Bečov nad Teplou očima Jana Boreckého

Bečov nad Teplou očima Jana Boreckého https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471442/bmid_becov-nad-teplou-ocima-jana-borecke-viv-471442.png 5 1 1

Kniha fotografii specifickou uměleckou formou dotváří ucelený pohled na starobylé sídlo regionu Karlovarského kraje. Vydáno k 700.výročí města Bečov nad Teplou v roce 2018. Financováno z rozpočtu města za podpory Karlovarského kraje z dotačního titulu Neperiodické publikace

Jordanka9
26.04.2021 5 z 5

Výpravná kniha plná fotografií vynikajícího fotografa Jana Boreckého a neméně působivých ilustrací Vladimira Cabalky.Cílem publikace bylo zaznamenat současnou podobu všech 3 katastrálních území Bečova nad Teplou, Vodné a Krásného Jezu.
Fotografie dokumentují nejvýznamnější budovy města, přírodní útvary, společenské akce, které vrací do současného života zdejších obyvatel nové i starší tradice.V roce 1996 byla veřejnosti zpřístupněna jedina národní kulturní památka v okrese K.Vary a to Statni hrad a zámek Bečov. Město proslavilo vystaveni relikviáře sv.Maura- ten skvost , pokud jste jej ještě nevidéli , si můžete prohlédnout na několika fotografiích, které dokumentují i historii nálezu i původní stav před restaurací.
To , že město žije bohatým kulturním a společenským životem je nemalou zásluhou bývalé starostky Olgy Halákové a dalších úžasných lidi, kteří ji obklopují. Mezi ně bezpochyby patří i Ing. jiří Šindelář ředitel znovuzrozené ( po 60 letech totálního zmaru) Bečovské botanicke zahrady. Té je věnovaná celá samostatná kapitola s více než 20 stranami a spoustou fotografií květin, nezaměnitelného rázu areálu s Korunním rybníkem, bioferatou , záběry z mnoha kulturních i poznávacích akcí pro děti i dospělé.
Na tvorbě publikace se podílela řada lokál patriotů - pomáhali zejména při výběru fotografii a dotváření koncepce díla. Autorem popisných informačních textů je Jiří Klsák.
Doporučuji tuto úžasnou knihu všem milovníkům krás naší vlasti. Snad už to brzy půjde - tak buďte vítáni. Nejlépe z Karlových Varů vlakem do Mariánských lázní - je to na půl cesty...

Autorovy knížky

Jan Borecký