavé a trochu záhadné, originální, čte se jedním dechem, prostě výjimečné dílo. 95%, 22.9.2015.

asam
07.09.2012

Skvělé, nemá chyb, zápletka neobvyklá, krásný jazyk, vtipná přirovnání. I překlad se povedl. Jen jsem se trochu ztrácela - kdo je kdo. Je to asi tím, že jsem toto četla jako první. Byť to je volné pokračování, přece jen seznámení s osobami bylo už v Lidožroutech z obchoďáku.