Hlasy

Hlasy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345691/bmid_hlasy-Jlx-345691.jpg 4 667 193

Beatrice Kaspary série

Lidé, kteří si divoce mumlají sami pro sebe. Kteří se odhalují, slyší hlasy. Psychiatrické oddělení salcburské Kliniky-Sever se specializuje na mimořádně těžké případy. Když je jeden z lékařů nalezen zavražděný v ošetřovně, musí se vyšetřovatelka Beatrice Kasparyová pokusit vymámit informace z pacientů. Z traumatizovaných duší, které žijí ve své vlastním světě. A nehrají podle pravidel…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Stimmen , 2015

Lenourt
07.01.2020 4 z 5

První polovina knihy se hrozně táhne, ale jak to postupuje dále, děj nabírá na gradaci a posledních 10 % člověk zapomíná dýchat. Jednu hvězdu ubírám za to pomalé tempo na začátku. Jinak příběh to je skvělý, promyšlený a zůstane mi dlouho zarytý v paměti.

MamaKnihomolka
01.01.2020 3 z 5

Kromě toho, že se skoro každému kriminalistovi rozpadá osobní život tak rozhodně téma psychiatrické léčebny na mě udělalo dojem i osobnosti s různými nemocemi byli dobře popsaní. Škoda, že se jinak v ničem jiném neliší od ostatních detektivek...

Johhanka79
16.12.2019 5 z 5

Ursula Poznanski je paní spisovatelka. Skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Hlavní postavy, které jsem si zamilovala. Vývoj jejich vztahu.... Téma knihy temné, příběh také. Originální, neotřelé a budu se opakovat... velice čtivé. Za mě pět hvězdiček a doporučuji!!!

Kuliska196
05.12.2019 5 z 5

Uz me dlouho neoslovila kniha jeko je tato . Precetla jsem ji naraz a ctu ji porad do kola . Miluju ji

Vesina
03.12.2019 5 z 5

Za mě super !! Napínavé od začátku ať do úplného konce !!

saphiral
30.11.2019 4 z 5

Super krimi, líbilo se mi i zapojení soukromého života vyšetřovatelky,trošku romantiky neškodí, pachatele jsem netušila. Dala bych ráda 5*, kdyby tam zase nebylo to obvyklé, že se vyšetřovatel pouští na vlastní pěst a dělá chyby. Jinak jsem si čtení užila.

beruska
26.10.2019 5 z 5

Tak toto se paní autorce opravdu povedlo! Napětí od začátku až do konce a zcela nečekaný závěr. Kdo za vším stojí, mě ani na chvíli nenapadlo :) ...
Zrovna tato kniha by si zlatou placku "bestseller" určitě zasloužila :) ... Myslím si, že je to nejlepší titul, který jsem za posledního půl roku četla. Neváhám a moc ráda dám 5* :) ...
PS: A obálka knihy se také moc povedla ;) ...

Mirin1349
15.10.2019 4 z 5

Autorka opět nezklamala, vyloženě se vyžívá v hledání neotřelých témat a zajímavých míst, kde se zločin stane. Nejinak je tomu i v případě knihy Hlasy, která nás zavede so salcburského sanatoria pro duševně nemocné. Rozuzlení bylo překvapivé a nečekané, navíc Florin a Beatrice jsou sympaťáci, bavili mě. Těším se na další díl.

Pumpkin
15.09.2019 5 z 5

Po knize jsem sáhla především kvůli zajímavému prostředí. Ale vzhledem k tomu že mám ráda kriminálky, a kniha mně bavila nejspíš sáhnu i po dalších ze série.

ivoiro
15.08.2019 5 z 5

Dle mého názoru (není nutné s ním souhlasit) se jedná o výbornou a napínavou knihu. Ve třetí knize nám autorka představuje opět novou sféru.

šipek
06.08.2019 5 z 5

Velice čtivá a dobře napsaná detektivka. Prostředí psychiatrické kliniky mě vyloženě bavilo. Jediné na co jsem si musel chvilku zvykat bylo oslovování jednou jménem podruhé příjmením, trošku se mi to motalo.

Schullerka
26.07.2019 5 z 5

Třetí díl o Beatrice Kaspary opět nabídl zajímavou zápletku, tentokrát z prostředí psychiatrické léčebny. Od Ursuly Poznanski jsem přečetla všechno, co v češtině vyšlo a zatím všechny její knihy ode mne dostali pět hvězdiček. Několik z nich se dokonce řadí mezi mé nejoblíbenější knihy vůbec.

Celé vyšetřování jsem ani netušila, z koho se nakonec vyklube vrah, a konečné rozuzlení kdo, kdy a proč mě opravdu překvapilo. Vztah Florina a Beatrice (a vlastně i dalších postav), který propojuje všechny díly se mi líbí, i když v téhle knize mi přišel víc přítomný než v těch předchozích. Pro čtenáře, kteří přeskočili předchozí dvě knihy, vztahy členů vyšetřovacího týmu asi moc smysl nedávají, protože autorka odkazuje na některé události z předchozích knih. Já jsem ale ráda, že v sérii existují, protože mám pocit, že Beatrice opravdu znám a víc se do příběhu vžiji. Některé události v jejím osobním životě ve mně vyvolila víc emocí, než bych čekala.

Doufám, že v češtině vyjde i čtvrtý díl ze série, protože přestože kriminální příběhy nevyhledávám, od Poznanski chci přečíst všechno, co se mi od ní dostane do ruky.

Adriassa
13.07.2019 4 z 5

Kniha se dobre cetla. Mam rada pribehy z tohoto prostredi. Moc mi tam nesedel vztah hlavnich hrdinu. Vnimala jsem, ze se autorka snazi, aby i ctenar citil to jiskreni, ale u me to nejak nefungovalo. Nicmene se tesim na dalsi knihy.

Libušš
01.07.2019 4 z 5

Má první kniha od této autorky. Rakouské psychologické krimi? Byla jsem překvapená. Líbilo se mi prolnutí osobních a kariérních životů vystupujících osob, který byl sepsán velmi reálně. Nic přeumělkované, nic tvořené/vymýšlené přes sílu. Místo činu/téma, okolo kterého se děj točil je nezvyklý, jen škoda, že tam toho z té léčebny nebylo více.

stolbice
18.06.2019 4 z 5

Za me slabsi nez predesle dily,ale ctive,celkem i napinave a s chuti se pustim i do dalsich dilu,pokud budou :-)

Marketa1994
15.06.2019 4 z 5

Fajn příběh a zápletky. Ráda si přečtu další knížku.

M1ra
11.06.2019 4 z 5

Kvalitou srovnatelná s prvním dílem po menším poklesu druhého dílu. Beatrice je moc sympatická hrdina a spolu s Florinem tvoří skvělé vyšetřovatelské duo. Děj má spád a je napínavý, i když si myslím, že zhruba v půlce děje lec koho napadne, kdo za vraždami stojí. Příběh je to skvělý, ale za mě mu k dokonalosti něco chybělo.

Googies
16.04.2019 5 z 5

Už aby byl další díl :D Líbilo se mi, jak to šlo s Beatrice a Florinem zezačátku pomalu. A vrah mě napadl někde v půlce, ale jen na chviličku, pak mě to zas přešlo :D Zkrátka, četlo se to velmi dobře :)

cat5
27.03.2019 4 z 5

Přiznám se, že jsem ke čtení této knihy po zjištění, že autorka začínala s knihami pro dospívající, přistupovala trochu hořce. Moc tomu nepomohl ani fakt, že se na pozadí má odehrávat nějaký románek, což nemusím. Ale světe div se, dala jsem tomu šanci a výsledek je dobrý. Mám ráda prostředí psychiatrie a celkově témata, kde lidem "straší ve věži", takže to na mě celé celkem zapůsobilo. Příběh byl vystavený dobře, četlo se to téměř samo a celkový dojem je tak 3-4*. A navíc chválím přebal, který (ač by neměl) ovlivnil, že mi kniha přistála v knihovně.

davas
24.03.2019 4 z 5

Příběh nebyl špatný ,četlo se dobře ,ale nějak jsem se musel nutit do čtení ....něco tomu chybělo,ale jak jsem napsal ,špatné to nebylo ...něco mezi 3 až 4