Hlasy

Hlasy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345691/bmid_hlasy-Jlx-345691.jpg 4 667 193

Beatrice Kaspary série

Lidé, kteří si divoce mumlají sami pro sebe. Kteří se odhalují, slyší hlasy. Psychiatrické oddělení salcburské Kliniky-Sever se specializuje na mimořádně těžké případy. Když je jeden z lékařů nalezen zavražděný v ošetřovně, musí se vyšetřovatelka Beatrice Kasparyová pokusit vymámit informace z pacientů. Z traumatizovaných duší, které žijí ve své vlastním světě. A nehrají podle pravidel…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Stimmen , 2015

lachtan77
01.03.2018 4 z 5

Ursula opět nezklamala. Zápletka a odhalení perfektní. Děj v psychyatrickém oddělení mě pravdu zaujal a bavil. Celkově bych všechny tři díly ohodnotil jako velmi dobré a čtivé.

mulder
28.02.2018 4 z 5

Nesdílím nadšení ostatních čtenářů, kniha mě nedokázala připoutat, necítil jsem žádné napětí, hlavní postavy sympatické, ale to bylo málo.

renefer
28.02.2018 4 z 5

Překvapivé odhalení, vše ostatní ale podle stejného mustru, Beatrice opět získává titul matka roku a opět dostane po kebuli, jako v každém díle. Bohužel i rozuzlení, ačkoliv nečekané, je ve stejném duchu, jako v předchozích dílech.

ptoček
22.02.2018 4 z 5

Opět mě U. Poznanski překvapila. Knížka má zvláštní atmosféru a přesně to mě na ni bavilo. Do poslední kapitoly jsem tipovala vraha špatně. Za mě 4* zaslouženě, promyšlené, zajímavý námět, zajímavé prostředí.

Blondebookdevil
20.02.2018 5 z 5

Hlasy se mi ze série Kasparyová a Wenninger zatím líbily nejvíce! Psychiatrická klinika je asi dost vděčné a zároveň pořád děsivé téma. Autorka si s tím poradila bravurně. Možná někomu můžou vadit pasáže, kde jsou si Bea a Florin blíž a blíž, ale pro mě byly příjemným zpestřením celé knihy. Navíc, vždy mě potěší, když sama v hlavě vytipuju vraha a on jím nakonec je. Skoro už se do nich vciťuji :D Skvělá, těším se na další.

dominika2585
18.02.2018 4 z 5

Skvěle promyšlená detektivka. Po 2. díle Slepí ptáci, jsem byla k dalšímu dílu trochu skeptická, ale nakonec jsem byla mile překvapena. Příběhy z psychiatrického prostředí jsou přesně podle mého gusta. Pár vyšinutých psychopatů, doktoři bojící se o svojí pověst a všude kolem čmuchající novináři - nic z toho ale naše zkušené detektivy nepřekvapí. Naopak pachatel mě musím říct velmi překvapil. Až do konce jsem ho viděla v někom úplně jiném. Doufám, že se brzo dočkáme dalšího dílu!

E.lisabeth
17.02.2018 4 z 5

Skvěle propracovaná detektivka, stejně jako vždy u této autorky. Tentokrát mě pachatel v jednu chvíli i napadl, ale rychle jsem tu myšlenku zahnala a dál se tím nezabývala. Favorita jsem měla v někom jiném:). Líbilo se mi i rozvinutí Beatricina soukromého života a těším se na další kousek.

peterkovasona
12.02.2018 5 z 5

Jsem absolutně unešená.

Rade
10.02.2018 4 z 5

Beatrice Kaspary už potřetí.
Čtivá detektivka, kde je víc hádanek a podnětů k přemýšlení, než skutečné akce, to mi naprosto vyhovuje, a proto se mi knížky Ursuly Poznanski hodně líbí. Snad i proto mi ale akční konec už moc nesedl, sice efektně vymyšlený, ale přeci jen trochu nepravděpodobný… Soukromý život Beatrice mě v tomto díle už dost rušil.
Zvláštní, jak se vkus čtenářů liší. Pro mě ze všech tří dílů jednoznačně nejlepší Slepí ptáci, ač v modrém hodnocení…

Beruska18
07.02.2018 4 z 5

Kniha se četla sama, od samého začátku napínavý příběh pro mě s naprosto překvapujícím rozuzlením.

alexis818
04.02.2018 5 z 5

První kniha od této autorky a byla jsem velmi spokojená.Příběh čtivý,napínavý a gradující.Určitě přečtu i ostatní díla této spisovatelky.

KuroHaru
02.02.2018 5 z 5

Podle mě jedna z (nej)lepších knih svého žánru. Zasazení do psychiatrické léčebny dodává příběhu nový rozměr, vkusný románek mezi vyšetřovateli děj příjemně oživil. Hodně napínavé, do posledních stran jsem opravdu netušila, kdo je pachatel. Nemám co vytknout.

violet.verka
02.02.2018 5 z 5

Knížku jsem zhltla jako čokoládu. Napínavý, úžasně napsaný. Zkusím další knihu od aurorky co nejdříve.

Isis63
30.01.2018 5 z 5

I tato třetí kniha od spisovatelky U.Poznansky se dobře četla a konec byl překvapivý.

Ainslee
29.01.2018 5 z 5

Tohle byla první kniha od autorky kterou jsem četla. A musím říct, že mě neuvěřitelně bavila. Doma mi vyčítali, že do knihy čučím kudy chodím ale já ji prostě musela dočíst. Neuvěřitelně spletitý a napínavý příběh od začátku do konce. Do poslední chvilky jsem netušila jak to dopadne a závěr mě opravdu překvapil. Jen ta milostná scénka mi tam přišla malinko zbytečná.

mira.l
28.01.2018 4 z 5

Zkusme si to představit v reálu... vražda v psychiatrické léčebně, to je pro kriminalisty pěkný oříšek. To, co nám řeknou pacienti (pokud vůbec mluví a jen se tupě nekývají sem a tam) se asi většinou moc vážně brát nedá a personál?? Ten se taky dvakrát ochotně ke zločinu přiznávat nebude. Zapeklitá situace, podezřelý není vlastně nikdo a zároveň to může být kdokoliv...
Velmi slušně napsaná detektivka, u které se čtenář nenudí ani na chvilku (no skoro, tu milostnou linku bych tam mít nemusel, ale budiž). Je to přesně ten typ knížky, která mě nenásilně nutí číst pořád dál a dál, čemuž napomáhají i poměrně krátké kapitoly, z nichž vlastně v každé se přihodí něco důležitého. Ne, počkat, tohle je přece podstatnější než to, co bylo o dvě kapitoly zpátky. A co bude v další?? Tak je to skoro až do konce, ještě nějakých 50 stran před koncem, po třech mrtvých, vlastně nic nenasvědčuje tomu, jaké bude rozuzlení a kriminalisté jsou skoro "na začátku".
Knihu jsem si vybral do Čtenářské výzvy v tématu "Kniha žánru, který běžně nečtete", ale možná že to trochu poupravím a ze žánru si dám něco častěji, a i když ten závěr je takový možná až trochu ukvapený, rozuzlení je záležitostí pár stránek, rozhodně je to velmi čtivé a nic nebrání velmi slušnému hodnocení.
Ovšem nabízí se tady otázka: budu se k ní někdy chtít vrátit nebo ji po přečtení s dobrým pocitem pošlu dál?? Z prostorových důvodů při vší úctě k dobře napsané detektivce to vidím spíš na to druhé.

1v8na
21.01.2018 5 z 5

Příběh byl velmi čtivý. Prvotně jsem nevěděla, co od knihy čekat - velmi mě zarazilo umístění románu - vražda v psychiatrické léčebně. Obavy však byly zbytečné. Kniha má celkem krátké kapitoly, což umocňuje čtivost knihy.
Děj byl velmi propracovaný. Odborné termíny z oblasti lékařství byly vysvětleny tak, aby jim porozuměl i laik. Ze začátku se mohla kniha zdát zdrženlivější - nicméně akce a napětí se dávkuje postupně....
Trimel, Jasmin i Maja mi byli sympatičtí.
Za mě prostě bomba.

Mikako
18.01.2018 5 z 5

Četla jsem každou volnou chvilku. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout. A to mi přitom skončila v nákupním košíku vcelku náhodou. Nelituji.
Prostředí psychiatrické kliniky bylo originální a svým způsobem na mě působylo stísněným pocitem.
A jedno velké plus: až do úplného konce jsem netušila! To se moc často nestává :-)

DomčaC
18.01.2018 5 z 5

Promyšlenost, nápaditost, umí zaujmout. No prostě super kniha, když jsem jí četla před spaním, tak jsem měla pak pocit, že postavy stojí za mnou u postele. Opravdu super kniha, která mě po dlouhé době nadchla. Je tedy strašné, když se člověk zamyslí nad tím, co všechno může člověka dovést do psychiatrické léčebny...Těším se na další kníky od této autorky.

veronika0382
16.01.2018 5 z 5

Příběh je promyšlený do posledního detailu a udrží vás v napětí až do konce knihy. Kdo byl vrah, jsem netušila ani v nejmenším, navíc je vše tak zamotané, že vám snad ani nedá šanci na to přijít. Kdo má rád prostředí psychiatrických léčeben a napínavé thrillery - ten si tuto knihu nesmí nechat ujít! :) Ostatně jako žádnou knihu od Ursuly Poznanski :)