Bazil Zlomený Palcát

Tato kniha potěší všechny milovníky akční, válečné fantasy. Do města Marneri se stahují z okolních vesnic bojoví draci. Právě nadešel čas každoroční slavnosti díkůvzdání za Velké kouzlo, jež chrání městské hradby již po staletí. Bojoví draci slaví způsobem sobě vlastním – souboji v aréně. Tak obhajují svou válečnickou čest. Mezi soupeřícími draky je i Bazil Zlomený Palcát a jeho dragonýr Relkin Sirotek. Ještě netuší, že osud pro ně připravil daleko větší dobrodružství, než jen pouhé souboje v aréně… Tento rok žádné oslavy nepropuknou. Temní mágové z Padmasy fanaticky usilují o ovládnutí lidské říše a vyhlazení mocného řádu čarodějek, který ji ochraňuje. V tom mágům napomáhá nově stvořené, neuvěřitelně kruté monstrum, známé pouze pod jménem Temný vládce. Po únosu princezny Besity, dědičky marnerijského trůnu, je na Bazilovi, aby princeznu vysvobodil z pevnosti Temného vládce…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497/bazil-zlomeny-palcat.jpg 3.730

Bazil Zlomený Palcát 1.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Bazil Broketail, 1992

Kniha Bazil Zlomený Palcát

Amolein
23.02.2019

Opět jsem se dostal ke krásné klasické fantasy. Příběh dragonýra Relkina a draka Bazila je napínavou ságou až do poslední stránky. Jejich boj proti Temnému je plný zvratů a vás to nutí číst pořád dál, abyste se dozvěděli, jak to tentokrát dopadne. Napětí i postupnému vyprávění příběhu pomáhá, že autor děj líčí z pohledu několika postav, mezi kterými přeskakuje. Proto je četba stále svěží a nenudí vás. Na druhou stranu děj zpomalují až příliš podrobné pasáže popisující boje. Autor je však zvládl skvěle, a tak se v nich určitě neztratíte, jak se u takto popisných pasáží mnohdy stává.
Dva hlavní hrdiny si oblíbíte a určitě nejen je. Autor vám v knize představí i další kladné postavy, se kterými máte možnost se sžít.
Knize bych vytknul snad jen její přílišnou jednoduchost v černobílém vidění dobra a zla. To je sice typické pro klasickou fantasy, ale určitě bych uvítal, kdyby třeba i záporné postavy (mimochodem moc jich tam není) byly více prokreslené. Dozvědět se o temné straně, proti které celou dobu stojíte, jen to, že je prostě zlá, mi přijde celkem málo.
Určitě tedy doporučuji každému fanouškovi klasické fantasy.

protokol
19.10.2018

super odporúčam

Svářeč
02.01.2018

Klasická dobrodružná akční fantasy. Máme tu draka a hrdinu se kterým se můžeme ztotožnit. Předmětem je putování, jehož cílem je dopadnou zlého záporáka. Jak jsem řekl, klasická fantasy. Ale pěkná a zábavná. Kniha mě strhla a hlavní hrdiny jsem si rychle oblíbil. Děj pěkně odsýpal, nebylo nouze o dramatické situace. Prostě klasické znaky komerční fantasy, spolu s neoriginálností a klišovitým happyendem. Každopádně hlavní účel to splnilo na výbornou - pobavilo.

Gandalff007
11.09.2016

Draci bavili.

ThePetinka
23.08.2014

Kniha se mi četla moc dobře, protože s prostředím už jsem víceméně seznámená díky předešlým dílům - a kupodivu mi ani nevadilo, že jsem už je četla, protože za tu jsem stihla zapomenout, o čem vlastně byly.
Příběh se odehrává ve městech i na cestách a autor v jednotlivých kapitolách střídá vypravěče. Někdy vypráví Bazil, někdy Relkin, občas princezna Besita či paní Lessis. Příběh je díky tomu více dynamický, čtenář je vždy v obraze a nenudí se.
Kniha je pravděpodobně určená spíš pro kluky, je to bojová fantasy, která popisuje každý jednotlivý souboj do detailu. I bitvy jsou rozebrané a je moc hezky vysvětlené, co se kde děje a jak kdo bojuje. Je také docela reálná, lidé umírají, jsou mrzačeni a rozsekáni. Já ale musím přiznat, že to mě nebavilo, což je však spíš můj problém, než problém knihy.
Příběh se mi moc líbil a určitě ho doporučuji k přečtení, pokud máte podobné knihy rádi. Nevím však, nakolik je dnes k sehnání (je ale free ke stažení na uložto). Za přečtení však rozhodně stojí!

lanusinka
12.01.2013

Zajímavý svět, jenom mám trochu pocit že autor úplně neovládá umění vtáhnout do děje, jak to umí ti nejlepší... Občas dává přednost částem příběhu, které bych nevybrala, a ty zajímavé přeskakuje několika větami... Ale určitě mě to neodradí od čtení dalších pokračování...

draci

Christopher Rowley