Batman: Návrat temného rytíře

Batman: Návrat temného rytíře https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135825/bmid_batman-navrat-temneho-rytire-Lob-135825.jpg 4 285 48

Návrat temného rytíře je příběh z nedaleké budoucnosti, ve kterém starý a zahořklý Batman vyráží do své poslední bitvy. Je to temný a ponurý příběh, zasazený do temného a ponurého světa, který čím dál víc připomíná naši realitu. Do světa, ve kterém mají zločinci větší práva než bojovníci proti nim. Do světa, který nenávidí všechno velké. A Batman pro tenhle svět příliš velký je... a to se neodpouští. Takže zatímco Batmanovi protivníci vystupují v televizních pořadech, proti Temnému rytíři jsou vysílány speciální jednotky, aby ho zlikvidovaly. Nakonec je vyslán i sám Superman. Millerova temná vize udělala z maskovaného superhrdiny opravdu temného rytíře. Tragického a monumentálního hrdinu, který jde za tím, čemu věří, i když musí jít proti všem a i když nemůže vyhrát. Miller vytvořil nového Batmana – temného, drsného a posedlého svým posláním... ve světě, který se až příliš podobá tomu našemu.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Crew

Batman: The Dark Knight Returns , 1986

jirincz
jirincz
18.02.2015 4 z 5

Začátek mě teda opravdu nechytl, oldschoolová kresba mě nijak neuchvátila, ba naopak. Časté "vysílání z televize" mi přišlo také často zbytečné a nudné. Ale postupně jsem tomu přicházel na chuť a začlo mě to bavit. Dokonce i kresba, pokud byla na celou či polovinu stránky, tak se mi fakt líbila. Takže ve finále jsem byl spokojen. A pokud bych to měl srovnávat s dalším velikánem Watchmeny, tak mě tohle zaujalo asi více, ač jsou Watchmeni více propracovaní.

dobroslav9182
dobroslav9182
30.12.2014 5 z 5

"Muž, který nám ukázal jeho první kroky nás přivádí ke konci příběhu."
Není snad lepšího komiksu s Batmanem, který kdy vyšel. Příběh stárnoucího superhrdiny žijícího ve světě, kde jsou tito strážci pořádku postaveni mimo zákon, nás provází novým zrodem drsnějšího a temnějšího Batmana pro nový a drsnější Gotham. Frank Miller nám předvádí celou plejádů spolutanečníků, které Bruceovo alter ego za celou dobu své působnosti potkalo. Od stárnoucí Catwoman, přes ještě šílenějšího Jokera až po Supermana, který se pravda moc nezměnil, jen ustoupil do pozadí. Dokonce dojde i na znovuoživení "instance" Robina, i když ne zrovna tak, jak by se dalo čekat. Příběh se žene jako stádo mustangů až k nevyhnutelnému, finálnímu střetu, který nám konečně ukáže, kdo je vlastně nejlepší - supersilný mimozemšťan poháněný sluncem, nebo stárnoucí člověk, jenž nalézá svou sílu v temnotě a ve stínech?

Ferociter
Ferociter
26.11.2014 5 z 5

Okázalé, dokonalé, legendární..

cl3rick
cl3rick
19.10.2014 5 z 5

Asi nejlepší komiks, jaký jsem kdy četl, epický příběh, epická bitva na konci a celé to vyznění bylo perfektní. Joker konečně dostane, co si zaslouží a vlastně i Muž z oceli. Co se týče animované zpracování, tak nemohlo dopadnout lépe. Stejně geniální jako komiks. Rád se k tomu budu vracet. Díky ti Millere.

Moly
Moly
26.11.2013 5 z 5

No takže obstaróžný deprimovaný Bruce si ma získal rovnako ako mladý playboy Bruce. Stále vie, čo povedať a stále vie ako pomôcť zločincom s krvavým klistírom zhora aj zdola. Je to vyvrcholenie celej mojej batmanovskej lásky a supermanovským pohŕdaním. Ak by niekomu stret Batmana a Supermana prišiel v tomto prípade príliš iracionálny na komixový svet, tak verte, že to je oveľa famóznejšie ako si kde kto mohol myslieť. Superman môže po tomto definitívne kiss my ass.

LibriProhibiti
LibriProhibiti
18.05.2013 5 z 5

Miller je mistr a tenhle komiks to jasně dokazuje. Nádherná kresba, poutavý děj, jednoduše jeden z nejlepších superhrdinských komiksu na světě.

3DD!3
3DD!3
03.12.2012 5 z 5

Poslední roky Wayneovi sice přidaly vrásek a vlasy se mu zabarvily do sněhobíla, ale jeho fanatizmus ještě nikdy nebyl na takové úrovni. To že je mu přes padesát má za následek jen tuny suchých bonmotů, kde proklíná své stárnoucí tělo. Mozek a vůle ho však žene dál. Frank Miller pro příběh použil kulisy, kde tenhle typ hrdiny působí jako pěst rozrážející mediální čelist dnešní doby. Hrozba sovětského útoku je jen takovým pozlátkem nad kompletním rozložením prohnilého Gothamu. Robin je holčička, Jokerovi úsměv na rtech neochrne a Superman jako politický panák, příliš slabý na to, aby sám rozhodl co je správné. Ani Nolanovi se nepodařila vytvořit pro TEMNÉHO RYTÍŘE taková atmosféra. Blíží se jí, ale nejlepší Batman už zůstane jen jeden a to tenhle. Zasložený kult.

Andresito
Andresito
25.10.2012 5 z 5

Právem legendární román. Na netypickou kresbu si sice budete chvíli zvykat, ale na u nás známější kresby Jima Leeho za chvíli zapomenete, ani nebudete vědět jak. Od začátku do konce čirá slast. Díky Franku.

komiksy DC Comics Batman

Frank Miller