Batman: Můj Temný princ

Batman: Můj Temný princ https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387585/bmid_batman-muj-temny-princ-xo7-387585.jpg 4 94 25

V centru příběhu je souboj mezi dvěma největšími protivníky. Batmanem a Jokerem. A mezi nimi je malá holčička, která je, podle všeho, dcerou Bruce Waynea. Ano, toho Bruce, který po nocích běhá v masce netopýra. Pokud jí má Bruce získat, musí přinést vzácný šperk z velkolepé dražby. Jenže Jokerovi se nedá věřit… a navíc, jak už to v Gothamu bývá, na ten šperk zálusk má i někdo jiný. Někdo, kdo je sexy a nosí kočičí kostým.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Komiksy
Vydáno: , Crew

Batman: The Dark Prince Charming , 2018

MartyManCZ
08.01.2019 5 z 5

Tak tohle mi zůstane v hlavě asi hodně dlouho! Je to oslava Batmana v jeho ryzí podobě. Naprosto jednoduchý příběh, který ale funguje a podtrhuje to, proč mám rád Batmana a Jokera. Prostě krádež, únos, rvačky, vtípky...naprostá klasika kterou miluju a nepotřebuju k tomu 4 časový dimenze a 3 alterega. Navíc je tento příběh zabalen v nádherném Mariniho obalu skvostné kresby. Není to odfláknutý... právě naopak se vyžívá v zobrazení města, jeho šíři a detailech, vlastní sexy pojetí batmobilu, batpodu i postav. jsem momentálně okouzlen natolik, že k tomu nemám výtku. Batman už dlouho nevypadal takhle dokonale cool a temně :) Autor si s tím fakt dokonale vyhrál. 5 hvězd

KubaHanzelin
10.11.2018 5 z 5

Marini je neskutečný borec, jeho kresba je neskutečná a příběh? Ten měl přenádherný noir nádech!
Fakt pecka, doufám, že se ještě někdy k Batmanovi vrátí

Norri
09.10.2018 5 z 5

Příběh o princezně, kterou unesl psychopatický drak. Ona ale nečeká na jasného prince na bílém koni, ale na drsného temného rytíře. Marini je skvělý vypravěč a skvělý malíř. Příběh svého Batmana vypráví mistrovským způsobem. Hodně tomu pomáhá to, jak pracuje s panely. Nemá je divoce rozmístěné po stránce, ani jejich motivy z panelů nevystupují a nepřesahují do jiných panelů. V tom je celkem konzervativní. Ale do větších, širších záběrů občas vloží malý detail, který celou scénu a situaci dokonale podtrhne. Co se týká kresby, tak tam není co kritizovat. Kresba je skvělá a Marini dokonale využívá ruční malby ke zvýraznění detailů i k vytvoření atmosféry. Na závěr ještě dodám, že jeho Joker a Harley jsou zatraceně cool.

Rawen616
06.10.2018 4 z 5

Vizuálně úchvatné. V té hromadě digitálně barvených sterilních komiksů je radost koukat na rozpité vodovkové mraky a nádherně "špinavou" texturu povrchů. Do Batmanova světa tenhle styl neskutečně sedí. Příběhově bohužel slabší.

memphisz
17.09.2018 4 z 5

Velkou předností tohoto komiksu je především úchvatná Mariniho kresba/malba. Jeho Gotham je zároveň ponurý a malebný, a Batmanův oblek nikdy nevypadal realističtěji! Co se týče scénáře jde o velmi kreativní autorský příběh s výbornými postavami. Děj je přímo filmový a tak ale také trochu předvídatelný. Přesto - výborná hra dvou mužů.

komiksy superhrdinové Joker DC Comics Batman Harley Quinn

Enrico Marini