Oběť bouři

Oběť bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291667/bmid_obet-bouri-DEn-291667.jpg 4 121 33

Baztán série

< 3. díl

Závěrečný díl trilogie Baztán. Nejúspěšnější detektivní série ve Španělsku. Završení fenomenální trilogie Baztán. Záhadná smrt dítěte vede inspektorku Amaiu Salazarovou znovu do poklidného údolí řeky Baztán na úpatí Pyrenejí. Prababičce dítěte je pachatel jasný: Inguma, mytologická bytost, která spícím dětem krade dech. Amaia obviňuje otce, že svou vlastní dceru udusil ve spánku. Tím ale není případ zdaleka uzavřen, neboť při vyšetřování odhaluje Amaia další nevyjasněná úmrtí kojenců, jež se v okolí údolí Baztán, zdá se, hromadí...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Panteon

Ofrenda a la tormenta , 2014

Čand@
14.01.2024 5 z 5

Takže Amaia sa nám na záver vyfarbila ako pekná nezbedníčka. Čím len si to ten neuveriteľne dokonalý James zaslúžil?
A vskutku narozdiel od predchádzajúcich dvoch dielov, tu už minimálne niekde okolo polovičky príde vnímavý čitateľ na to, kto za tým všetkým zrejme stojí. Tretí diel je teda síce nabitý všelijakým hnusom, no napätí ste skôr z toho, kedy to tej nadanej vyšetrovateľke konečne docvakne.
Napriek tomu ma Baztán ako celok veľmi bavil. Najpríšernejšie však na tom všetkom je, že autorka sa inšpirovala skutočným príbehom.
Ehm, a bacha! Na úvod citovať jeden z najznámejších hitov od Metallicy, to je teda nečakaný majsterštyk! :))

veronika4001
18.08.2022 4 z 5

Mýtická detektivka. Dům, jde se schází skupina, jejichž členkou byla zřejmě nedobrovolně Rosario. Kde je ten dům, kde je ona? Co je to za okultismus? Má původ v lůně církve? Soukolí Amaiy je zvláště temné. Kolem ní dochází k vraždám; nejedná se o série vražd, každá je jiná, oběti jsou vybrány nahodile. Kdo bude další? A hlavně, jak tyto vraždy vyšetřovat?

lenny_prague
06.06.2022 4 z 5

Trilogie me moc bavila, Amaiu jsem si oblibila. Tesim se, az zhlednu take vsechny filmy podle knih natocene.. tento dil byl pro me chvilemi trochu zmateny mnozstvim postav a tak nejak moc natazeny, nektere casti bych zkratila. Casto mi zustaval rozum stat nad opravdu spatnou korekturou ceskeho prekladu, kdy se v posledni kapitole z Amaiy dokonce stala Amanda… kazdopadne moc zajimavy pribeh, skvela hlavni postava, zajimave vztahy a prostredi, hned bych se vydala do Pamplony a okoli :)

Owain
23.02.2022 5 z 5

Úžasná trilogie, napětí,tajemno, vše co má správná krimi mít. Doporučuji.

alibaba72
12.09.2021 5 z 5

Finále celé trilogie je naprosto strhující, excelentní a já nutně chci číst další knihy Dolores Renondo.

akdar72
23.06.2020 4 z 5

Čtivé až od druhé poloviny.

Johhanka79
28.03.2020 5 z 5

Čtivé. neotřelé, trošku něco "jiného", než jsme zvyklí z dnešních knih podobného žánru. Moc se mi líbilo, jak se kniha nesnažila šokovat, co nejbrutálnějším, nejnesmyslnějším a dosud "nepoužitým" způsobem vražd. Ano, tato kniha je hodně o osudech, o hlavních postavách, o jejich životech. Příběh do detailu propracovaný, prolínající se všemi třemi knihami. Já dávám pět hvězdiček, tak protkaný a pečlivě "vymazlený" příběh jsem dlouho "neviděla". DOPORUČUJI celou trilogii!!!!

SimonaP
24.02.2020 3 z 5

Určitě čtivé a napínavé, vraha jsem ovšem odhalila před polovinou knihy. Nepochopila jsem, kdo je Dupreé? Kdyby ho pořádně poslouchala, tak by vraha odhalila podle mě mnohem dříve.

Niu
11.07.2019 4 z 5

Možná to bylo tím, že jsem tento díl četla s dlouhým odstupem od prvních dvou, tak jsem si moc nepamatovala souvislosti. Jako završení trilogie ok, ale něco mi tam vadilo. Příběh byl opravdu zajímavý a s dovětkem autorky, co bylo nápadem, nabyl až k závěru puncu opravdovosti. V knihách je dovoleno vše, takže mě tajemno nevadilo a okořenilo klasickou detektivku. Problém mám ale se samým závěrem knihy. Amaia, ač inspektorka velmi chytrá, mě překvapila slepotou, kterou jsem jako čtenář odhalila už tak v první třetině knihy. A překvapilo mě, že by byla až tak hloupá ... ? Tomu jsem nemohla uvěřit. Nechci prozrazovat více. Taky to, že se příběh tak nějak pomalu posouval a pak z čista jasna prásk a konec, vše vyřešeno, nikdo se ničemu nediví...

Maanna
20.05.2019 4 z 5

Na celé trilogii mě bavilo propojení s mytologií údolí Baztán a vztahy ve vyšetřovacím týmu. Také Amaina rodina a historie jsou zajímavé a dobře propracované. Na druhou stranu mi vždy přišlo, že se autorce moc nedaří podat životaschopné vztahy Amaiy s muži. Manžel James působí téměř jako snová postava (vlastně spolu nemluví a nic nedělají, jen je naprosto chápající, vaří kávu a umí Amaiu uspokojit) a i s tím soudcem je to takové těžko uvěřitelné... Ve třetím dílu mi také přišlo propojení všech tří případů až trochu násilné, ale to se ještě dalo přejít. Jako celek je trilogie originální a bavila mě.

Hobo180
11.03.2019 5 z 5

Poslední díl trilogie. Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Skvělé neotřelé téma s dotekem magie, která je do příběhu organicky vrostlá a nikde netrčí.

Jessybelle
30.11.2018 5 z 5

Rozhodně změna oproti severským a anglickým detektivkám, což bylo příjemné osvěžení... Líbilo se mi celkové pojetí, přes zvyky španělského podhůří, rodinné propletence, policejní práci...

SilvieSisinka
10.10.2018 4 z 5

Skvělá trilogie. První díl klidný, druhý a třetí hodně napínavý. Občas se dej vleče, jindy to letí moc rychle. Mě to bavilo číst. Hlavní hrdinka to neměla lehké od malička. Černý puntík má za nevěru, když má proboha milující může a malé dítě.... To nepochopím.

EmilieJF
01.07.2018 5 z 5

Dočteno

Allena24
24.06.2018 4 z 5

Po této trilogii jsem sáhla, protože jde o španělskou detektivku. První díl byl nejklidnější a čtení mi trvalo nejdéle, u druhého dílu jsem zrychlovala a třetí jsem téměř neodložila z ruky (překvapilo mě, že jsou 3 hodiny ráno). Budu se těšit na další knihy autorky.

sarekaslukova
19.04.2018 4 z 5

Po předešlém díle mi to přišlo o trochu horší, myslím že dost udělalo, že Amaia podvedla svého manžela, což jsem myslela, že pokušení odolá. A hlavně konec se mi moc nelíbil, prostě taková náhoda no. Ale jinak to bylo opět velmi čtivé.

HankaJ
26.01.2018 4 z 5

celkem napínavá kniha

syskas
27.12.2017 5 z 5

Skvelý tretí diel. Kniha má viac ako 500 strán a prečítala som ju za 1,5 dňa.

Desivý je dodatok autorky - inšpiráciou bola správa v tlači o dievčatku, ktoré jej vlastní rodičia odovzdali ako obeť. Prípad je otvorený, vinníci sa nikdy nenašli.

invocation11
09.09.2017 4 z 5

Jak tak koukám, šplhá u mně Redondo výš každým dílem. Jsem ráda, že se mé podezření ze dvojky potvrdilo a příběh vcelku plynule navázal tam, kde předtím skončil. Škoda jen, že Rosario nedostala více prostoru, její postava je vskutku děsivá a zasloužila by si mít své vlastní antré. Hodnotím tak 3,5 (i konec byl tentokrát tak akorát vyvážený), nicméně za propašování mytických prvků do detektivky, magické baskické prostředí i atmosféru a v podstatě i závěrečné prolnutí všech tří dílů hodnotím výš a doufám, že nás Redondo ještě překvapí. PS: Plus za to, že autorka konečně udělala z Amaiy ženu, sice omylnou, ale ženu.

ina77
30.08.2017 4 z 5

Opravdu zajímavé čtení.Třetí kniha byla nejlepší.