Benedikt XVI. - Posledné rozhovory

Benedikt XVI. - Posledné rozhovory https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352490/bmid_benedikt-xvi-posledne-rozhovory-LfS-352490.jpg 5 5 2

Publikácia - Posledné rozhovory, ktorú vytvoril nemecký novinár a spisovateľ Peter Sewald s emeritným pápežom Benediktom XVI. mapuje najdôležitešie etapy Josepha Ratzingera: detstvo, povolanie, štúdiá a vedeckú činnosť, službu vo Vatikáne a silný vzťah s pápežom Jánom Pavlom II. až po zvolenie na Pet­rov stolec i rozhodnutie rezignovať na túto službu. Benedikt XVI. rozpráva aj o svojom nástupcovi, ktorého voľba ukazuje živú a dynamickú Cirkev, ktorá nie je strnulá ani schematická. Pápežom Benediktom XVI. sa skončila jedna éra. Roky jeho pôsobenia v úrade pápeža boli pre Cirkev ako veľké duchovné cvičenia, ktoré jej pomohli nekompromisne do seba nahliadnuť a následne sa posilniť vnútorne i navonok. Kniha Posledných rozhovorov je duchovným testamentom, dôverným odkazom tohto veľkého pápeža, ktorému sa viac než ktorémukoľvek inému podarilo upriamiť pozornosť veriacich aj neveriacich na úlohu Cirkvi v súčasnom svete. Vo svojich rozhovoroch s Petrom Seewaldom sa prvýkrát vyjadruje k vnútornému utrpeniu, k dojímavým a ťažkým chvíľam, ktorými bol pretkaný život tohto mučeníka za pravdu. Nech posledné rozhovory, po ktorých sa Benedikt XVI. ponoril do modlitby a mlčania, pomôžu odhaliť jeho veľkosť, svätosť a priamočiarosť života, nech v nás prebudia túžbu poznať jeho životné dielo, v ktorom sa skrývajú nevýslovné poklady múdrosti a pravdy.... celý text

Starmoon
18.12.2020 5 z 5

Vďaka tejto knihe som si vytvorila vzťah k emeritnému pápežovi. Výborný rozhovor, k čomu určite prispelo to, že sa stretol výborný novinár (vzdelaný, informovaný, empatický, s citom pre text aj jeho rozsah) i výborný respondent (múdry, inteligentný, pokorný, so zaujímavým životným príbehom a údernymi názormi, ktoré vie príťažlivo komunikovať). Za mňa veľká spokojnosť (až na cenu slovenského vydania, ale o tom už trefný text publikovala Terézia Rončáková).

Erik77
23.08.2017 5 z 5

Super rozhovor. Velmi milo ma na pápežovi Benediktovi prekvapil jeho inteligentný humor.