Slepí ptáci

Slepí ptáci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301744/bmid_slepi-ptaci-WvV-301744.jpg 4 555 160

Beatrice Kaspary série

Dva mrtví v salcburském kempu. Ona uškrcená, on zastřelený. Že by čin zhrzeného milence? Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný? Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde se publikují básně plné temných poselství o strachu a smrti. A pak zemře další z milovnic poezie…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Blinde Vögel , 2013

INCOGNITOREADER
20.05.2021 2 z 5

Kvalitativní sešup dolů od prvního dílu. Vyšetřování se táhne jak pořádně ohřátá žvýkačka. Je to docela nudné. Absolutně chybí napětí. I finále naprosto postrádá jakýkoliv prvek thrilleru. Opravdu zklamání. Není to vyloženě špatné, ale dalo mi problém se knihou prokousat na konec.

Brembelik745
18.03.2021 2 z 5

Bohužel jsem se v půlce knihy zasekla a už ji nedočetla.... A to knihy od Uršuly mám vážně moc ráda. Vadily mi vypsané básně, které zbytečně knihu natahovaly... Nepatřím do skupiny milovníků poezie a tak možná proto mi ta kniha nesedla. Nic se tam nedělo, děj byl dost rozvlacly.... Dávám hvězdičky hlavně díky skvělým hlavním vyšetřovatelům. Velmi povedené a sympatické osoby.... Doufám že další díl bude lepší....

Pavlína2019
11.03.2021 1 z 5

Bohužel, knihu jsem nedočetla, připadala mi nudná.

lalaserka
10.03.2021 3 z 5

Musím říct že kniha 5 mě nadchla víc než tento díl. Zajímavé bylo spojení Facebooku a básní. Bohužel konec byl trošku zklamáním ale určitě si další knihy od této autorky přečtu

Charley
06.01.2021 4 z 5

Moje první knížka od této autorky, musím přiznat, že se mi četla velmi dobře. Stránky pěkně utíkali a já se těšila, jak to celé dopadne a kdo bude vrah...musím přiznat, že závěr nebyl až tak "grandiozní", jak jsem po stylu psaní knihy očekávala, ale i tak jsem si to užívala. Myslím, že po nějaké jiné knize od autorky zase někdy sáhnu.

Skřítek77
06.01.2021 3 z 5

Kniha byla stejně čtivá jako první díl série a celé vyšetřování mi připadalo hodně realistické. Prostředí facebookové skupiny milovníků poezie pro mě bylo zajímavé a originální. Bohužel rozuzlení bylo zklamáním, které knize jednu hvězdičku sebralo.

Lucie311
11.12.2020 2 z 5

Kniha není zas až tak špatná ale přeci jen jsem něco postrádala. Podruhé už bych ji asi nečetla.

JitkaHambi
07.12.2020 3 z 5

Z knihy "Pět" jsem byla nadšená, z knihy "Hlasy" ještě víc a Slepí ptáci mě maličko zklamali.Kniha se četla opět dobře, ale nesedlo mi tam to prostředí Facebooku a verše mě už chvílemi tak štvaly, že jsem je už ani nečetla :-)Já na ty básničky prostě nejsem :-D Nicméně se jdu vrhnout na Stín a už se moc těším!

Mikako
07.12.2020 3 z 5

Autorka píše velmi čtivě. To pro mě celou knihu zachraňuje. Celou dobu jsem netušila jaký by příběh mohl mít rozuzlení. A musím říct, že na mě konec nezabral a byl spíš zklamáním. Takže - četlo se to dobře, ale za týden nebudu vědět o čem to bylo.

Hella
20.11.2020 2 z 5

No, ne. Detektivka nepochybně určená zarytým příznivcům těžké poezie, kteří se zajímají o nedávnou evropskou historii. To já bohužel nejsem a z neustále citovaných nestravitelných veršů mi přeskakovalo a tak jsem taky přeskakovala.

Anetiina
21.06.2020 4 z 5

Hodnotím o něco slaběji než předchozí knihu Pět, verše nejsou úplně můj šálek čaje, ale pátrání v rámci facebookové komunity bylo opravdu zajímavé. Body nahonili sympatičtí vyšetřovatelé, romantická linka a samotný styl psaní autorky.

artlucie
20.06.2020 4 z 5

Chápu, že ne každému sedne ten styl facebookovych komentářů ještě k tomu v kombinaci s básněmi, ale u mě to fungovalo. Skvělá kniha, kompletní rozuzlení, menší důraz na rodinný život hlavní hrdinky.. moc dobré.

Michaeles
16.06.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná dobře se četla, ale básně mě kolikrát až rozčilovaly. První kniha byla mnohem lepší.

Prateri
24.04.2020 4 z 5

O knize Slepí ptáci nepřidám nic nového. První díl série výborný, tento díl, ač zajímavé téma, vyšetřovatelé Beatrice a Florin jsou skvělí, přesto byly části, které mě moc nebavily. Konec napínavý, rozhodně nečekané souvislosti a pak je tam kapitola, která se mnou mocně zacloumala.

vojteska70
11.04.2020 5 z 5

Mně to zaujalo. Určitě si přečtu i další

wlado
11.03.2020 2 z 5

Od spisovateľky som čítal lepšie veci. Toto je klasická a dosť nudná detektívka, ktorú som ani nedočítal, pretože som čakal niečo úplne iné.

berila
20.02.2020 4 z 5

Nebylo to tak špatné, ale první v sérii se mi líbila více. Též nejsem příznivcem poezie, ale to je můj problém, protože jí vůbec nerozumím. Ale za přečtení určitě stojí.

Awča
07.02.2020 4 z 5

Po pár stránkach jsem zjistila, že jsem před časem knihu četla, ale z nedostatku času a trpělivosti jsem ji tehdy přeskákala. Na druhý pokus se mi kniha líbila, nápad s básněmi je zajímavý, dokonce jsem si pak některé autory dohledala. Na plný počet *to ale není.

Carol
30.01.2020 3 z 5

Slabší kniha, básně nejsou asi nic pro mě.

saphiral
04.01.2020 3 z 5

Mě se moc dobře nečetla a ten konec byl dost drsný, tak jen tři hvězdičky. Už jsem od autorky četla lepší.