Hlasy

Hlasy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345691/bmid_hlasy-Jlx-345691.jpg 4 667 193

Beatrice Kaspary série

Lidé, kteří si divoce mumlají sami pro sebe. Kteří se odhalují, slyší hlasy. Psychiatrické oddělení salcburské Kliniky-Sever se specializuje na mimořádně těžké případy. Když je jeden z lékařů nalezen zavražděný v ošetřovně, musí se vyšetřovatelka Beatrice Kasparyová pokusit vymámit informace z pacientů. Z traumatizovaných duší, které žijí ve své vlastním světě. A nehrají podle pravidel…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Stimmen , 2015

Luca86
14.04.2024 5 z 5

Další knížka po které jsem v knihovně jen tak sáhla bez předchozích informací. A dobře jsem udělala. Četlo se to samo a líbilo se mi prostředí psychiatrické léčebny. Navíc mám ráda, když se o ústředních postavách dozvídám i něco osobního. Lépe si je pak dovedu představit. Někdo tvrdí, že to je rušivé, ale v tomto případě to bylo docela pěkně sladěné. Chemie mezi vyšetřovateli byla fajn. Vraha jsem tušila tak padesát na padesát a až hodně ke konci.

BaPe895
17.11.2023 5 z 5

Super detektivka.Bavilo mě to

TheDoll
22.09.2023 2 z 5

(SPOILER) Narozdíl od předchozích dílů mě začátek knihy polapil a nechtěla jsem ji pustit. Pak to ale začala být nuda. Potenciál se začal vytrácet... Knížka by mohla být o polovinu kratší.

Objevovalo se to, co už jsme několikrát četli. Beatrice řeší pořád ty samé problémy, nedokáže najít balanc mezi prací a osobním životem, její chování vůči sobě samé je vlastně toxické... do toho si začíná s Florinem, což asi každý čekal. Akorát já bych se obešla bez poměrně detailního popisu jejich prvního sexu, není mi 13 let. U předchozích dílů se to dalo tolerovat, ale v tomto mě upřímně štvalo jak naivní je.

Zajímavé prostředí, zajímavé postavy. Celkem zajímavé, na mě ale překombinované rozuzlení. Hlavní postavy, zejména Beatrice, prostě mají patent na to, aby sériového vraha nechali sledovat průběh vyšetřování. Přitom za to vynadá Kossarovi, když pouští jednoho podezřelého k vyšetřování. A na závěr Bea nesmí zapomenout nechat se unést.

JointlieKat94
21.07.2023 4 z 5

Další zajímavá kniha této autorky, která mě dokáže do děje naprosto vtáhnout. Čtení jsem si kouskovala vždy po pár kapitolách před spaním, ale je jasný, že jsem nad dějem přemýšlela i během dne. No, nezvládla jsem rozluštit, kdo byl oním vrahem. :)

Kniha se mi moc líbila a málem bych zapomněla, jak moc to jiskřilo mezi našimi hlavními hrdiny, jen tady mi to přišlo už trošku silnější.., a malinko mě to rušilo od hlavního děje..

Kira747
13.07.2023 5 z 5

Jupi, konecne kniha co me v posledni dobe nezklamala. Prijemne psany, libila se mi romanticka linka, postavy mi byly sympaticky. Jsem spokojena.

Patrik02
26.06.2023 5 z 5

Přelouskáno za dvě odpoledne. Přesně takhle by Vás měla kniha vtáhnout do děje. Zamotaný případ z chodeb a pokojů psychiatrické léčebny, kde je podezřelý naprosto každý. Prostředí léčebny i jednotlivé postavy, ať už jde o pacienty, nebo jejich ošetřující, byli popsány skvěle, osobní život hlavní hrdinky se i po předchozích dvou dílech stále vyvíjí a nabírá nový směr.

Arev122
24.03.2023 4 z 5

Příběh z psychiatrické léčebny byl dobře popsán,děj měl spád i napětí. Ale vadila mi trochu nevyrovnanost a rušivost soukromého života vyšetřující policistky.

postrach
17.02.2023 5 z 5

Děsivé a odpudivé prostředí.Otřesný případ.....Jdu na zatím poslední díl této série.

Biba_with_Book
15.02.2023 2 z 5

Na to, jak mam tuhle autorku a knizky z psychiatrickeho prostredi rada, tak tentokrat jsem zklamana. Taktez jsem cekala vic "mumlajicich pacientu" a mene popisu osobniho zivota hlavni postavy. Cele mi to prislo takove prumerne, divne uchopene..skoda.

Termina
06.01.2023 2 z 5

Našlápnutý začátek, ponurá atmosféra léčebny, jevilo se to jako slibná čtenářská jízda ze které se nakonec vyklubal utahaný brak.. ani se mi nechce psát moje DÍK!

Luigi1
15.12.2022 5 z 5

Tento díl mě mile překvapil.

rumova_kulicka
02.11.2022 4 z 5

Musím přiznat, že jak jsem se k večeru začetla, tak jsem knihu v 1 ráno dočetla. Tentokrát jsem ji hltala jak zjednaná, byť jsem se tématu psychiatrické léčebny trochu obávala. Milostná linka hlavních hrdinů mě na jednu stranu potěšila, na druhou trochu štvala, protože Bea vzdychala jak pubertální holka.
Co mě trochu štve (krom těch blbých výrazů v překladu, o kterých jsem se zmiňovala už u předchozího dílu), je to, že v ději postrádám nějaké náznaky, byť zavádějící, směřující k pachateli. Na konci se sice dozvíme rozmotání celé komplikované zápletky, ale pořád mám pocit, že k pachateli v průběhu celé knihy nic ani náznakem nesměřuje. Tak jak to znám z jiných knih.
Tentokrát jsem si sice pachatele tipla dobře, ale jen proto, že už v předchozích dvou dílech to byla ta nejmíň pravděpodobná postava.

Alethea_k
07.09.2022 4 z 5

Sice jsem přečetla knihu za asi 2 večery, nicméně něco mi zde oproti předchozím dílům nesedělo. Prostředí psychiatrické léčebny bylo vykresleno velmi uvěřitelně, atmosféra tíživá.
Nicméně člověka, kvůli kterému se Beatrice na konci ocitla v nesnázích, jsem uhodla hned na začátku, dokonce i prostředí...
Rozhodně jsem ale neuhodla na první dobrou vraha nebo rozuzlení. Autorka dokázala jeho pohnutky dostatečně vysvětlit, i když mi to nepřišlo příliš uvěřitelné. Ale proč ne.
Soukromý život Beatrice se očekávaně posunul, bylo na čase. Navzdory tomu mi erotická scéna v knize příliš nesedla. Bylo to zničehonic, v rámci popisů uspěchané, ale stát se to v dané chvíli určitě mohlo.
Další díl si určitě přečtu a doufám, že se mi bude líbit jako předchozí dva.

knihomolkadorfa
17.07.2022 4 z 5

Líbila se mi trochu méně, než ostatní autorčiny knížky, ale pořád super čtení.

Antaki_Thorin
24.04.2022 4 z 5

Detektivka dobrá v atraktivním prostředí, ale bod strhnu za (jak tu již někdo výstižně napsal), autorka se až příliš věnovala osobnímu životu detektivů. U knihy Pět mi to tolik nevadilo. Tentokrát to pro mě bylo rušivé. A musím se pochlubit - vraha jsem uhodla správně!

HYPNOS88
14.02.2022 4 z 5

Bea je borec!

ddkk
07.02.2022 4 z 5

Po zklamání z druhé části série jsem dala Beatrice Kaspary ještě jednu šanci. A Hlasy byly opravdu povedenější. Příběh odehrávající se v imaginárním salzburském psychiatrickém ústavu byl docela napínavý. Až do konce mě u knihy udržela hlavně zvědavost, jak to dopadne s postavou traumatizované, mlčenlivé a netečné dívky...kdo stojí za vraždami jsem trochu tušila.

Škoda, že druhá půlka knihy je tak rozvláčná, slušelo by jí o něco méně stránek.

Dávám za čtyři.

hu_87
05.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě víceméně (o tom níže) bavila a proto jsem jí přečetla celkem rychle.
3 hvězdy dávám z toho důvodu, že bych to hodnotila zkrátka "dobře", ale nic víc. Prostředí léčebny bylo jistě zajímavé, ovšem to co tvrdí obálka je trochu zcestné; určitě se zde nejdná o mumlající si pacienty pro sebe, ano, je tam jeden schizofrenik, který trošku víc vyčnívá, ale to je asi tak všechno. Jasmine ta spíš vůbec nemluví a ta, na jejíž jméno si teď nevzpomenu, má prostě přehnaně sexualizované chování.
Zkrátka a dobře, pacienti zde nejsou tak mimo, jak tvrdí obálka.
Ten konec, kdy se dozvíte, kdo všechno za tím byl, mi přišel hodně málo uvěřitelný (když už se přemůžu a čtu detektivky, tak chci aby to bylo aspoň trochu uvěřitelný), ale během čtení mě napadlo, kdo by za tím mohl být.
Zkrátka a dobře, průměrná detektivka, která mě osobně nenadchla, ale ani neurazila.

Napůlanděl
14.01.2022 5 z 5

Opět povedená detektivka od této autorky. Zápletka i mezi Florien a Betrici byla příjemná a skvěle doplňovala detektivní vyšetřování x vražd.
Trochu otravné by mohlo být, že konce knih jsou na stejno brdo, ale není to nic, co by mi zas tak vadilo. Plný počet hvězdiček si tato kniha zaslouží!

Kubajzz
08.12.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, napínavé, že se Bea a Florin dají dohromady se dalo předpokládat ale závěr mě překvapil. Doporučuji :-)