Benátky do kapsy

Benátky do kapsy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408853/bmid_benatky-do-kapsy-f7E-408853.jpg 5 4 4

bazyk21
28.05.2023 5 z 5

užitečný a přehledný průvodce

Briv
04.08.2021 5 z 5

Letos jsme se rozhodli jet poprvé od narození syna (2,5 roku) na větší dovolenou a vyhrál to road trip po části severní Itálie. Z knihovny jsem si domů donesla celkem hodně průvodců. Zkusím, zde shrnout, jak se mi s nimi pracovalo a čerpaly z nich informace.
Jedním z cílů byly Benátky. Průvodce o Benátkách jsem měla půjčené celkem čtyři.

Tento byl perfektní. Malý příjemný formát naprosto "nadupaný" informacemi. I když už je trochu starší a doba covidová hodně změnila, je pořád aktuální. Zde jsem se o Benátkách dozvěděla nejvíc a to nejen o hlavních památkách, ale i o místech zapadlých a téměř zapomenutých. Jednoznačně doporučuji.

cukrovka
02.08.2021 5 z 5

Dobře zpracovaný průvodce po Benátkách. Přehledně členěno, ceny jízdenek stále odpovídají skutečnosti.

mi-380
25.04.2019 5 z 5

Aktuální průvodce z roku 2018, v němž v době, kdy tohle píši, údaje i ceny vstupů a jízdenek odpovídají skutečnosti. Malá kniha, mnoho informací. Pokud bychom chtěli v omezeném prostoru Benátské laguny vše podstatné vidět a prožít, potřebovali bychom celý měsíc. Čtyři dny byly málo, zato načasování v půli dubna bylo přesné: moře čisté a voňavé, uličky zametené, turistů přiměřeně, teplota přijatelná, personál svěží. I v tomto průvodci se dočteme, že jaro je doba pro návštěvu nejvhodnější.

cestování turistika mapy Benátky turistické průvodce

Autoři knihy

Paula Hardy
britská, 1973
Peter Dragicevich
novozélandská

Kniha Benátky do kapsy je v