Hlasy

Hlasy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345691/bmid_hlasy-Jlx-345691.jpg 4 667 193

Beatrice Kaspary série

Lidé, kteří si divoce mumlají sami pro sebe. Kteří se odhalují, slyší hlasy. Psychiatrické oddělení salcburské Kliniky-Sever se specializuje na mimořádně těžké případy. Když je jeden z lékařů nalezen zavražděný v ošetřovně, musí se vyšetřovatelka Beatrice Kasparyová pokusit vymámit informace z pacientů. Z traumatizovaných duší, které žijí ve své vlastním světě. A nehrají podle pravidel…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Stimmen , 2015

LadyCarousel
18.10.2018 4 z 5

Místy jsem nebyla úplně vtažená do děje, ale i tak, za zajímavé téma hodnotím pozitivně.

orinka3
08.10.2018 3 z 5

Jako dnes skoro v každé detektivce, tak i v této se musíme volky nevolky účastnit soukromí hlavní vyšetřovatelky. Táhne se to až nepříjemně a vlastně to děj nijak nedoplňuje. Jinak zajímavé prostředí a hlavní svědek zatvrzele mlčící. Pachatele jsem tipovala správně, ale asi to nebylo tak těžké. Vcelku dobrá detektivka - až na ty milostné epizody.

katerina2660
01.10.2018 3 z 5

Začátek dlouhý, utahaný, nudný... tolikrát jsem jí chtěla odložit nebo skočit na konec... no vydržela jsem... a vyplatilo se. Příběh má potom spád a je super. Ale žádná topka to není... Neurazí - nenadchne...

MartulkaS
16.09.2018 2 z 5

Od knihy jsem očekávala trochu více. Ze začátku jsem se dlouho nemohla do knihy pořádně začíst, pletla si jména a styl jakým autorka píše, mě také úplně nenadchl. Rozuzlení pachatele bylo na základě představivosti a fantazie Beatrice nikoliv na nějakém vyšetřovacím základě (ale je pravda, že až do konce jsem netušila proč a kdo to spáchal), a tarotové karty na psychiatrii, trochu divné a nereálné.... no nevim.

Michajela.cz
10.09.2018 4 z 5

Moje první seznámení s paní Ursulou, a hned taková mňamka!
Mám (zatím) všechny její dosud vydané knížky a už se těším, až budu louskat další takovou krasotinku :)
Hlavní postavy jsou sympatické, děj je poutavý, prostředí zajímavé a rozuzlení překvapivé. Za mě nadprůměr!

kate333
07.09.2018 4 z 5

Nevím, jestli to bylo prostředím, nebo celkově zajímavým tématem, ale tento díl se mi moc líbil a to nejvíc ze všech :-)...Mám radost, jak se vyvíjí vztah s Florinem. Tentokrát jem nemohla přijít na motiv a o to pro mě bylo čtení zajímavější. Doporučuji.

lucie2371
29.08.2018 5 z 5

Opět skvělý díl ze série o Beatrice Kaspary! Doufám, že budou ještě další!
Konec byl pro mě opravdu velikým překvapením!

Atak
12.08.2018 5 z 5

Od této autorky jsem již pár knížek přečetl, píše velice příjemně a mám rád její hlavní vyšetřovatele.

NymphMaeve
11.08.2018 5 z 5

Ze všech tří dílů se mi líbil tento asi nejvíce. Napínavý příběh z prostředí psychiatrické léčebny. Opravdu krásně napsané a konec opravdu překvapivý. Líbí se mi na těchto detektivních příbězích, že člověk nemá moc šancí uhodnout, jak to skončí. Závěr je vždy úplně nečekaný a to je na tom úchvatné.

TeaPeter
02.08.2018 5 z 5

Na rozdíl od minulého dílu se mi tato kniha opravdu líbila. Možná by se dala o trochu zkrátit, ale problém to nebyl. Někteří vyčítají knize velkou míru iracionality na různých místech. Za sebe ale musím říci, že mi ta iracionalita v knize z prostředí psychiatrické nemocnice vysloveně sedla. Jestli to autorka tak myslela záměrně si netroufám odhadovat.
Jen doufám, že v češtině vyjde i další autorčina kniha (Schatten). Rozhodně bych si jí rád přečetl, ale v originále se na to necítím.

Lenka27
27.07.2018 2 z 5

Takové hezké prostředí pro vraždu, ale nějak se to zvrtlo. Chvílemi jsem nevěděla, zda jde o krimi, milostný román, nebo návod na výklad tarotu. Připomínalo mi to situaci, kdy člověk vaří nový pokrm a ve snaze o jeho vylepšení přidá co nejvíce surovin, něco jako "Pejsek, kočička a dort". Těšila jsem se na temné prostředí psychiatrické kliniky, bohužel klinika místy působila až komicky, pacienti i personál byli vytrženi z reálu. Jedna vražda za druhou a žádná stopa. Autorce se podařilo odvádět pozornost od pachatele, asi díky tomu jsem celkem brzy tušila, kdo bude ztělesnění zla. Ale to je můj problém, přeci jen už jsem několik knih tohoto typu četla. To se povedlo. Ale vyvrcholení mi připomnělo dva hochy z německého krimi seriálu (jeden se jmenuje Simir). Auta létají vzduchem, lidé doslova vstávají z mrtvých - berte to jako metaforu - rozhodně se nejedná o spojler.
Pokud čtenáři nevadí něžné dotyky a všudypřítomná dojemná náklonnost obou vyšetřovatelů, chtějí mít rychle přečteno a zajímají se o výklad tarotových karet, potom mohu doporučit. Kdo očekává něco více, ať se raději loví v jiných vodách.

P4vlin4
16.07.2018 3 z 5

Začátek knihy byl pro mě velmi slibný, druhá část lehce zdlouhavá. Stále nové a nové oběti. Pachatele jsem netušila do poslední chvíle, což bylo fajn. Mrzí mě, že postavy byly představeny pouze povrchově a tak nějak mě minuly.

Ivulka432
15.07.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je čtivá, psaná s lehkostí. Kdo má rád tarot, tak i významy některých karet jsou zde vysvětleny. Zapletena i osobní rovina hlavní vyšetřovatelky. Zajímavé prostředí psychiatrické kliniky a zápletka a její vyústění nečekané. Jdu si přečíst další knihy této autorky. Doporučuji přečtení.

zbožňuju_knihy
10.07.2018 5 z 5

Jedná se o supr, čtivou knihu. Děj hezky běží, zapadá. Přemýšlím, že si asi pořídím "Pět". Dovedu si to představit i zfilmované.
SPOILER: Jediné, co mne tedy neskutečně vys*rá je, když vyšetřovatel -nejlépe ještě žena- jde sama, naivně za vrahem. Ničeho se nebojí a nechá se vlákat do pasti, jako totální blbec, i když už ví, že dotyčný/á je vrah.
Připomíná mi to Mlčení jehňátek.

jarka2222
09.07.2018 5 z 5

Obecně jsou thrillery z prostředí psychiatrických léčeben pro mě záhadné, tajuplné a děsivé, těžko zdravý člověk dokáže pochopit, co se v mysli nemocných vlastně odehrává. S Ursulou Poznanski jsem se setkala už při čtení knížky Pět (mimochodem, vynikající thriller nejen pro geocashkaře), tak jsem čekala opět výbornou detektivku. Nezklamala jsem se. Hlásím: "Přečteno za dva dny!!!" :-)

Lethania
23.06.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila a četla se skoro sama. Některé pasáže sice trochu drhly a kazily celkový dojem z knihy, ale velká část příběhu byla zajímavá a originální. Napsat o něčem tak náročným jako jsou psychózy a další závažná onemocnění není jednoduché, ale Ursula Poznanski se s tím skvěle vypořádala. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

sramkovamichala
12.06.2018 3 z 5

Zajímavá knížka, přesto např. detektivky s Erikou Fosterovou mě baví víc jak příběhem, tak stylem jakým jsou napsané.

Layss
07.06.2018 4 z 5

Také mě napadlo slovo: Perfektní! O knížce jsem přemýšlela ještě dlouho po přečtení, střípky příběhu na mě vyskakovali znenadání při čtení dalších detektivních příběhů. Opravdu pěkná práce! Ze tří dílů se mi tento líbil určitě nejvíce. Jsem zvědavá na případné pokračování...

Lucek
04.06.2018 5 z 5

Perfektní! A co dál?

Heli20
03.06.2018 1 z 5

První kniha od této autorky,ale moc mne nenadchla.Zdlouhavé popisy situací moc nemám ráda a děj se dal předvídat, pokud je situován v prostředí psychicky narušených lidí,nad kterými má vždy někdo druhý moc, vždy se do dá dopředu tak trochu odhadnout.