Před bouří

Před bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26490/bmid_pred-bouri-8VS-26490.jpg 4 201 50

Laurel už jednou málem přišla o svého postiženého patnáctiletého synka, proto ho teď nespouští z očí. Nakonec však přece jen dá na rady své starší dcery a dovolí Andymu zúčastnit se školního večírku v místním kostele. Když se doslechne, že v budově vypukl požár, je strachy bez sebe, ale stane se zázrak. Andy nejenže vyvázne živý a zdravý, ale dokonce svou pohotovostí zachrání i další děti. Zatímco se jindy osamělý chlapec sluní v paprscích nezvyklé pozornosti, vyšetřování požáru odhalí podivné skutečnosti. Je možné, že by Laurel svého syna zase až tak dobře neznala? A kdo je vlastně Andyho otcem?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Before the Storm , 2008

Kacatko86
31.12.2023 4 z 5

Mám ráda rodinné příběhy, propletence a drama. Bavily mě i dvě časové osy, kdy se dozvídáme, s čím se hlavní hrdinové v životě praly, co všechno je potkalo a co je zformovalo do současné podoby.
V knize po celou dobu probíhá vyšetřování požáru kostela. Musím říct, že závěr mě poněkud překvapil a srážím jednu hvězdičku, protože za mě byl nelogický.

uzivatel6305
28.11.2023 4 z 5

Právě dočteno. Zpočátku jsem se nemohla moc zorientovat, spousta osob a do toho retrospektiva, ale po pár stránkách mě to chytlo a nepustilo. Děj se postupně odhaluje, jak jsme u autorky zvyklí, ale tady je to opravdu pomaloučku, z pohledu všech postav a téměr do konce jsem tu záhadu neprokoukla jako v jiných knihách od paní Chamberlain. Jsem moc ráda, že jsem letos na autorku natrefila a doporučuji všem.

Címa
07.11.2023 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Je to moje asi pata kniha, kterou od ni čtu, každá má dej z úplně jiného prostředí, řeší se tam úplně jiné věci, ale vždycky mě ta kniha dostane. Opět překvapivý závěr, všechno bylo úplně jinak než se zpočátku zdálo. Baví mě vykreslenost jednotlivých postav a jejich osudy.

LuckaK.088
02.10.2023 5 z 5

Knížky této autorky jsou pro mě sázkou na jistotu. Autorka píše příběhy ze života, ale velice poutavým způsobem. K tomu nám vždy přidá nějaké tajemství, které pomaloučku rozkrýváme. A většinou přidá i špetku romantiky. Doporučuji.

veronika9761
04.09.2023 5 z 5

Autorku jsem objevila nedavno a s kazdou dalsi jeji knizkou jsem nadsenejsi. Super pocteni, pointa me velmi prekvapila.

berila
06.08.2023 4 z 5

Moje oblíbená románová autorka a další výborný a zajímavý román. Takže spokojenost.

boeink
18.03.2023 5 z 5

Diane patří k mým srdečním autorům, její knihy mě vždy baví. Nejinak tomu bylo tentokrát.
Problematika duševních poruch je pro mě vždycky zajímavá, děti, kterých se týká, mě tak nějak dojímají. Andymu jsem moc držela palce, ať se z té šlamastiky dostane, bála jsem se o něho a děsně mu fandila. Teda...to, jak to dopadlo mě překvapilo a vpravdě se mi to moc nelíbilo. Doufala jsem, že to celé bude mít ještě jiného viníka.
Skvěle vykreslené postavy, dobře vystavěný příběh. Diane to zkrátka umí.

Evaho73
01.11.2022 4 z 5

Diane Chamberlain je jedna z mojich obľúbených spisovateľiek. Vo svojich románoch sa venuje množstvu ťažkých tém, prezentuje rôzne uhly pohľadu, vďaka čomu má čitateľ možnosť pozrieť sa na daný problém z viacerých perspektív. Ani tentoraz ma autorka nesklamala.
Príbeh je opäť vyrozprávaný z viacerých pohľadov, plný emócií a doplnený o retrospektívy. Autorka odvážne rozoberá tému materskej lásky, popôrodnej depresie a FAS alebo spektra fetálnych alkoholových porúch.
Chyby v mladosti sa stávajú rokmi skrytými tajomstvami.... je to román, ktorý ukazuje, že na minulosť sa nikdy nezabudne.
Kniha sa číta rýchlo, ale zároveň núti človeka zamyslieť sa, preto jej obsah ostane v mojej pamäti dlhší čas.

princesse
06.10.2022 5 z 5

Nemohu jinak než dát plný počet hvězd. Super čtení. Zatím vše od Diane Chamberlain skvělé počtení. Neskutečně čtivé a vždy zajímavý příběh. Určitě nekončím s jejími knihami a Před bouří rozhodně doporučuji.

Pavlina50
14.06.2022 4 z 5

Je to moje čtvrtá kniha od této autorky a ze všech předchozích jsem byla nadšená. Ani tato nebyla vysloveně špatná, ale ve srovnání s těmi přečtenými mi u této přece jenom něco chybělo. Asi hlavně větší spád a tempo. Hned na začátku knihy je docela velká dramatická akce, která rozhodně vyvolá napětí a očekávání, ale následně ihned se tempo vytrácí a kniha následně už řeší jen klasický složitý propletenec rodinných vztahů a důsledků činů z minulosti stylem, který na mě občas působil až zdlouhavě a ne moc zajímavě. Finální rozuzlení je na jedné straně dost překvapivé, na druhé straně pochopitelné a nepostrádající hlavu i patu, ale celkový, spíš vlažnější dojem z knihy, už moc neovlivnil.
Ty předchozí knihy od Diane, které jsem četla - Krutá volba, Mlčení i Utajená sestra - se mi líbily přece jenom trochu víc.

99jana99
04.04.2022 5 z 5

Kniha se četla moc dobře. Vyprávěno z pohledu všech postav bylo skvělé.

Jana-Marie
06.12.2021 4 z 5

Super kniha, která se četla sama. Mlčení se mi líbilo víc a tak dávám o hvězdičku míň. Určitě budu číst i autorčiny další knihy.

MedvidekS
05.12.2021 5 z 5

Knížka s dějem z pohledu více postav. Velice propracovaný a smutný příběh. Spoustu věcí jsem si spojila sama, ale takový konec jsem nečekala. Doporučuji :-) Jo a malilinko mi to připomíná Jodi Picoult a její knížku Nejsem jako vy.

Ráčkajda
16.08.2021 4 z 5

Takový celkově smutný příběh. Mám ráda vyprávění z pohledu více lidí, knížka se mi líbila.

Amifa
27.05.2021 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky. Napětí, láska, zajímavá zápletka a do jisté míry nečekané vyústění příběhu. Já nějak od začátku tušila KDO, ale netušila jsem PROČ :-)

Kerberos
05.10.2020 5 z 5

Moc pěkně napsaný příběh na smutné téma.Poporodní deprese,alkoholismus,postižené dítě a zločin spáchaný z lásky.

bezzink
04.08.2020 5 z 5

Moc casto nedavam pet hvezd, ale Diane je proste trida. Chapu, ze to nektere nebralo, celkem hodne se tu rozebira poporodni deprese a popisuje nestastny zivot lidi zijicich v bludu. Neni to moc napinave nebo plne zvratu. Myslim, ze hodne se toho da rozklicovat uz dopredu, takze ani nejaka velka prekvapka se nekonaji. Presto ale, me tahle kniha vzala. Ta poporodni deprese byla teda maso. Ta naivita milostneho vztahu. Ta promrhana leta kvuli jednomu tajemstvi. Je to opravdu hodne smutny pribeh, ale i takovy je zivot.
Kez by Ikar vydal druhy dil ze serie! Snad jednou.

smejkalova.m
03.06.2020 3 z 5

Nijak extra mě kniha neoslovila. Spíše jsem tak proplouvala příběhem. Za mě tak 3,5*

jeny-v
16.02.2020 5 z 5

Moc hezký a poutavý děj. Na začátku, jak už to bývá, jsem nenašla ten správný "záběr", ale postupně jsem se do románu ponořila. Hltala jsem vyprávění hlavních postav v každé kapitole a nerada jsem Laurel, Maggie, Andyho a Marcuse opouštěla při zhasínání lampičky.

smithynka
24.10.2019 4 z 5

Zajímavý příběh, poutavý.

Amerika alkoholismus děti se zdravotním postižením

Diane Chamberlain
americká, 1950