Pět

Pět https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225958/bmid_beatrice-kaspary-pet-pYM-225958.jpg 4 1197 360

Beatrice Kaspary série

Na pastvině leží mrtvá žena. Zavražděná. Na chodidlech má vytetované souřadnice. Na označeném místě čeká příšerný nález: ruka zatavená do plastové fólie a hádanka, jejíž řešení vede ke schránce s další uříznutou částí těla. V mimořádně ohavné formě geocachingu, moderní hře hledání pokladů s pomocí navigace, posílá vrah dvojici kriminalistů k dalším částem mrtvol. Vyšetřovatelům ubíhá čas, tuší, že teprve na poslední zastávce dostanou do rukou zásadní dílek puzzle…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Fünf , 2012

Johhanka79
21.04.2024 4 z 5

První díl série, četla jsem jako poslední. Autorku mám moc ráda, sérii také. Dávám silné čtyři hvězdičky. Za mě super čtení, má spád, logiku. Jen závěr mě na rozdíl od ostatních až tak nechytl přišel mi zbytečně překombinovaný a neuvěřitelný. Asi bych uchopila tuto část příběhu jinak... Ale přesto krásný zážitek. Doporučuji již za Beu a Florina.

Srytr_Eli
09.02.2024 4 z 5

Nedávala jsem tomu moc šancí i přes vysoké hodnocení, za mě pět hvězd ne,ale styl psaní má určitě své čtenáře. Některé pasáže nudné, dlooouho žádná stopa, žádná akce....ale vyřešení případu zajímavé.

WaN635
01.02.2024 5 z 5

První setkání s autorkou a velmi podařené. Až v poslední třetině mi začalo docházet, kdo je pachatel, ale i tak mi koncová zápletka byla vysvětlena až v postupném ději knihy.
Kniha byla napínavá od začátku až do konce, vztah Bei s bývalým manželem dodal na čtivosti.
Líbilo se mi to, hodně moc, takže se brzy vrhnu na druhý díl série.

Cher
31.01.2024 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Byla to moje první knížka od autorky, určitě si přečtu i další.

puczmeloun
23.06.2023 4 z 5

Normálně detektivky a thrillery (mimo sci-fi a alt. realitu) nečtu a tato kniha se mi do rukou dostala vlastně náhodou, kvůli mému koníčku - geocachingu. A tak snad můžu jen dodat známou větu: "Don't Mess With a Geocacher - They Know the Best Places to Hide a Body."

I pro mé oblíbené téma by tak byla kniha zajímavá. Jasně, člověk se někdy popadal za hlavu, proč hlavní postavy jednají, tak jak jednají (nebo v některých případech spíš nejednají), něco bylo až zbytečně protahované a párkrát jsem si všiml jistých blbůstek, ale výsledek byl velmi čtivý. Poslední čtvrtinu jsem dokonce přečetl na posezení skoro bez dechu. Kdo a proč jsem odhalil o chvíli dříve než hlavní hrdinka, ale teorií jsem měl během čtení samozřejmě více. I proto čtení bavilo :)

Arev122
21.05.2023 5 z 5

Napínavé čtení s nádechem geocachingu. Zajímavé rozuzlení.

Iwíček
13.05.2023 5 z 5

Román Pět z pera Ursuly Poznanski mě uchvátil. Byla to čtivá a strhující detektivka, naplněná vrchovatě napětím a překvapivými zvraty. Abych pravdu řekla, docela mě překvapil závěr. Upřímně, až téměř do poslední stránky jsem napětí vážně nečekala. Autorka má interesantní styl a já už se těším na další setkání s jejími hrdiny. Tento titul je prvním ze série o vyšetřovatelce Beatrice Kasparyové.

martina2540
25.04.2023 5 z 5

Napínavá kniha, doporučuji k přečtení, vraha jsem neodhalila.

rafan65
07.04.2023 5 z 5

Moc pěkné čtení od kterého se člověk nemůže odtrhnout. Zajímavý námět a hodně dobře napsaný příběh. Docela jsem napjatý jaká bude další kniha této série a jestli autora udrží nastavenou laťku. Takže jsem spokojen a knihu určitě doporučuji.

Atanone
15.03.2023 4 z 5

Hodně mě to bavilo. Je to moc poutavě a chytře napsáno. Čtenář má vpodstatě stejné informace a vodítka, jako policie, takže může spřádat své teorie. Což dělám u podobných knih moc ráda. Jelikož nápovědy byly, tipla jsem pachatele dobře, ale na čtivosti to pro mě knize neubralo, spíš naopak. Trochu mě časem popuzovalo neustálé opakování Stinga a další sáhodlouhé citace písní, a to přesto, že máme s autorkou evidentně podobný hudební vkus. Kapitoly tím získaly na obsahu, ale jinak to podle mě děj moc neposouvalo.
Pár "keškařů" znám a jsou to úžasní lidičkové, ke kterým bych se hned přidala, kdyby to šlo. Musím říct, že se mi hodně líbilo, jak autorka postupně měnila můj úhel pohledu na to, kdo je vlastně lovec a kdo líčí pasti. Prozatím jsem na nic podobného nikde nenarazila, takže palec nahoru a autorku si pohlídám.

TheDoll
10.02.2023 3 z 5

Dilema. Teď je to asi tři minuty od dočtení knihy a ze závěru mám dobrý pocit, konec mě bavil. Děkuji za lov. Jenže to předtím...

Tak jednak mi děj přišel předvídatelný a závěr jsem tak nějak čekala (přesto mě bavil). Nevím čím to je, ale při čtení jsem vůbec necítila napětí. Přitom ten konec byl tak akční a nabitý a živý. V průběhu děje se tam děly příšerné věci, jenže mě nějakým způsobem nevzrušovaly. Postavy byly zajímavé, ale neseděly mi... a osobní život Beatrice jsem nemusela znát až tak detailně. Linka Evelyn mi přišla zajímavá, ale zbytečná.

No. Dávám tři hvězdičky. To je takový hezký střed. Sice mě kniha zas tak nebavila (dočetla jsem si, protože jsem chtěla vědět, jestli vyjde má předpověď), ale musím uznat, že měla jedinečnou atmosféru a zajímavou zápletku (geocaching jsem nikdy nezkusila a po knížce radši ani nezkusím).

Autorka rozhodně umí psát a já si říkám, že asi dám šanci ještě nějaké její knížce... možná jsem jen sáhla po kousku, který nebyl pro mě.

postrach
31.01.2023 5 z 5

Povedená kniha.Místy hodně drsná.Odhalení pachatele a jeho vyprávění,rozuzlení závěr super.

Ava365
23.11.2022 4 z 5

Celkem slušná detektivka s originálním námětem.

rumova_kulicka
31.10.2022 5 z 5

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Neotřelý námět, sice trochu zamotané, ale na konci jsme se dočkali podrobného vysvětlení.

Jiho226
29.10.2022 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Napínavé čtení se zajímavou spojitostí jednotlivých udâlostí,které v závěru zapadnou do sebe.

Pája699
27.09.2022 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné :-) Napínavý a originální námět, který mě bavil. Zajímavá zápletka. Padouch mě tedy napadl až skoro v samém závěru. Komisařka super a parťák jakby smet. Určitě sáhnu i po další knize autorky. Zvrácená hra právě začíná...

martin8647
16.09.2022 4 z 5

Tleskám. Další výborný počin této autorky.

AmyLee992
04.09.2022 5 z 5

Napínavý děj, žádné nudné pasáže. Líbila se mi postava hlavní komisařky i náznak romantické linky do budoucna. Super!

klarinka9974
27.07.2022 5 z 5

Tak tahle kniha byla jízda. Úžasný nápad autorky s keškama. Celou dobu jsem si říkala, jak je kniha zamotaná, jak to všechno nedává význam, ale na samotném konci, to bylo všechno skvěle nahrané a vysvětlené. Úžasný děj se skvělou zápletku. Určitě to není poslední kniha autorky.

veronika4001
24.07.2022 5 z 5

Nápaditá myšlenka použít pro děj geocaching. Teď už vím, co to je, a děkuji, nechci. Jsem zvyklá, že v příbězích bývá mapa a doprovodný text, který je předem vytvořen a má pomoci najít poklad, nebo vyřešit záhadu. Tady je to trochu jiné. Hledačem je k mému překvapení policie, která si musí souřadnice vytvořit sama z indicií v textu, který jí podsouvá pachatel. Opravdu musí policie celou tou mozaikou projít? Stage a další stage. Až stage 5. Pomalu... Samá voda... Posunuje se policie vpřed? Nevynechala něco? Proč to nepasuje? Během čtení jsem si u jednoho svědka říkala, že ho policie měla upozornit, aby neotevíral nikomu, ne aby neotevíral nikomu, koho nezná. Říkala jsem si, že u tohoto svědka byl risk policie neuvážený, a že ho měla ochránit dříve, než se k němu dostal vrah. Stabat Mater.