Bellman & Black

Do života desetiletého Williama Bellmana právě vstoupila smrt. Nezanechalo to na něm ale hlubší stopy, vždyť umřel jen obyčejný havran – a to ostatně nic neznamená. Jenomže jak roky plynou, stíhá Williama jedna tragédie za druhou, až ho vlastní zoufalství jednoho dne přivede na hřbitov, kde hodlá skoncovat se životem. Cestu mu však zastoupí tajemný muž v černém, který se představí jako pan Black, a opilý William s ním uzavře zvláštní dohodu. Na důkaz, že na neznámého společníka nezapomněl, otevře v centru Londýna obchodní dům „Bellman & Black“, který nabízí veškeré „smuteční zboží“, od rakví po černé deštníky – prostě cokoliv, co se může při pohřbech hodit. A protože si viktoriánská Anglie zakládá na velmi pompézních rozloučeních, zástupy pozůstalých se sem jen hrnou a obchod vzkvétá. Nadání a podnikavý duch dláždí Williamovi cestu k úspěchu a on věří, že minulost nechal konečně za sebou. Jenomže havrani nikdy nezapomínají......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225963/big_bellman-black-kYQ-225963.jpg 3.2169

Vydáno: , Ikar (ČR)

Bellman & Black, 2013

Kniha Bellman & Black

MystoganW
05. dubnaodpad!

Knihu jsem soudila podle obalu a úryvku na zadní straně. Vyklubalo se z toho něco jiného,pro mě nudného. Já vím je to trestu hodné,ale kvůli pěkného obalu jsem ji nakonec vydlabala, jak se to dělá ve vězení a udělala z ní pokladničku.Takže v mé knihovně své místo získala.

Aghatte

Já nevím, nějak jsem to podprahové nenašla.
Sedí na mně deprese ještě nyní. Pracuje, je šikovný, podnikavý, chytrý, laskavý, a každý, s kým přijde do styku, zemře... Jen proto, že v dětství zabil havrana.
A rozhodně nemám pocit, že by kvůli podnikání zanedbával své blízké. Celkově mi to nějak nesedlo, brrr.

NikiGrouse

Tahle kniha toho má mnoho ukryto mezi řádky. Hodně z toho vyplyne až na konci, když se William naposledy setká s Blackem. Skrývá se v ní mnoho životních pravd, ale myslím, že to mnoho lidí asi "přehlédne". Doporučuji přečíst také workoholikům:-).

strana1-100
09.10.2020

Této knize nesvědčí očekávání. Mí předčtenáři očekávali, že kniha bude o tom, o čem si představují, a byli zklamáni. Já, která jsem si přečetla jejich komentáře, jsem očekávala, že kniha nebude tak dobrá jako ostatní dva tituly autorky, a byla jsem překvapená. Diane Setterfieldová je Paní Vypravěčka. Bohužel podle všeho zatím nevydala čtvrtou knihu... Pro mě vyvstávají z Bellmanova příběhu dva hlavní motivy: obrovské potěšení z tvoření a budování (části o Williamově podniku nejsou vůbec nudné) a sebedestruktivní potlačování bolesti. Kdo osobně zná aspoň jedno z toho, toho kniha osloví o to víc. A taky toho, kdo má rád havrany.

Vampirosa
27.07.2020

Knihu jsem otevřela plná očekávání a trpělivě jsem vyhlížela ten zlom, kdy to začne být doopravdy zajímavé. V podstatě je to ale jenom životopis fiktivní postavy, který je tragický a smutný. Bellman je sice šikovný a pracovitý muž, kterému se však smůla lepí na paty. A člověku obklopenému smrtí musí dřív nebo později cáknout. Bohužel však je detailněji popsaný chod továrny než život knižních hrdinů.

blackdarkness
27.04.2020

Asi tak do 2/4 byla kniha čtivá, udržela zájem atd. 3/4 byla zbytečně natáhnutá a pak už přišel konečně konec. Od začátku vám musí být jasné kdo je black, takže je to spíš vyprávění o životě člověka s trochou tajemna, úryvky o havranech se mi líbily :)

Tesset
22.04.2020

No, co k tomu říct. V podstatě celý děj je popsán v anotaci, a to by taky stačilo si přečíst. Celkem o ničem, příběh takový nijaký a místy se mi zdál až nesmyslný. Ale je fakt, že na to jaká to byla nuda, se to četlo celkem rychle.

Ctenar1202
17.04.2020

Máte rádi pochmurné romány? Kniha Bellman & Black byla skvělá!! William Bellman jako desetiletý chlapec zabil prakem havrana....nic si z toho nedělal, však šlo jen o ptáka.....jenže William roste a havrani nezapomínají... Tragédie za tragédií stíhá Williama až mu cestu zkříží tajemný pan Black..... Dál neprozradím děj. Kniha je tak skvělá, s takovým závěrem, že si ji musí přečíst každý!