Sudička pistolnice

Sudička pistolnice https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35217/bmid_sudicka-pistolnice-1wQ-35217.jpg 5 23 3

Benjamin Mallaussène série

Detektivní román z pařížského předměstí Belleville o Benjaminu Malaussènovi, hlavě bizarního rodinného klanu, kterému se lepí smůla na paty a je zatažen do případu tajemných vražd stařenek. Kdosi chce navíc zavraždit Benjaminovu přítelkyni Julii a vše si má jako obvykle vypít on coby tradiční obětní beránek. Svět korupce, narkotik, násilí a rasismu prosvětluje autorův vtipný jazyk a postavy zachraňuje spásná síla imaginace. Kniha dějově volně předchází Pennacovu románu Obchodnice s prózou.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Mladá fronta

La Fée Carabine , 1987

Majto
13.08.2023 5 z 5

Tak som sa nemýlil. Táto kniha obsahuje všetko, čo mi chýbalo pri prvej a naplno uspokojila všetky moje potreby pri čítaní. Humor, napätie, skvelé postavy a skvelý dej. Parádne čítanie, ktoré môžem len doporučiť.

mgeisselreiter
22.09.2015 5 z 5

Pennac má zázračný dar psát šílenosti tak poutavě a čtivě, že se od knihy skoro nedá odtrhnout. Blázniviny občas střihne opravdu tvrdou, chladnou realitou zločinu, načež se zase vrátí do svého vlastního originálního stylu. Přes to všechno má román hlavu a patu, vlastně je geniálně vymyšlen, všechno do všeho zapadá, všechno se vším souvisí. Postav, díky početné hrdinově rodině a přátelům, je zde dost, ale pro mě to bylo v pohodě, jelikož už jsem četl třetí Pennacům román (a i když jsem se u předchozího ztrácel, kdo je kdo, ono to ani ničemu nevadilo).
Takže: zábavné a humorné, bláznivé, také napínavé a trochu záhadné, originální, čte se jedním dechem, prostě výjimečné dílo. 95%, 22.9.2015.

asam
07.09.2012 5 z 5

Skvělé, nemá chyb, zápletka neobvyklá, krásný jazyk, vtipná přirovnání. I překlad se povedl. Jen jsem se trochu ztrácela - kdo je kdo. Je to asi tím, že jsem toto četla jako první. Byť to je volné pokračování, přece jen seznámení s osobami bylo už v Lidožroutech z obchoďáku.

francouzská literatura senioři

Daniel Pennac