Bela a Sebastián

Bela a Sebastián https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291673/bmid_bela-a-sebastian-RCv-291673.jpg 5 22 5

Malý samotár Sebastián žije v horách u starého Cézara, ktorý ho zasväcuje do tajov života v prírode. No Sebastián sa najradšej túla sám, ako čakal na veľké dobrodružstvo. A toto dobrodružstvo aj príde v podobe veľkého pyrenejského psa, čo ušiel zo psiarne a štvaný zlomyseľnými ľuďmi blúdi v okolí Cézarovho domu. Bela a Sebastián sa stretnú a uzavrú nerozlučné priateľstvo, ktoré im prinesie strhujúce zážitky, príhody a dobrodružstvá.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Pravda

Belle et Sébastien , 1965

Luigi1
Luigi1
24.07.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem v dětství četl mockrát vždycky se mi líbila

evineckY
evineckY
03.12.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem v dětství četla nesčetně krát a vůbec nevím, kam se mi ztratila :-(

Knihomolka506
Knihomolka506
30.12.2020 5 z 5

Dobrodružný příběh o bílém psovi a málem chlapci jmenem Sebastian , které v těžkých časech lovců psích kožešin spojuje pevné pouto přátelství a lásky.

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
15.07.2020

Když jsem byla malá, četl mi ji táta. Už tenkrát mě dojímala. V dospělosti jsem ji četla znovu a teď ji budu číst dceři.
Je to, podle mě, jeden z nejdojemnějších a nejkrásnějších příběhů o dítěti a zvířeti.

Adhara
Adhara
24.07.2018

Milo naivný príbeh o psovi, ktorý rozozná každé zlo, a spoľahlivo chráni slabého chlapca. Vhodné pre deti, aj keď neviem, nakoľko ich budú baviť tie "dospelácke" záležitosti, ktorými je kniha pretkaná - láska Guilama a Angelíny, či pašerácke sprisahania. Každopádne však kniha navodzuje atmosféru prekrásnych hôr a prírody.