Slepí ptáci

Slepí ptáci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301744/bmid_slepi-ptaci-WvV-301744.jpg 4 555 160

Beatrice Kaspary série

Dva mrtví v salcburském kempu. Ona uškrcená, on zastřelený. Že by čin zhrzeného milence? Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný? Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde se publikují básně plné temných poselství o strachu a smrti. A pak zemře další z milovnic poezie…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Blinde Vögel , 2013

katka9574
15.11.2018 5 z 5

Sto lidí, sto chutí, sto názorů - mně se Slepí ptáci líbili mnohem více než předchozí dílo Pět :-) Velmi čtivý a napínavý příběh, oba hlavní vyšetřovatelé příjemní a lidští a já už se těším na jejich třetí společný případ. Zasloužených 5 hvězd.

jana5655
10.11.2018 5 z 5

Stejně jako předešlý díl mne kniha strhla svým dějem a opět jsem až do posledního odhalení neměla vůbec tušení kdo je vrah.

Ejv
28.10.2018 2 z 5

Taky jsem od knihy čekala víc. Když jsem třeba dva dny nečetla, hůř se mi vracelo k ději, moc složitý děj a celkem roztahaný zbytečně. První kniha ze série byla daleko lepší! :) Neodradilo mě to a jdu číst poslední díl ze série a počasí je na čtení ideální! :)

šipek
02.10.2018 3 z 5

Tak trošku tato kniha byla pro mě zklamáním. Kniha Pět od této spisovatelky byla pro mě lepší. Přečetl jsem a za chvilku nebudu vědět o čem kniha byla, moc mě nezaujala.

M1ra
30.09.2018 2 z 5

Téma s poezií je velmi zajímavé, Beatrice jako hlavní hrdinka velmi sympatická a Slepí ptáci jako detektivka dobrá, ale po předchozím dílu o dost slabší. Děj se trochu vleče, zbytečné natahování, závěr lepší ač ne zcela překvapivý jako u Pěti.

Michajela.cz
11.09.2018 4 z 5

Sérii o Beatrice jsem odstartovala třetím dílem a k dvěma předchozím jsem vrátila až po přečtení několika thrillerů od jiných autorů.
Ursula píše opravdu čtivě! Sice tento díl jsem zhodnotila jako nejslabší ze série, aspoň co se týče děje. Možná to bylo proto, že jsem zrovna neměla "náladu" na poezii, možná to bylo tím neustálým rolováním hlavní hrdinky na sociálních sítích... Ale upřímně i přes to, mne několik básní nahnalo husí mrazení na kůži (mluvím hlavně o básni "Je bílý zámek v bílých samotách"). Za mě? Spokojenost :)

broskev28
26.08.2018 3 z 5

Po výborné knize Pět pro mě byl tento detektivní příběh mírným zklamáním - zdaleka ne tak čtivý, dlouho nedávající smysl, místy i trochu nudný. Ale vydržela jsem až do konce a byla jsem odměněna rozuzlením. Autorka se vrací k historii ne tak dávné, ale o to neuvěřitelnější, bohužel. A spravedlnost je slepá, jak konec konců všichni víme.
Nevím, zdali si troufnu na Hlasy, nemám ráda příběhy z psychiatrické léčebny. Ale přesto si myslím, že autorka psát umí a její knihy určitě stojí za přečtení.

TeaPeter
29.07.2018 3 z 5

Až do momentu, kdy vyšla na povrch podstata zápletky mi kniha přišla dobrá a skvěle propracovaná. Rozuzlení mě ale velice zklamalo svou šroubovaností a nepravděpodobností. Škoda.

Magdyla.8
28.07.2018 2 z 5

Měla jsem z příběhu husí kůži. Bylo to propracované akorát, že to byla má první kniha od autorky a byly tam odkazy na minulou knihu tak mi to místy nedávalo smysl. Těším se na další příběhy.

NymphMaeve
23.07.2018 4 z 5

Další detektivka z pera mé oblíbené autorky, opět nezklamala. Oproti prvnímu dílu s názvem Pět jsem však tušila závěr a nebyla jsem nijak moc překvapená, bohužel se některé motivy opakují a již to není takové napínavé, jako první díl. I tak jsem ale moc ráda, že jsem si knihu přečetla, znovu však po přečtení netoužím.

whiolet
14.06.2018 2 z 5

Jsem zvyklá na detektivky, které se řítí rychlostí vlaku a nedají vám spát. Bohužel tady jsem se dočkala spánku i během čtení této knihy. Děj se vlekl, postavy byly nudné a rozuzlení málo uvěřitelné.

Layss
07.06.2018 3 z 5

Ač mě poezie moc nebere, knížku jsem si zakoupila a zvládla jsem ji přečíst za dva dny. Během čtení mě vůbec nenapadlo, do jaké oblasti se konec knížky stočí. Dějově to nebyl tedy úplně můj šálek kávy, ale i tak se mi knížka líbila. Jen kdyby kniha trochu více rozšířila i soukromý život Beatrice...

Lethania
04.06.2018 3 z 5

Další Beatricie Kaspary mě zklamala. Nápad nebyl špatný, ale autorka nevyužila potenciál. Pořád se zajímala o to samé. Polovina knihy byla velmi nudná až jsem měla chuť ji odhodit (poezie mě moc nebere) . Závěr však zachránil celkový dojem z knihy.

JointlieKat94
04.05.2018 5 z 5

Páni! Tak tohle se Ursule vážně povedlo. Stejně jako první díl- kniha napínavá, do poslední chvíle jsem zase ani netušila, příběh byl rychlý, žádný tahanice s ničím, neočekávaný zvrat, jak jinak.. prostě paráda! Nevím, co vše na tom ještě vychválit..

veveronka
01.05.2018 2 z 5

Mně osobně se to moc nelíbilo

kulatina
01.05.2018 5 z 5

Kniha mě zasáhla. Celým příběhem se táhne napětí, kdo je vlastně za všechno zodpovědný. Příběh mi přišel tak silný, že jsem si musela nakonec vygooglovat, jak TO TAM tenkrat bylo. Děkuji autorce za mé obohacení této historické události formou pěkné detektivky.

Demonlover
26.04.2018 5 z 5

Napínavé čtení s, nečekaným, velmi smutným koncem.

Lotka
04.04.2018 3 z 5

Autorka píše dobře, ale v této knize na mě bylo až příliš toho básnění, které se nudně vleklo.

Danilla
02.04.2018 5 z 5

Knihy od Ursuly jsem si zamilovala. Děj se netáhne a kniha nabere grády hned na začátku, hlavní postavy jsou sympaťáci a hlavně až do konce netuším, kdo je vrahem. Super čtení.

Devilly
29.03.2018 5 z 5

Po prvním díle jsem čekala něco...já ani nevím co...ale vůbec se má očekávání nemohla rovnat realitě. Kniha byla opět děsivě napínavá. Opravdu profesionálně napsaná...Úžasné! A ty básně...chmurné ale krásné. Už se vážně nemůžu dočkat Hlasů. :)