Slepí ptáci

Slepí ptáci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301744/bmid_slepi-ptaci-WvV-301744.jpg 4 555 160

Beatrice Kaspary série

Dva mrtví v salcburském kempu. Ona uškrcená, on zastřelený. Že by čin zhrzeného milence? Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný? Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde se publikují básně plné temných poselství o strachu a smrti. A pak zemře další z milovnic poezie…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Blinde Vögel , 2013

konicekbily
12.04.2017 3 z 5

Autorka používá elektronickou komunikaci k tomu, aby nás při zprávách FB hodně utahala. Plno "prázdných stránek" určitě snese přiměřenou kritiku! Snad se příště polepší.

papajapa
02.04.2017 5 z 5

Zacinam prichazet na chut detektivkam.
Pet se mi libilo svym nametem, ale ptaci byly jeste o level lepsi. Kapitola, ve ktere Panter vypravi o zverstvech, ktere napachal v chorvatske vesnici, byla presne vsazena do celeho deje.
Tesim se na dalsi dil.

Ivusa007
09.03.2017 5 z 5

Dočetla jsem a jsem nadšená. Tápání mi nevadilo vůbec, naopak, přinutilo mě se o to víc zamýšlet nad tím, jak to mohlo být .....rozuzlení mi přišlo ještě lepší než v "Pět". Přečtu si i předchozí autorčiny knihy a budu se těšit na další. Jen doufám, že ze vztahu Bey a Florina neudělá autorka nějakou příliš sladkou romanci.

HCh
09.03.2017 5 z 5

Po přečtení knihy Pět od této autorky jsem se pustil do čtení jejího "volného" pokračování, tedy do slepých ptáků. Kniha má opět zajímavý námět a velmi zajímavé rozuzlení, které jsem opravdu nečekal. Jak psali někteří přede mnou, že jim vadilo "tápání" přes 3/4 knihy, tak mě to naopak nevadilo. Nenašel jsem zde prázdné pasáže u kterých bych se nudil. Děj mě opět pohltil a držel od začátku do konce. Těším se na další knihu. Za mě hodnocení 5.

Elsa14
05.03.2017 5 z 5

Opět úžasná detektivka. Už jsem četla i Pět. Musím říct, že Pět se mi o vlásek líbilo více. Ale tím nechci odsuzovat Slepé ptáky. Stejně jako u předešlého dílu jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah. Můj osobní tip byl nesprávný :). Doufám, že autorka vydá další díl s Beatrice a Florinem, velmi jsem si její knihy oblíbila.

Liilith
28.02.2017 4 z 5

Slepí ptáci patří mezi čtivé a svižné thrillery ozvláštněné tématikou sociálních sítí a poezie. Zbožňuju propojení detektivního vyšetřování s problematikou moderních technologií, tak jsem si čtení Slepých ptáků báječně užila.
Kniha se zabývá z velké části poezií, protože celý děj se točí převážně kolem poetické skupiny. Musím říct, že jako nečtivec básní jsem v tomhle autorku celkem hodně obdivovala, protože zvládla zakomponovat do textu úryvky různých básní tak, aby doplňovaly děj příběhu a nějak jej rozvíjely dál. Aby člověk zvládl něco takového, musí mít přehled v poezii, ale i tak to muselo dát hrozně moc práce a času, dohledat potřebné úryvky, vložit je na správná místa v textu a „dostavět“ k tomu ten příběh, a to všechno tak, aby z toho vznikla napínavá a úžasná detektivka na skvělé úrovni.
Příběh svižně plyne, stránky vám doslova ubíhají pod rukama a vy čekáte, kdo bude vrah. Upřímně, byla jsem blízko, ale nakonec se ukázalo, že případ je mnohem zamotanější, než jsem si myslela, a autorka mě pěkně převezla. Nechybí ani lehký náznak romantiky. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

Audrina
27.02.2017 4 z 5

Srovnání s předešlou knihou je nevyhnutelné. Bohužel v tomto případě, vycházejí Slepí ptáci jako poražení. Ve svém žánru se jedná o výborně napsanou a čtivou knihu, ale chybí tam to něco, abych ji označila za výbornou. Stejně jako u knihy Pět autorka pracuje se zajímavým vzorcem obětí, ale tentokrát to jaksi nestačí. Celou dobu knihy vlastně policisté nemají vůbec nic a vše najednou zacvakne až na posledních šedesáti stranách, což mi trochu kazí dojem z celého příběhu.
Nejsem psycholog, ale navíc mi připadalo chování hlavního viníka nemožné. Nemyslím si, že by takovýto člověk mohl žít léta v klidu, ale to je spíš moje domněnka.
Určitě stojí za přečtení a nepřinese zklamání, bohužel ani velké ovace.

Allia
15.02.2017 5 z 5

Ne všem musí tato kniha sednout. Než jsem se začetla, přečetla jsem si pár komentářů a většina čtenářů byla celkem zklamaná. Takže jsem od ní moc nečekala, ale jaké bylo moje překvapení, že mne Ursula nezklamala. Mě kniha sedla krásně, i když nebylo moc času číst, vždy jsem si našla chvilku. Děj měl spád, vztah mezi hlavními hrdiny, dostal jiného rozměru, do poslední chvíli jste hádali motiv a vraha, i když jste jen něco tušili, nebyli jste si moc jistí. Co se týče většího počtu básní, to mi nevadilo, přece jen se děj točil kolem skupiny Poezie žije a mne to ponouklo si některá díla přečíst. :-P Těším se na další knihy autorky. :-)

stolbice
08.02.2017 4 z 5

Příběh se mi líbil, i když Pět mě asi dostalo víc. Tady se to ze začátku vleklo a spíš se řešil vztah dvou hlavních hrdinů než nějaké vraždy, po půlce už to však nabralo spád a ten konec....prostě výborný.

Napůlanděl
05.02.2017 5 z 5

Moc pěkné...už jsem četla i knihu Pět, která mě velmi zaujala a proto jsem také "skákala" po tomto druhém díle...čtení této knihy jsem si užila a přečetla jsem jí během dvou dnů...ani nevim jak. Děj plynul a mělo to spád, až do samého konce jsem nevěděla kdo za tím stál...velmi dobře propracovaný příběh...mohu jen doporučit!

Tereyciiik
02.02.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když byla o Facebooku.. Ale jinak dějová linie parádní a zase jsem nevěděla jak to dopadne, až do samého konce..

katerina2660
30.01.2017 3 z 5

Četla jsem všechny knihy od této autorky a tato kniha je dle mého nejslabší... Opravdu místy strašně nudné, protažené zbytečnými pasážemi z profilů - básničkami... No nutila jsem se ke čtení, ale chtěla jsem jí dočíst...Nicméně cca posledních 60 stránek absolutní bomba! to jsem četla téměř jedním dechem. Pravda je, že závěr mě dost překvapil - mile. Bylo to něco nového, neobvyklého. Takže za ten strhující konec dávám tři hvězdičky.

petrels
27.01.2017 2 z 5

Tak konečně jsem dočetl tuto knížku. Ale musím přiznat ,že jsem ji chtěl několikrát odložit a tak jsem projížděl stránky kde byly nezáživné pasáže z profilů na facebooku. (A těch pasáží bylo opravdu hodně co neměli do činění s dějem nic společného). Sám jsem sice z generace která se narodila i bez nezbytných sociálních sítí, ale nic neříkající tlachání na těchto sítích nemusím. S odřenýma ušima jsem dal dvě hvězdičky. Četl jsem od autorky knihu "Pět" a ta se nedá s touto vůbec srovnat. Až na posledních asi 50 stránek (abych nekřivdil, autorce). Dle mé recenze bych se do knihy nepouštěl.
(Už vidím čtenáře co mně odsuzuji pro moji nechuť k různým sociálním sítím).

anibeni
22.01.2017 2 z 5

Tak bohužel, pro mně byla tato kniha zklamáním.... přitom všechny předešlé knihy byly výborné, těšila jsem se tedy i na tuto, ale fakt to nešlo... děj nezáživný, roztahaný, vláčný... tatam bylo napětí předešlých knih..

makke
21.01.2017 4 z 5

Tak nevím... od začátku mi kniha přišla skvělá, napětí dávkováno správnou měrou, čtivě napsáno... jenže ke konci se něco změnilo, někde se to zamotalo, někde vyjasnilo, ale výsledný pocit už není na pět hvězd.

Vladísek
17.01.2017 4 z 5

Knihu hodnotím 4*. Zhruba do poloviny příběhu jsem se od ní nemohla odtrhnout a hltala jsem doslova každou stránku a hledala odpověď na otázku KDO? PROČ? Konec knihy už byl dost předvídatelný. Byla to moje první kniha od této autorky, určitě zkusím další.

happy-smile
12.01.2017 3 z 5

Pro mě docela zklamání. Chybělo mi tam něco, co v sobě měly předchozí knihy autorky. Tato detektivka mi oproti nim taková suchá, FB je sice aktuální věc, ale na sledování diskuze nic moc objevného nebylo a kromě tohoto se v knize nic moc dalšího nedělo. Asi pro mě Ursula originálními nápady ve svých ostatních knihách nasadila laťku až moc vysoko...

adela3429
09.01.2017 4 z 5

Napsané stejným stylem jako Pět. První dvě třetiny zkrátka obyčejný příběh, který neurazí, ale ani nenadchne, a v poslední třetině jedna velká jízda, která celou knihu vyšvihuje výš. Pět se mi sice líbilo víc, ale i tohle bylo super počtení. Těším se na další knihy od Ursuly.

AndyK
08.01.2017 4 z 5

Měla jsem trošku problém se do knížky začíst - nedokázala si mě k sobě tak připoutat, neměla jsem problém ji odložit. Některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé a zkrátka trvalo, než se něco začalo opravdu dít. Ale posledních cca 100 stran bylo parádních! Skvělé a pro mě překvapující rozuzlení, konečně všechno zapadalo! Nakonec tedy čtyři hvězdy a autorce dám někdy v budoucnu určitě ještě šanci.

peedbook
08.01.2017 5 z 5

Skvele čitateľné ..... nečakaný záver knihy ....