Obchodnice s prózou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Společenský román s kriminální zápletkou odkrývá pozadí série vražd na předměstí Paříže. Pennaca lze jen těžko zařadit do nějaké škatulky. Dovede psát s lehkostí, typickou pro Francouze, o vážných věcech. Čtenáře při čtení této knihy zpočátku napadne, že se jedná o humoristický román, dál už je jen mrazí v zádech......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35212/obchodnice-s-prozou-3Iq-35212.jpg 4.417
Série

Benjamin Mallaussène 3.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Mladá fronta, Dauphin
Orig. název

La Petite Marchande de prose, 1989

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Obchodnice s prózou

mgeisselreiter
27.09.2013

Už se ani nepamatuji, kdy bych tak zhltal knihu. Ta se čte úplně jedním dechem a tak snadno, že stránky jen ubývají. Z počátku jsem byl vcelku dost rozpačitý, neboť i přes výborný čtivý styl to bylo takové trochu nesmyslné plácání a tlachání celkem o ničem. Než jsem se nadál, byl jsem asi na straně 200, když se už začalo něco dít a věci začaly dávat trochu smysl a zapadat do sebe. A to jsem knize celkem propadl.
Jedná se o hodně osobitý a ojedinělý styl, nejen stylem vyprávění, ale i žánrově: přes humorný román postupujeme k jakési nevážné, resp. odlehčené krimi se spoustou fantastických, nebo lépe řečeno hodně nadsazených a nadnesených prvků. Autor je tak trochu literární mág.
Kniha může být pro jedny příliš praštěná a nesmyslná, druhým může učarovat. Já dávám 90% a 5*, 27.9.2013.