Benátky a jejich impérium ve Středomoří 9.-15. století

Benátky a jejich impérium ve Středomoří 9.-15. století https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332682/mid_benatky-a-jejich-imperium-ve-stredo-swP-332682.jpg 3 8 1

Od časů, kdy obyvatelé regionu Veneto nacházeli před vpádem barbarů útočiště na ostrovech v laguně, až po zánik Benátské republiky koncem 18. století, zanechávalo město svatého Marka v dějinách Středomoří trvalou stopu. Jeho jedinečné osudy jsou přitom v mnoha ohledech paradoxní. Výjimečnost Benátek pramení ze vzájemné souhry vlivů zdánlivě protikladných: město zrozené na pomezí pevniny a moře, na rozhraní západního a byzantského světa vyrostlo v námořní a zároveň vnitrozemskou mocnost. Tato monografie představuje plastický obraz středověkých obchodních poměrů ve Středomoří, je výsledkem prostudování nesmírného množství archivních dokumentů, zevrubné textové analýzy a mimořádného citu pro detail. Knihu doprovázejí mapky vývoje situace ve Středomoří a přehledná chronologie.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Karolinum

Venise et son empire en Méditerranée

braunerova
04.05.2022 3 z 5

Obchodní a politické dějiny republiky svatého Marka do konce 15.století. Autor je odborník s velkou erudicí, literární vlohy mu ale bohužel chybí. V knize, která spíše připomíná kompilát studií, je obrovské množství informací o tehdejších obchodních transakcích, historické události jsou ale jen letmo zmíněné. Já jsem se v tom zcela ztrácel. Bez dobré znalosti historie Benátek nemá cenu knihu číst.

středověk Benátky Středomoří, oblast Středozemního moře historie měst, obcí a regionů

Autorovy knížky

Bernard Doumerc