Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1197 360

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

MirkaProk
10.06.2020 3 z 5

Tak po přečtení této knihy jsem na vážkách, jak ji hodnotit. Po přečtení prvních stránek nadšení, že to bude skvělá kniha. Toto nadšení mě bohužel po přečtení dalších stránek přešlo a poslední třetina knihy to zase napravila. Geocaching sama provozuji, tak jsem si myslela, že to bude kniha přesně pro mě, ale není tomu tak. Vlastně mi tam ten geocaching vadil a i vyšetřovatelé byli sympatičtí a přitom mi často na nich něco vadilo. Celé kniha se občas zbytečně táhla, vyšetřovatelé dělali občas nesmyslné kroky a jejich jednání občas nedávalo smysl, ale i tak celkově hodnotím, že to nebyla špatná kniha, nelituji stráveného času čtením této knihy, ale znovu ji rozhodně číst nebudu.

artlucie
23.05.2020 5 z 5

Skvělý příběh, neotřelý průběh, teda aspoň já nic podobného nečetla, vraha jsem netušila a prostě mě to děsně bavilo!
Jediné co pokulhávalo, byl (ne)překlad některých pasáží - přece jen ne každý ovládá angličtinu.. ale pro mě osobně to bylo nepodstatné.

Dáduše
11.05.2020 5 z 5

Normálně detektivky moc nečtu, takže mi trvalo se trochu dostat do příběhu. Kniha byla ale super. Poprvé dávám detektivce plný počet hvězd!

marcela0282
29.04.2020 5 z 5

Narez, nemohla jsem se odtrhnout. Hrozne me to bavilo, misty jsem mela husi kuzi a bala jsem se u toho. Ursula nezklamala a tesim se na jeji dalsi knihu. Ted si jdu ale precist neco treba o Krteckovi, abych se dostala do pohody :D

Potolu
18.03.2020 2 z 5

Nic moc... Se zápalem jsem četla až posledních cca. 70 stránek. Začátek se hrozně táhl. Hlavní postava vyšetrovatelky podaná jako psychicky narušená žena, která ještě k tomu řeší rozvod a vztah se svým bývalým mužem. A je to chudák, protože nemá vůbec čas na svoje děti. Hmm, kde se asi stala chyba? Detektivky osobně vůbec nemusím, tato mě svou anotací zaujala + slyšela jsem i na jméno autorky. Každopádně mě kniha zklamala a detektivky dlouho zase odkládám. :-D Překlad byl místy opravdu zajímavý - např. koupací plášť nebo výjezdy z tiskárny... Posuďte sami. :-D

HalleyM
07.03.2020 5 z 5

Do poslední chvíle jsem vůbec netušila, kdo bude vrahem. Výborně napsaná kniha, chytlavá, se skvělým koncem. Doporučuji.

zd001
06.03.2020 5 z 5

Knížka mě jako "kačera" moc bavila, většinou tak v půlce vím, jak to dopadne, ale tady jsem byla překvapená :-) byl by to hezký film, ale tohle si říkám skoro u každé knížky :-)

zbožňuju_knihy
01.03.2020 4 z 5

Prijemne poctenicko, bavilo. Davam 4*, kdyby bylo mozno dam 4 a 1/2*. Vraha jsem az do odhaleni nevedela. Geocaching je skvely. Od autorky urcite zakoupim i dalsi knihy. Mozna mne trochu iritoval chybejici preklad skladeb.

izinkaVENDULKA
04.02.2020 5 z 5

Super knížka :) už jen tim, že sama geocaching provozuji, bylo pro me super tema

gladya
21.01.2020 4 z 5

Povedená detektivka. Nápad s geocachingem je dobrý. Ani nevadí, že jsem pachatele odhadla dřív než vyšetřovatelé.

MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

Tato kniha se autorce povedla mnohem více než Hlasy. Úžasný popis lesů a schovek. Oceňuji nápad s takovouto hrou a schovky, které se nalézají podle směrnic.

Ajushaaa
02.12.2019 5 z 5

Výborné čtení a asi zkusím geocaching :-)

Aghatte
01.12.2019 2 z 5

Připojuji se k méně nadšeným. Začalo to dobře, geo nápad výborný, neokoukaný. Vrhla jsem se do čtení s nadšením.
Ale to provedení.
Detektivové se řídili pouze instinkty, neustále jim "něco" říkalo koukni se tam, "něco" nesedělo, "něco "je táhlo k tomu místu, nevěděl, jak na to přišel, ale ta sms se mu nezdála, "něco" na ní bylo divné. Mají souřadnice a nevědí, co to je, co s tím dál! Zkuste je zadat... No, jo, na to přijdou až za 5 dalších nudných stránek. Bohužel si moje srdce nezískala ani hlavní hrdinka, nedokázala jsem si ji oblíbit, ač je nám podsouvána jako vážně dobrá, inteligentní a silná žena.
"Něco" je na té knize divné celé. Vůbec mě to nebavilo. Je to škoda, jelikož to mohla být vážně dobrá detektivka.

Kami33
29.11.2019 5 z 5

Netvrdím, že jsem knihu přečetla jedním dechem, ale jo, líbilo se mi to. Asi bych hodnotila jako čtyři plus (ale dám i pět). Zajímavý nápad, zajímavé rozuzlení a poměrně sympatičtí detektivové. Co víc si od detektivky přát.

Iva B.
30.10.2019 5 z 5

Moc se mi to líbilo a pustím se do dalších příběhu. Jsem zvědavá jestli se nějak posune vztah mezi hlavními hrdiny.

MíšaS.
09.10.2019 2 z 5

Měla jsem s knihou velký problém - vůbec mě nebavila. Námět dobrý, vraha jsem neodhalila, měla jsem jiný typ. Ale všechno bylo tak strašně zpomalené, nebo se to alespoň mě zdálo, dlouhé pasáže téměř o ničem. Postavy nijaké - nezajímavé - nezapamatovatelné.
Na další díly mě to nenaladilo...

ivana02
05.10.2019 4 z 5

Výborná detektivka z netradičního prostředí geocachingu. Neuhodla jsem ani vraha, ani motiv, ale vše mělo svou logiku.

Angelicca
01.08.2019 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha, přesně podle mého gusta. Líbili se mi postavy vyšetřovatelů a určitě by byl zajímavý další vývoj těchto dvou hlavních hrdinů v jiných příbězích. Byla to má první kniha od této spisovatelky a určitě nebude poslední. Vřele doporučuji k přečtení.

saphiral
17.07.2019 4 z 5

Pachatele jsem uhodla, ale nemohla jsem uvěřit, že by se sám takhle dobrovolně týral.
Jinak dobrá knížka.

Agatha84
17.07.2019 2 z 5

Zase půjdu proti proudu. Nápad na vraždy a geocaching super, závěrečná zjištění při rozhovoru s vrahem lehce pod vlivem "wau efektu",jenže já jsem od půlky knihy tušila,jak to bude a pomalost vyšetřování mě štvala. Hlavní postavy mě ani v nejmenším nepřesvědčily,že pracuji jako vyšetřovatelé. Stále jen na něco čekali,Bea byla vychvalována,jak jí to pálí,ale jejich myšlenkových pochodů jsme přesto byli ušetřeni. Vedlejší linie s manželem byla zcela zbytečná,a i když nejsem mateřský typ,odsouvání dětí po příbuzenstvu lezlo na nervy i mně. A těch bodů,které mi vadily,bylo daleko více. Závěrem lze konstatovat,že nápad byl skvělý,provedení však už nikoli.