Benedikt XVI. - Poslední rozhovory s Peterem Seewaldem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poprvé v dějinách křesťanství bilancuje papež své působení v úřadě. V rozhovorech, které vedl papež Benedikt XVI. s novinářem Peterem Seewaldem krátce před svým odstoupením z úřadu a krátce poté, se čtenáři otevírá možnost pohlédnout spolu s papežem zpět na dobu jeho pontifikátu. Nikdy předtím nemluvil Benedikt XVI. tak otevřeně o pozadí své překvapivé demise. Vyjadřuje se k obnovení víry jako velkému tématu svého pontifikátu, ale i k jeho problémovým bodům, jako byl například vztah k židům a muslimům, aféra Vatileaks nebo záležitost s Piovým bratrstvem. A nikdy předtím Benedikt XVI. tak otevřeně nehovořil o svém přístupu k víře, o současných výzvách pro křesťanství a o budoucnosti církve. Osobní charakter knihy podtrhují jeho vzpomínky na rodinu, na důležité souputníky a kolegy a zásadní životní události. Po knihách rozhovorů Sůl země, Bůh a svět a Světlo světa, všechny s Peterem Seewaldem, se Poslední rozhovory stávají skutečným odkazem výrazného papeže tohoto století a jednoho z nejvýznamnějších myslitelů a teologů naší doby. Benedikt XVI., narozen 1927 jako Joseph Ratzinger, byl profesorem teologie, mnichovským a freisingským arcibiskupem (1977–1982), prefektem Kongregace pro nauku víry (1982-2005) a papežem od roku 2005 do svého odstoupení z úřadu v roce 2013. Peter Seewald, nar. 1954, je německý novinář, jeho nejznámějšími díly jsou čtyři knihy rozhovorů s Benediktem XVI. Sůl země, Bůh a svět, Světlo světa a nyní Poslední rozhovory....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343502/benedikt-xvi-posledni-rozhovory-s-p-cUx-343502.jpg 510
Žánr:
Náboženství, Filozofie
Vydáno:, Barrister & Principal
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Benedikt XVI. - Poslední rozhovory s Peterem Seewaldem

Přidat komentář
Vojslava
24.10.2018

Bilanční rozhovor papeže Benedikta není ani tak doplněním chybějících informací zejména o jeho pontifikátu, ale pochopením mnohých jeho vnitřních postojů, za které ho nelze než obdivovat. I tahle kniha je důstojným (a asi posledním) kamínkem do mozaiky jeho literárního díla a nemůžu s ním dělat nic jiného než ho doporučit dál a časem se k němu vracet.

nothing_forever
28.06.2018

Co říct k této knize? Mám velikou radost, že jsem mohl nahlédnout do života a myšlení člověka, kterého obdivuji jako výjimečnou a nenahraditelnou osobnost naší doby. Zároveň na mě doléhá smutek z toho, že jak ubývaly stránky této pozoruhodné knihy, tak ubývají i dny života tohoto pro mne opravdu svatého muže a velikého myslitele. Ale jak se píše i v Bibli, jeho boj není marný, protože svou víru zachoval a nám zanechává veliký dar.
Až když jsem si přečetl zlomek jeho díla - "Úvod do křesťanství", encykliky "Láska v pravdě" a "O křesťanské naději" a taky knihy "Ježíš Nazaretský", pochopil jsem, jak moc výjimečný člověk je pan Joseph Ratzinger.
Děkuji Vám pane Ratzingere za vše, co jste pro nás udělal.

ne.ver
13.04.2018

Prekrasny rozhovor, ktery chytne za srdce. Navazuje na predchozi dva knizni rozhovory stejnych muzu a je zde videt posun, napr. v tom, ze Benedikt se casto smeje a pusobi uvolneneji (snad i tim, ze uz "ma papezstvi za sebou" a muze se soustredit na posledni etapu zivota, na svoje "Nunc dimittis", ktere proziva v pokoji). K projevu emeritniho papeze patri noblesa, brilantni bystrost, preciznost, vystiznost, pile a vasen pro veci Bozi krasne spojena s pokorou a urcitou ostychavosti. Tak nejak citim, ze az odejde tento spravedlivy na druhy breh, bude svet o hodne ochuzen...

alweryon
30.12.2017

Tak jsem si připomněl jaké to je, když knížku prostě musím dočíst ten den, kdy jsem ji dostal. Je potřeba mít alespoň malý přehled o událostech kolem pontifikátu Benedikta XVI - tento rozhovor už navazuje na další a neutrácí čas vysvětlováním.
Utvrzující ve víře.
Jsem tak nějak hrdý na to, že jsem se obrátil právě za tohoto pontifikátu - a Benedikt je tak součástí mého života:-)