Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1197 360

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

ivoiro
03.07.2019 5 z 5

Jo, skvělý příběh okořeněný geocashingem, který mi je taky blízký.

krejcovka76
23.06.2019 4 z 5

Jsem vášnivou kačerkou, takže bylo samozřejmé, že tahle knížka mne nemůže minout. Začátek byl těžký, několikrát jsem jí odložila a zase k ní vrátila. Nakonec, jak píší některé komentáře, druhá polovina už měla pro mě ten správný spád a děj a docela rozumné a logické vyústění. Každopádně děkuji autorce za konečný epilog o tom, že ne každý kačer se chová tak jako v knížce. Díky geocachingu dávám jednu hvězdičku navíc a jen si můžu přát ať mě nějaký takový podobný nález nepotká :-)

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, jaké jsem kdy četla. Spojit dohromady vyšetřování vraždy a geocaching je geniální nápad, čtení jsem si moc užívala a dokonce jsem dostala chuť vydat se na lov kešek. Hlavní vyšetřovatelská dvojice je sympatická, a my se dozvídáme i něco z Beatricina osobního života, který není zrovna růžový. Odhalení pachatele a jeho motivu bylo šokující, vůbec jsem to nečekala a myslela jsem, že to celé dopadne jinak.

Market = )
05.06.2019 4 z 5

To bylo dobrý! Knížku jsem četla strašně dlouho (resp. měla jsem ve čtení přestávku), ale druhá půlka mě fakt chytila :-). Zajímavý námět a prostředí, fajn postavy, doporučuju.

Mirin1349
16.05.2019 4 z 5

Neotřelé téma geocachingu dodává knize na zajímavosti, kniha měla spád a byla napínavá prakticky od prvních stran. Autorčin styl mám ráda, toto je třetí kniha v pořadí, kterou jsem od ní četla, a určitě se pustím do další. S trochou nadsázky můžu říct, že jediná věc, která mě malinko rozptylovala, byly (hlavně v první třetině) časté poznámky o jídle. :)

verden
03.04.2019 4 z 5

Po mojom druhom stretnutí s Beatrice Kaspary môžem povedať, že sa stala jednou z mojich obľúbených knižných postáv a rozhodne mojou najobľúbenejšou vyšetrovateľkou.

Páči sa mi Ursulin štýl písania a až do poslednej chvíle som netušila, kto je Owner. Opäť. A to sa mi pri detektívkach často nestáva. Nechápem, ako to tá žena robí, ale strašne ma to baví! :)))

katallinka
28.03.2019 5 z 5

Naprostá spokojenost. Skvělý příběh, který byl napínavý a zajímavý po celou dobu. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Navíc, od teď pokaždé, když najdu kešku, vzpomenu si na tuto dokonalou knihu.

Daxania
18.02.2019 2 z 5

Knihu si koupila mamka pod stromeček. Jakožto milovníka geocachingu jí okamžitě zaujaly souřadnice na obálce, a mě taktéž. Jako nápad paráda, co se případu týče, nemám co vytknout, závěr nakonec docela překvapivý, ovšem co mě totálně vytáčelo, byla hlavní hrdinka, její ex, dva svišti, a její kámoš v práci. Větší část knihy se tam řešily vztahy mezi výše vyjmenovanými a to mě prostě netáhlo. Kdybych chtěla číst o někom, jehož život se točí kolem: "Ach bože, zase volá můj šikanující ex... Co asi chce? Ach ježiši, děti, zase nestihnu jejich besídku... Ach bože, kolega - chci s ním rande? Neee... Ale anooooo.... Nee, nesmím... Jujs, teď jsem přišla domů a mám stihy, že mě někdo sleduje oknem. Rychle zadělat žaluzky..." tak si přečtu jiný druh knihy, než zrovna detektivku / thriller... Chápu, že se musí čas vyplnit i něčím jiným a že se na 320 stránkách nemůže řešit jen případ... Ale... ale.
Mamka četla další dvě knihy, mě ovšem ani trochu nelákají. Možná jednou, čistě ze zvědavosti. Ale spíš ne.

tulip131
12.02.2019 4 z 5

Samotnou mě baví keškovani a proto jsem byla ráda, že kniha je zasazena do tohoto prostředí. Skvěle napsané, bavilo mě to.

Eicherik
03.02.2019 4 z 5

Tuhle knihu jsem si záměrně vybral, protože jsem si chtěl přečíst něco z prostředí geocachingu. První půle tohoto thrilleru mi přišla nezáživná, ale druhá mé negativní hodnocení zvrátila. Kladně hodnotím námět, který mi přijde originální. U tohoto případu se mi podařilo uhádnout pachatele, což nebývá tak často.

zelenoockaa
22.01.2019 5 z 5

Po knížce kterou jsem málem nedočetla mě tato detektivka opravdu nadchla a už se chystám na další díly série.

Tyrkysovka
14.01.2019 5 z 5

Byla úžasná

1bublina
30.12.2018 5 z 5

První kniha od autorky a hned jsem se zamilovala. Chvilku to sice trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. Skvěle promyšlený motiv, který se ale dozvíte až na konci. Nelze dopředu hádat, autorka vám to neumožní.

opatovak
17.10.2018 3 z 5

Kniha mi přišla poněkud předvídatelná.

Mirrites
14.10.2018 5 z 5

Dokonale psané. Strhující příběh. Doporučuji k přečtení.

mi-380
18.09.2018 4 z 5

Úspěšné využití šablony: vynalézavý vrah s pádným motivem kontra vyšetřovatel a jeho komplikovaná rodinná situace. Ursula je hravá (viz Erebos), zde pátrání oživuje geocachingem. Kniha je čtivá a reálie jsou nám blízké, vše se odehrává u sousedů v Rakousku.
70 % (793 hodnotících je ovšem v průměru nadšeno mnohem víc, až na aktuálních 87 %).

Calibra
12.09.2018 5 z 5

Tak to bylo vážně super!!! Nemohla jsem se odtrhnout, velmi napínavá kniha. Vyšetřovatelé sympatičtí, problémy Beatrice s exmanželem velmi reálné... Opravdu nemám knize co vytknout. Zápletka, motiv vražd i rozuzlení, vše mi do sebe dokonale zapadá. Slepí ptáci mají zde slabší hodnocení, ale už se na ně těším. PS: Nutně potřebuju do Salzburgu a najít si všechna ta místa...

Michajela.cz
11.09.2018 4 z 5

Moje druhé setkání s Ursulou a mohu hrdě prohlásit, že opět nezklamala!
Nejprve jsem četla třetí díl o Beatrice a ten mě doslova nadchl, takže jsem byla zvědavá, co všechno mu předcházelo.
Knížka se četla velmi dobře a příběh mne vtáhl už na začátku. Nápad zakomponovat do kriminální zápletky geocatching (kterému jsem dříve také aktivně holdovala) považuji za naprosto geniální!
Takže přátelé, jdu se vrhnout na další díl!

Nestorkea
07.09.2018 3 z 5

Nevtáhlo mě to na 100%, ale pro oddechové čtení je to dobrá kniha.

IvikaS
06.09.2018 4 z 5

Napínavé, dobře se to četlo.