Dědictví kostí

Dědictví kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220947/bmid_dedictvi-kosti-Aj4-220947.jpg 4 172 37

Baztán série

Druhý díl trilogie Baztán. Vyšetřovatelka Amaia Salazarová se vrací do údolí řeky Baztán v Baskicku, kde před časem uzavřela případ tzv. basajauna a shromáždila důkazy proti Jasonu Medinovi. Schyluje se k soudnímu líčení. Obviněný Medina, který zavraždil, znásilnil a zmrzačil několik mladých dívek, však těsně před jeho začátkem spáchá sebevraždu. V dopise na rozloučenou, který zanechal pro Amaiu, zanechal stručnou a znepokojující zprávu: Tartalo. Další postava z baskických mýtů...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Panteon

Legado en los huesos , 2013

syskas
25.09.2017 5 z 5

Skvelý druhý diel mysteriózneho krimi trileru. Prvý bol len predohrou - predstavenie hlavných hrdinov (kladných aj záporných), prostredia...
Teším sa na trojku.

konicekbily
31.07.2017 3 z 5

Špičková vyšetřovatelka - vracející se na místo původu, během přestávek na kojení se pouští do řešení zapeklitého objasňování jakéhosi "Klubu sebevrahů"- navíc zahaleným historickým tajemnem. Zápletka je moc komplikovaná, děj se místy trochu vleče, kniha zbytečně dlouhá.

invocation11
29.04.2017 3 z 5

Ok, uznávám, že tento díl je podstatně lepší, než ten první. Redondo je dobrá vypravěčka, znalkyně místních reálií i pověr (člověk má až chuť vyrazit na cesty a poznávat baskický kraj), dovede skvěle navodit atmosféru i vykreslit jednotlivé charaktery, ale konce jí prostě nejdou... Po tak dlouhém napínání najednou bum, tečka, konec, na dvou stránkách vyřešeno a vše se tiše vypaří jak tajemný přízrak Basajauna. Škoda, škoda, škoda. Navíc mi občas přijde, jako by autorka trochu litovala, že Amaia není muž, a tak jí alespoň dala pár těch mužských vlastností (viz rvačka s kolegou). Každopádně jsem zvědavá na závěr celé série.

ivzu77
22.03.2017 4 z 5

S chutí jsem se po roce pustila do čtení druhé knihy z tajemného údolí španělské řeky Baztán. Příběh se stal více osobním pro vyšetřovatelku Salazarovou, týkal se přímo jí a její rodiny. Opět mystickou a tajemnou chuť příběhu mohu jen kladně ocenit. Jdu hned na poslední díl trilogie.

Romi156
21.02.2017 5 z 5

Jsem nadšená, druhý díl je ještě napínavější, než první - a už se nedočkavě vrhám na závěr trilogie. Rosario patří k těm děsivým postavám, které se dotýkají našich nejvnitřnějších strachů, vždyť matka by nás přeci měla milovat a chránit, ne? Velkým pozitivem knihy je vhled do nesmírně zajímavé baskické mytologie i historie (doteď jsem například o agotech neslyšela). Jediným problémem pro mne byl časový odstup v četbě prvního a druhého dílu, který mi občas trošku komplikoval četbu (baskická jména se mi prostě tošku pletla). Přesto vřele doporučuji!!!

Ms.Floyd
15.02.2017 3 z 5

Druhý díl série mě velmi mile překvapil, ale i tak nějaké výhrady mám a opět se budu opakovat jako při hodnocení prvního dílu. Špatný překlad, ne úplně uvěřitelné tajemno a mystično a neskutečně nesympatická postava inspektorky Salazarové. Naopak výborná je zápletka a to jak dějová linie vyšetřování (současnost), tak i její přesahy do minulosti Amainy matky. Zakončení super. Dávám 3 z 5. Snad bude třetí díl série aspoň stejně tak dobrý, jako druhý :)

Modrina
25.11.2016 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil asi víc než první. Četla jsem ho ihned po dočtení prvního příběhu. Tady se mi moc líbí gradace zápletky, naopak mě strašně moc rušilo Amaiino lítání sem a tam od dítěte. Na třetí díl se moc těším. :)

janka3673
25.11.2016 5 z 5

Kniha sa mi citala dobre, rovnako ako prvy diel. Je prijemne citat detektivku, ktora je ina ako severske "realne" podanie. Rada ako pri prvej casti : citajte s otvorenou myslou :)

alpok
12.10.2016 5 z 5

Pro mne možná lepší než první díl. Trocha nadpřirozena se zapadlým kouskem Španělska dokonale ladí.

Jolber
15.06.2016 3 z 5

Četla jsem ji nadvakrát, třetí díl už si asi nekoupim

Pavlnka
10.01.2016 4 z 5

Skvělá knížka, řekla bych, že lepší než první díl.

Vilas1979
09.12.2015 4 z 5

Atmosféra Baztánu mne zaujala natolik, že jsem se do druhého dílu pustil docela s chutí. A nebyl jsem vůbec zklamán, zápletka je mnohem propracovanější, vcelku originální a zajímavá. S Amaiou pomalu odkrýváme temnou minulost, která se váže k její rodině a k její šílené matce. Ve světle druhého dílu se první díl jeví jen jako taková předehra, připravení kulis. Vypadá to, že autorka měla celou trilogii alespoň rámcově připravenou a za to jí patří velké plus. Zápletka, která se z prvního dílu přelévá do druhého, tak působí konzistentně a věrohodně. Doufám, že ve třetím díle se dočkáme velkého finále, ke kterému otevřený konec vybízí.

Hella
19.06.2015 2 z 5

Tak pro mě oproti prvnímu dílu poměrně značné zklamání. Té mystiky a nadpřirozena tam zkrátka bylo víc než dost. Mmch, jak mám rozumět vývoji s detektivem Dupreem? Třetí díl budu hodně zvažovat.

martina4041
17.04.2015 5 z 5

První díl, velmi čtiví, čekala jsem na druhý a čekání se vyplatilo. Oblíbila jsem si Amaiu. Některé pasáže jsem přelítla rychle abych věděla jak to dopadne a jak to bude pokračovat dále. Ke konci knihy už jsem tak nějak tušila kdo to vše dělá a kdo za tím vším stojí, ale i tak kniha neztratila na čtivosti. Ano jsou v knize i pasáže, kde jsme se nutila číst abych se dostala tam kde to bude napínavé a chytlavé, ale těch moc nění

vincek1
26.03.2015 3 z 5

První část jsem nečetl a souhlasím s moni.ka. Kniha mi nepřipadá jako detektivka a jako nej španělská detektivka? Nemohu posoudit, protože moje dlouhá, ale časem děravá paměť, tak nějak nevede v seznamu knih španělskou detektivku. Jako mysteriózní román, dejme tomu. Nevím, jestli se pustím do třetí části, bude-li u nás vydána.

mikika
09.12.2014 5 z 5

perfektní, první díl rozehrál děj a navnadil, v druhém už jde pořádně do tuhého. těším se na třetí, vyšel ve španělsku před měsícem...

moni.ka
05.10.2014 4 z 5

Nemám ráda zařazování čehokoliv do žánrů, ale tady by bylo přesnější označit knihu jako mysteriózní kriminální thriller než jako detektivku. Přinejmenším aby se zamezilo zklamání milovníků klasických detektivek. Po pojmem detektivka si představuju knihy Agathy Christie, kterým se tahle kniha nepodobá ani maličko. V této knize kromě kriminálních případů hrají významnou roli baskické mýty a vystupují zde mýtické bytosti, stejně jako ženy obdařené magickými schopnostmi jako je výklad karet, předtuchy atd.
Komu ale trocha nadpřirozena nevadí, určitě se bude dobře bavit. Kniha se čte jedním dechem, přes trochu rozvláčný začátek je plná napětí, které po celou domu neustále až do konce graduje. To, že jsou některé momenty zápletky trochu průhledné a čeština zní trochu nečesky jako doslovný překlad ze španělštiny, lze thrilleru díky zajímavosti prostředí i nezvyklé zápletce a spádu prominout.
Zkrátka - není to nudné čtení jako klasická detektivka, není tam tolik nechutností jako v severských detektivkách, ani tolik čarování, skřítků a trollů jako ve Stallovi. Pro mě lepší než první díl trilogie. Takže doporučuju ;-).