Stín

Stín https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419868/bmid_stin-l9S-419868.jpg 4 345 107

Beatrice Kaspary série

< 4. díl

Únos. Tři vraždy. A jeden dávný pachatel… Muž, kterého našli hrozivě znetvořeného v jeho bytě. Porodní asistentka, kterou někdo utopil – dva případy, které musí vyřešit Beatrice Kasparyová, vyšetřovatelka oddělení vražd salcburské policie. Beatrice záhy pochopí, že obě vraždy spolu souvisí – a že zcela jistě mají co do činění s ní samotnou. Protože oba mrtvé znala. Nesnášela je. A také ví, že když nebude jednat rychle, objeví se další oběť...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Schatten , 2017

saphiral
19.11.2020 5 z 5

Výborná knížka, napínavá až do konce, pachatele jsem neuhodla. Doporučuji.

berila
13.11.2020 5 z 5

Opět výborně napsaný díl, byla jsem přesvědčená, že pachatele znám, ale byla jsem úplně vedle. Za mě velká spokojenost a všem doporučuji k přečtení.

marion111
12.11.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší díl této série !

RADOST
04.11.2020 5 z 5

Vynikající. Kniha přesně pro mě. Souboj mozků. Bezcitného a pátrajících. Tady jde především o pocity, o vnitřní prožívání. Co je pro vraha zdrojem slasti a cílené manipulace, to je pro oběť a kriminalisty jediným zdrojem poznatků a možné záchrany. Autorka píše skvěle, bylo to napínavé i poučné.

gossipavlina
01.11.2020 5 z 5

Jako vždy, čtivě napsané, napínavé až do konce.
Super!

katka8500
29.10.2020 5 z 5

Knížka byla super mooc se my libila. Akorát co nevadilo tak byli dlouhé kapitoly. Dávám všech 5 hvězdiček

Jarmila97
22.10.2020 5 z 5

Knižka byla vážně skvělá at do konce mě vůbec nenapadlo kdo je zločinec. Vážně dobře napsaný příběh

iLuciferie
21.10.2020 4 z 5

Musím říct, že Poznanski píše opravdu hodně poutavě a i tento díl mě velmi bavil. Co mě naopak čím dál tím víc v jejích knížkách ruší, je absolutně zbytečná a kýčová "romantická linie".

1bublina
09.10.2020 5 z 5

Jako vždy perfektní. Poznanski prostě umí psát. Líbilo se mi napínání a oddalování prozrazení jména pachatele, kdy Bea už tušila/věděla, ale nás nechávala ještě tápat. A protože nevíme, jak to dopadlo s Achimem, bude určitě ještě další díl. Těším se.

Olous1
16.09.2020 5 z 5

Tak tohle byla zase jízda. Knihy od Ursuli Poznanski mám ráda a nikdy nezklamou.Napětí a perfektní zápletka, to vše má další díl Beatrice a Florida.Za mě doporučuji.

Jiparis
10.09.2020 5 z 5

Pěkně napínavé, zvláště druhá část. A opět na scénu přichází odborník, který je sám psychicky nemocný. Skvěle napsané, doporučuji.

artlucie
04.09.2020 3 z 5

Snad první od Ursuly, co mě dvakrát nebrala. Všechno ok, i překvapená jsem nakonec byla, ale nějak to nemělo takové grády, jaké to mít mohlo. A konec byl na mě nejen trochu nedotažený, ale hlavně skoro bez emocí jen tak oddrčený. Trochu zklamání, nebudu lhát.

allebra
20.08.2020 5 z 5

Moje oblíbená autorka opět nezklamala. O napětí ani tentokrát nebylo nouze. Ráda jsem zase nahlídla i do soukromí hlavních postav a nezaznamenala jsem žádná hluchá místa. Sérii se sympatickou vyšetřovací dvojicí Florinem a Beatrice čtu od začátku a doufám, že bude ještě pokračovat. Doporučuji.

mirinda973
17.08.2020 4 z 5

Toto byla moje první knížka série. Možná škoda, že jsem nezačala od prvního dílu,zřejmě bych byla nadšená ještě víc. Každopádně skvělá knížka, plná překvapení a zvratů, konec překvapivý. Doporučuji

NymphMaeve
07.08.2020 5 z 5

Naprosto perfektní. Hrozně jsem se těšila na další knihu od Ursuly Poznanski, sérii Beatrice Kaspary přímo miluju. A nezklamala mne. I když se děj rozjíždí pomalu, už po polovině knihy čtenář nestíhá. Je to božsky napsané, strhující a plné zvratů. Člověk se rozhodně nestihne nudit. Osobní rovina vyšetřovatelů se také vyvíjí a tím mne příjemným směrem. Dokonce jsem párkrát zažila silný pocit zadostiučinění. Pachatele jsem až do samého konce samozřejmě nezvládla odhalit, ačkoliv jsem podezírala skoro každého, kdo se v knize objevil. Jediné, co tomu ubírá a co mne mrzí, je dost vysoká četnost pravopisných chyb a překlepů a to dokonce ve jménech hlavních hrdinů. Chybějící pismena bych ani nezvládla spočítat. Kniha za to nemůže, ale výstupní korekce jaksi pokulhává. Jinak však naprosto dokonalá kniha a s hrdostí si ji zařazuji do své sbírky.

Rade
01.08.2020 5 z 5

Já mám tuhle sérii salzburských detektivek ráda. Vyhovuje mi styl, kterým je psána, akční chvilky s přemýšlivějšími pasážemi jsou vyrovnány, tady se mi moc líbila psychologická hra pachatel – oběť, takže ani neřeším pravděpodobnost či reálnost takového zločinu. Mailové či internetové konverzace, klíčové pro zápletku či vyústění příběhu, jsou autorčinou specialitou a mě moc chytly už ve Slepých ptácích.
Na milost tady beru i toho stoprocentního chlapa Florina; autorka je žena, hlavní postava – policistka je žena, tak holt v téhle tak trochu ženské detektivce je „muž ideál“ docela pochopitelný… :)

Opět připomínám, nečtěte anotace, nečtěte ty komentáře, ve kterých je převyprávěn obsah minimálně do půlky děje. Vlastně se pak ani nedivím komentářům, že to bylo nudné nebo, ne a ne se rozjet! Bodejť, když všichni dopředu vědí, kolik bude mrtvol, jak kdo bude sprovozen ze světa a dokonce i to, o co nakonec půjde…

knihomolkadorfa
26.07.2020 5 z 5

Opět výborná kniha od mé oblíbené autorky. Napínavé, dramatické, strhující, žádná hluchá místa. Beatrice je mi velmi sympatická a baví mě nahlédnutí do jejího soukromého života a zde i do minulosti. A dokonce mi vyšel i tip na pachatele. Prostě skvělé čtení !

kikies
20.07.2020 4 z 5

Sérii jsem si velmi oblíbila a musím říct, že Stín patří k těm povedenější. Velice čtivé, napínavé, dramatické, zkrátka strhující. Uvítala jsem i větší poodhalení Beatriciny minulosti a další vývoj vztahu s Florinem. Násilí v tomto díle bylo možná více než obvykle a bylo brutálnější, obzvláště v kontrastu s jeho zbytečností, ale i tak nelituji ani jedné stránky. Doporučuji!

Allia
20.06.2020 5 z 5

Tuto sérií mám opravdu ráda. Sice jsem měla trošku problém ze začátku se začíst, ale to bylo spíše mou roztěkaností :-) Příběh je velice poutavě napsaný. Více se dostáváme k postavě Bei, k jejím vztahům a její minulosti, což mne velice potěšilo i zaujalo. Napětí se střídá s lehčími pasážemi a s polu s Florinem jste jak na trní, jak to celé dopadne a kdo v tom všem má prsty. Sice bych si konec představoval trošku více rozvinutý, ale i tak jsem spokojená jako s celkem. Doufám, že se dočkáme nějakého pokračování, a že touto knihou tato série nekončí :-)

Blondebookdevil
16.06.2020 5 z 5

Další díl ze série opět nezklamal, autorka dokáže na 300 stranách vykreslit parádní thriller. Není místo pro nudné pasáže, pořád se něco děje. Když už je vyšetřování až moc, uzemní nás části s Florinem a Beatrice, kteří dosud přede všemi tají, že jsou spolu. O to víc Florina a všechny ostatní zasáhne Beatricino zmizení.
Případ propojený s tím s minulosti mi nedával spát, měla jsem dva tipy, ale i tak mě rozuzlení překvapilo. Pravda, že konec byl trošku uspěchaný, ale vše skončilo, jak jsem si přála. Kéž by byl brzo nový díl!