Hlasy

Hlasy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345691/bmid_hlasy-Jlx-345691.jpg 4 667 193

Beatrice Kaspary série

Lidé, kteří si divoce mumlají sami pro sebe. Kteří se odhalují, slyší hlasy. Psychiatrické oddělení salcburské Kliniky-Sever se specializuje na mimořádně těžké případy. Když je jeden z lékařů nalezen zavražděný v ošetřovně, musí se vyšetřovatelka Beatrice Kasparyová pokusit vymámit informace z pacientů. Z traumatizovaných duší, které žijí ve své vlastním světě. A nehrají podle pravidel…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Stimmen , 2015

moudivlacek
27.11.2021 5 z 5

Uf uf uf! Na příběhy z psychiatrických léčeben mám šťastnou ruku. Hloupý člověk by řekl, že to nebude ani poučné, ani zábavné, má zkušenost praví něco jiného.
Je tu tajemná nereagující pacientka, jsou tu "zajímaví" pacienti, je tu egoistický šéf oddělení psychiatrie, strhaná doktorka samoživitelka.
Jenže Bea tentokrát musí řešit nejen práci, ale i "útoky" svého ex, otázkou je, jak se k tomu Bea postaví. Jestli dokáže přijmout pomoc ostatních, nebo zas se ocitne v nebezpečné situaci. Kdo četl předchozí díly, určitě si dokáže odpovědět.
Velmi zajímavé téma, vděčné, často využívané, a přesto jsem se zde opět dozvěděla něco nového. Zas jsem se musela podívat na hrdiny i svět okolo jinýma očima.
Bea a Florin jsou správná dvojka, na kterou se budu těšit i příště. A co vy?

ennlady
10.09.2021 4 z 5

Mně se to hodně líbilo. Zajímavý námět a dost nečekané rozuzlení. Doporučuji.

Babsie
02.09.2021 4 z 5

Autorka zase nezklamala, super napínavá kniha, od které se nedá odtrhnout. Konec nebyl tak přestřelený jako u jejích ostatních knih, což hodně oceňuji. Tohle byl můj úvod do série s Beatrice a přestože knihy z pohledu policisty většinou nemusím, zaujala mě natolik, že ostatní díly zkusím.

Na knize oceňuji strašidelné prostředí, zajímavé postavy, dějové zvraty. Co bych vytkla je přílišné rozebírání soukromého života detektivů, což podle mě do takové knihy nepatří, ale to nemusí vadit všem, navíc tady to bylo podáno docela zajímavě.

jitka1585
15.06.2021 3 z 5

Byla jsem hodně zvědavá na knihu z prostředí psychiatrie,trošku mě zklamala.Cekala jsem více o diagnozach a i o lidech.Jinak příběh byl dobrý,od začátku jsem podezírala z vražd primáře,nakonec to dopadlo jinak.Jasmin mi bylo líto a škoda,že jsem se nedočkala,jak to s ní dopadlo.Konec detektivky byl těžko uvěřitelný.Cetla jsem tuto knihu jako první ze série,předchozí si určitě přečtu.

Monkas1
14.06.2021 5 z 5

Doporučuji

Monni
03.06.2021 4 z 5

Po přečtení knihy jsem zjistila, že se jedná o sérii, takže jsem ji četla jako první, ale rozhodně si přečtu i předchozí díly. Sedí mi autorčin styl psaní a celkově se kniha dobře četla. Prostě dobrá detektivka.

NikolOt
06.05.2021 2 z 5

Tato kniha ze série mě nadchla nejméně. Chyběl mi u ní ten WAW pocit po dočtení.

lalaserka
04.04.2021 4 z 5

Knížka čtivá, napínavá, překvapilo mě jak může být psychiatrické oddělení zajímavým temátem. Konec mě docela překvapil

Brembelik745
11.03.2021 4 z 5

Kniha byla slabší než první díl série. Jako velké plus považuji prostředí psychiatrické léčebný, které dodává dějí temnotu a tajuplnost. Velké minus má u mě úplný závěr a rozlousknuti celého příběhu. Přijde mi poněkud prekombinovaný a dost nepravděpodobný. Autorka píše velmi čtivě a poutavě. Takže rozhodně nelituji, že jsem knihu četla.

Pavlina50
28.02.2021 4 z 5

Prostředí psychiatrické léčebny má pro mě vždycky čtenářskou přitažlivost, tato kniha mě navíc hodně nalákala i svou zdařilou obálkou. Samotný příběh byl neméně zajímavý - začíná podivným úmrtím lékaře na psychiatrické klinice, které se přichází řešit vyšetřovatelka Bea Kasparyová. Dál se ale příběh začíná točit spíš kolem klientů kliniky a jejich narušené psychiky. Výraznou postavou se stává jedna konkrétní pacientka, na jejíž životní příběh se centrum pozornosti začne dost významně soustředit. A to až do té míry, že jsem zhruba v polovině knihy vlastně docela zapomněla na prvotní důvod vyšetřování, který díky dějovým linkám jednotlivých pacientů docela zapadl. Nicméně, zločinů v tomto pochmurném prostředí začíná přibývat, úměrné k nim naopak ubývá potencionálních pachatelů a příběh se stává stále zamotanější. Finále je poměrně překvapivé. I když jsem tak nějak intuitivně pachatele zločinů odhadla, na motiv jeho jednání jsem nepřišla, takže jsem nebyla ošizena o moment překvapení. Pointa nakonec ukázala na promyšlenost celého příběhu, a to, co mi v průběhu knihy trošku vadilo, tzn. přesun pozornosti ke zdánlivě málo souvisejícím okolnostem, se ukázalo naprosto smysluplné a všechno do sebe nakonec krásně zapadlo.

Skřítek77
03.02.2021 2 z 5

První dva díly série se mi líbily, ale tentokrát přišlo velké zklamání, a to hned ze tří důvodů:
1. Vyšetřování probíhá podle mě úplně nelogicky, vyšetřovatelé podezřelé téměř nevyslýchají, neřeší, kde kdo byl, alibi a podobně, ale sedí v kanceláři a přemýšlí o věcech, u kterých se aspoň ze začátku zdá, že nemají s případem nic společného.
2. Romantická linka dostává na můj vkus příliš mnoho prostoru. Nechci číst červenou knihovnu a vzdychání nad tím, jak chce hrdinka políbit svého vyvoleného, ale detektivku.
3. Konec už začíná být jak přes kopírák aneb hádejte, na koho se vrah na konci zaměří a kdo bude bojovat o život…

lucie.dc
29.01.2021 4 z 5

Chybelo mi neco vic z psych.prostredi, vice o danych nemocech a projevech... jinak byla ale kniha ctiva, cetla se svizne a vubec jsem se nenutila, abych po ni sahla. Strasne mi tam ale chybi epilog.

muflonier
31.12.2020 2 z 5

Osobně mám moc rád knihy z prostředí psychiatrie ale tato kniha mě moc nebavila. Spisovatelka jen okrajově popisovala nemoci pacientů, na což jsem se těšil ale o to více popisovala útrapy vyšetřovatelky, jakožto rozvedené matky dvou dětí. Z náznaků šlo jednoduše vytušit, kdo bude vrahem a konec byl také slabý. Nejsem nijak sečtělí detektivkář ale jiní autoři měli v psaní takový náboj, který mi zde zkrátka chyběl.

SimonaP
26.12.2020 4 z 5

Knížka čtivá, napínavá, ale tomu konci něco jakoby chybělo. Asi bych chtěla ještě něco navíc.

Lucie311
19.12.2020 3 z 5

Parádní díl. Zatím nejlepší.

JitkaHambi
28.11.2020 4 z 5

Úžasné!Mám ráda knihy z psychiatrických léčeben a tato mi opravdu sedla.Četla jsem ve dne v noci, moc mě zajímalo jak to celé je, hlavně s Marií.Dala bych plný počet hvězd, ale musím jednu ubrat za ten zrychlený konec a za nelogické jednání Beatrice.

Hella
21.11.2020 3 z 5

Příjemná detektivka s nečekaným závěrem a podstatně lepší než předchozí díl série Slepí ptáci.

berila
10.11.2020 5 z 5

Moc dobré počtení, série je to opravdu povedená.Teď jsem se vrhla na "Stín" a zatím jsem velmi spokojená.

Tereyciiik
26.09.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Vážně další povedené dílo od této autorky. Bavila mě celou dobu, pro mě žádná chvilka, ktera by potřebovala vyplnit. Líbilo se mi i motani se, kolem hlavních vyšetřovatelů. Určitě se chystám na poslední z této série a na společnou.

pkweb.eu
24.08.2020 3 z 5

Z mého pohledu s každou knihou klesá na záživnosti série. Zatímco PĚT mě bavilo moc, SLEPÍ PTÁCI už méně, u HLASŮ jsem se nudil.
Oceňuji příběh, nečekaný závěr i prostředí, ale kromě jedné scény tam nebylo žádné napětí. A to je detektivní Thriller z prostředí psychiatrické léčebny podle mě docela závažný nedostatek.