Hlasy

Hlasy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345691/bmid_hlasy-Jlx-345691.jpg 4 667 193

Beatrice Kaspary série

Lidé, kteří si divoce mumlají sami pro sebe. Kteří se odhalují, slyší hlasy. Psychiatrické oddělení salcburské Kliniky-Sever se specializuje na mimořádně těžké případy. Když je jeden z lékařů nalezen zavražděný v ošetřovně, musí se vyšetřovatelka Beatrice Kasparyová pokusit vymámit informace z pacientů. Z traumatizovaných duší, které žijí ve své vlastním světě. A nehrají podle pravidel…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Stimmen , 2015

Iva1988
18.05.2018 5 z 5

Kniha se mi libila. Mela dej a hlavne jsem do posledni chvile netusila, kdo je vrah. Rozuzleni mne tedy prekvapilo.

Terez25
17.05.2018 5 z 5

Skvělé čtení, má první kniha od Ursuly Poznanski. Přečetla jsem ji během jednoho dne a jedním dechem. Přesně takové krimi mám moc ráda. A musím přiznat, že s vrahem jsem byla do poslední chvíle uplně vedle. Hlavní postavy Florina a Beatrice byly velmi sympatické a od začátku jsem jim držela palce. Určitě si přečtu i další knihy z tého série.

qydko
16.05.2018 5 z 5

I třetí knihu s Beou a Florinem jsem zvládla přečíst velice rychle a ani chvilku jsem se nenudila.

Aya81
14.05.2018 4 z 5

Napínavá detektivka, byla jsem opravdu zvědavá, jak dopadne. Některé věci jsem lehce tušila, jiné vůbec. Hlavní vyšetřovatelka sympatická, prostředí zajímavé. Ale nic víc než detektivka v tom není. Žádné tajemno, žádný thriller, žádný strach. Při přečtení anotace jsem měla trochu jinou představu. Váhala jsem 3-4 hvězdičky, ale spíš se kloním ke 4.

Macan
12.05.2018 3 z 5

Z titulu "případ z prostředí psychiatrické léčebny" člověk asi čeká o něco víc (alespoň já, co jsem od autorky zatím nic jiného nečetl) a ve finále se může zdát, že se toho zas tak moc neděje. Nejvíc mě na příběhu ve finále bavily jen linie týkající se tichého budování vztahu mezi hlavními dvěma vyšetřovateli. Závěr fajn, ale asi mám už ve všem moc vysoké nároky! Knížka rozhodně neurazí a asi patří v rámci žánru mezi ty čtivější kousky, ikdyž jsem jich zas tak moc nezdolal :)

Kamilka85
02.05.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla jako první od autorky a musím říct, že se mi hodně líbila. Dějová linka super, námět bezva a styl psaní mě opravdu oslovil Příběh měl jiskru, náboj. Ale byla jsem zklamá koncem. Nevím, na to, jak se vše odvíjelo, mi přišel dost nepravděpodobný, nafouknutý. Zkrátka, závěr knihy mě zklamal.

karolina5333
29.04.2018 3 z 5

SPOILER: Nechci rýpat, ale kdyby prostě ověřili alibi všech zaměstnanců, měli by vraha chyceného hned první den.

Docela mě překvapuje tak vysoké hodnocení knihy. Pro mě osobně zde Poznanski opět nepřekonala sama sebe a skvělé Pět a Saeculum, a přemýšlím, zda jí vůbec do budoucna dám ještě šanci.
Téma příběhu mě moc nezaujalo, protože z námětu psychiatrie a jejich pacientů čerpá kde kdo, ale málokomu se povede přijít s něčím netuctovým a dobrým.

Pozor spoiler číslo dvě: Zaráží mě i název a anotace knihy na přebalu, které odkazují na pacienta, slyšícího hlasy, který ale v příběhu příliš důležitý není. Celé vyšetřování je bohužel už extra iracionální, vím, že je to fikce, ale proboha, takhle se snad pátrat nedá ani v knize :) Navíc je mi Kasparyová nejméně sympatická ze všech populárních vyšetřovatelů z knižních sérií vůbec :(

wlado
13.04.2018 3 z 5

Výborný námet, no chýbala mi hlbšia sonda do atmosféry a do pacientov kliniky. Viac ako psycho triller sa jedná o klasickú detektívku s vyšetrovaním, nachádzaním stôp a podobne.

ReadingFox11
12.04.2018 5 z 5

Zatím nejlepší Kasparyová.

Devilly
03.04.2018 5 z 5

Já tuhle autorku a její knihy opravdu miluju. Jen díky tomu že jsem začala číst její knihy jsem 'zahubila' mou čtecí krizi. Velká poklona! Už se těším na pokračování! :)

Danilla
31.03.2018 5 z 5

Super kniha. Hned na začátku jsem se začetla a večer se musela přemlouvat, abych knihu odložila.
Napínavý děj, sympatické hlavní postavy a parádní zápletka.

oolinkaa
13.03.2018 5 z 5

miluji knihy od U. Poznanski, a když jsem zjistila, že další kniha je z prostředí psychiatrie, neváhala jsem ani minutu, a četla jsem. Super, super, opět jsem vraha tipovala někoho jiného. její knihy mě prostě baví, určitě doporučuji

K4t13
12.03.2018 3 z 5

Knihu jsem si vybrala na základě popisu, ale obsah mě zklamal. Čekala jsem víc. Nicméně se kniha četla dobře a jejího přečtení nelituji.

Illaa
11.03.2018 2 z 5

Případy z psychiatrických léčeben mám ráda, tato kniha bohužel mé očekávání nesplnila. Dle mého názoru děj neměl ten správný spád, musím přiznat, že jsem se občas i nudila. Celou dobu vyšetřovatelé nachází nové a nové oběti, ale rozkrývání motivů vražd začne až na posledních 20 stránkách.

kneslova
09.03.2018 4 z 5

Výborně napsaná kniha a ještě s dějem v psychiatrické léčebně se zvláštními pacienty - co chtít víc...ovšem Saeculum se mi líbilo ještě více.

sgjoli
04.03.2018 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila již dlouho. Námět zněl lákavě a i žánr je mi velmi blízký. Bohužel však pro mne kniha byla trochu zklamáním.

Styl psaní je od začátku velmi svižný, lehký a čtivý. Autorka píše velmi jednoduše, nic zbytečně nekomplikuje. A to bylo strašně fajn, ale bohužel to tak fungovalo jen první půlku knihy. Druhá polovina mi přišla zbytečně natahovaná, se spoustou hluchých, prázdných míst, které mne nudily.

Také mne moc nezaujaly rodinné záležitosti, kterými se zabývá hlavní vyšetřovatelka Kasparyová - to mi tam připadalo zbytečné a nudné.

Bohužel ani postavy mi kdovíjak nepřilnuly k srdci, většina mi byla tak nějak jedno. Nakonec z toho pro mne byla jen průměrná detektivka na jedno přečtení, ke které už se nechystám nikdy vracet. Škoda...

nicole1990
03.03.2018 5 z 5

moje první knížka od téhle autorky mám ráda knížky z prostředí psychiatrie a netušila jsem od začátku do konce kdo za vraždami stojí takže za mě doporučuji přečíst

tanjaj
02.03.2018 2 z 5

Hodnotím dvěmi hvězdami -neseděl mi autorčin styl, děj mi připadal být zdlouhavý a málo napínavý.

Kitty
02.03.2018 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Díky hodnocení jsem čekala možná trochu víc, ale nebylo to špatné :)
Děj má spád, postavy si lze dobře představit, zápletka celkem jednoduchá. Dalším dílům se nebudu bránit.

kulatina
02.03.2018 5 z 5

Tak na tomto soustu jsem si pochutnala. :-) Moc mě bavil thriller z prostředí psychiatrické léčebny, kde zápletku řeší v hlavní roli žena - policajtka. Člověk se skoro oklepe, co lidé v tomto ústavu mohou mít za sebou, a jak je to poškodí na celý život. Autorka opět vše nabízí napínavou formou, a pachatele bych neuhodla ani náhodou. Fakt plný počet, a jdu na další díly! :-)