Slepí ptáci

Slepí ptáci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301744/bmid_slepi-ptaci-WvV-301744.jpg 4 555 160

Beatrice Kaspary série

Dva mrtví v salcburském kempu. Ona uškrcená, on zastřelený. Že by čin zhrzeného milence? Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný? Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde se publikují básně plné temných poselství o strachu a smrti. A pak zemře další z milovnic poezie…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Blinde Vögel , 2013

Fzuzik
31.12.2019 3 z 5

Dali mi dost práce se do děje začíst. Průběh děje působil neuceleně. Jediný spád byl na závěru, kdy zdánlivě naprosto nepochopitelné se stalo více srozumitelným.

Johhanka79
08.12.2019 5 z 5

Přečtená jedním dechem. Autorčin styl psaní se mi líbí, je čtivý, chytlavý, nenatahovaný.... Originální děj, sympatičtí hlavní hrdinové. Florian a Betrice a jejich letmé náznaky, ale čeho? Doporučuji!!! A jdu číst další díl:-)

Mickey103
27.09.2019 odpad!

Vůbec nebaví, nedočtu .

Jolina
16.09.2019 3 z 5

Motiv poezie na Facebooku bylo téma, které mě přitahovalo, a musím říct, že kniha se četla dobře, hlavní hrdinové jsou zajímavými postavami se svými vlastními osudy.

zdendula31
18.08.2019 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha od spisovatelky...poezii vůbec neholduji,tak mě logicky nudili fcb konverzace a rozebírání básní...

pkweb.eu
16.08.2019 5 z 5

Obecně mám radši, když má celkový příběh hlavu a patu než, když ze snahy o neustálé zvraty vyjde nelogická kravina (např. Kepler). Za mě tedy dobré, ne však tak jako první ze série.
Motání okolo facebookových konverzací bylo příliš zdlouhavé, s hlavní postavou jsem se nedokázal ztotožnit a pokulhává i motiv u jedné z obětí.

ivoiro
11.08.2019 5 z 5

Knize dávám plný počet hvězdiček. Dle mého názoru skvělá kniha, kterou nešlo odložit.

Veroba
31.07.2019 4 z 5

Od autorky jsem zatím přečetla 3 knihy-Saeculum, Pět a tuto. Z této trojice pro mě byli Slepí ptáci nejslabší. Nicméně se nedá upřít, že závěry všech těchto knih byly plné překvapení a zvratů. Rozhodně ve čtení knih U. Poznanski budu pokračovat.

klokanče
11.07.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila.Pěkně se četla a vyvrcholení bylo napínavé.

Ajushaaa
28.06.2019 5 z 5

Napinave, moc se mi to líbilo

Mirin1349
18.06.2019 4 z 5

Pokračování příběhu vyšetřovatelky Beatrice se mi líbilo ještě o stupínek více než předešlá knížka, a už i ta byla velice čtivá. Vždycky uvítám, když už hlavní postavy znám a mohu věnovat celou pozornost samotnému případu. Líbí se mi, jak autorka reaguje na aktuální dění, v tomto případě třeba zmínila vzrůstající tlak na ochranu osobních údajů. Těším se na další díl a doufám, že Florin s Beatrice pokročí dál. :)

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Ani druhý díl napínavé detektivní série, odehrávající se v sousedním Rakousku, mě nezklamal. Beatrice je prostě skvělá vyšetřovatelka, a tajně doufám, že se jednou dá s Florianem dohromady. Nicméně, tenhle díl se soustředí na sociální sítě, pomocí nichž si vrah vybírá svoje oběti. Knize se přitom daří, aby nepůsobila výchovně ve stylu "internet je špatnej, bacha co tam píšeš," což je mi sympatické. Detektivní zápletka mě sice tolik neohromila jako v předchozích dílech, ale špatné to vůbec nebylo.

verden
17.04.2019 4 z 5

Neviem presne pomenovať, čím to bolo, ale Slepí ptáci sa mi z doterajšej trojice s Beatrice Kaspary páčili najmenej. Napriek tomu opäť výborná kniha, JEMNÝ SPOILER!! Ursule som dokonca ochotná odpustiť aj tie klišé závery s Beatrice v smrteľnom ohrození. A musím povedať, že som úplne očarená Florinom, len neviem, prečo som si to uvedomila až teraz :D

Googies
08.04.2019 4 z 5

Úplně mě tato kniha vtáhla. Líbí se mi tam i zapojený osobní život Beatrice, hlavně ohledně Florina :D :D

lulu0605
06.03.2019 4 z 5

Dobře se četla, vyvrcholení bylo napínavé. Líbila se mi.

tulip131
22.02.2019 3 z 5

Kniha měla dobrý námět, jako rušivě mi přišly úryvky básní, měly sice svou úlohu, ale za mě tam nemusely být citované. Zajímavá je i linka Beatrice a Florina.

monudostal
04.02.2019 4 z 5

Kniha nebyla špatná ale rozhodně není z těch, ke kterým bych se vracela..

15Kate
03.02.2019 4 z 5

Stejně jako Pět mě Slepí ptáci vtáhli do děje, kniha je skvěle napsaná. Tah s poezií je rozhodně ozvláštňující, dává knize nádech jinakosti. Některé básně mi ale narušovaly plynulost děje, proto 4*.

Tyrkysovka
14.01.2019 5 z 5

Kniha se mi libila a tuto autorku mam moc rada.

1bublina
31.12.2018 5 z 5

Druhá kniha od autorky, kterou jsem četla. Opět mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem knihu nedokázala odložit, dokud jsem nezjistila, kdo je vrah a jaký měl motiv. Zakomponování války - opravdu zajímavé. Jak je u autorky zvykem, vraha nelze ani tipnout dokud Vám ho autorka nepředhodí.