Krev hrdinů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve městě je nový Batman! Když se Bruce Wayne – možná natrvalo – stáhne do ústraní, vezme na sebe úlohu Batmana někdejší komisař Gordon. Je vybavený špičkovým robotickým exoskeletem a může se spoléhat na podporu gothamské policie. Ale když se člověk stane Batmanem, musí se učit ve smrtící rychlosti, protože armáda šílených zločinců jen čeká, aby ho zlikvidovala. Dokáže s nimi Gordon držet krok? Nebo novému Batmanovi jeho nepřátelé i spojenci přistřihnou křídla dřív, než se stačí odlepit od země? To se dozvíte v napínavém příběhu osmé knihy BATMAN DETECTIVE COMICS, jejímiž autory jsou FRANCIS MANAPUL (THE FLASH), BRIAN BUCCELLATO (THE FLASH) a PETER J. TOMASI (BATMAN A ROBIN). Zbrusu novou kapitolu ságy o strážci Gothamu úchvatným způsobem zobrazili FERNANDO BLANCO a MARCIO TAKARA. Tento soubor obsahuje sešity DETECTIVE COMICS Sneak Peek a č. 41–47....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430154/big_krev-hrdinu-NmC-430154.jpg 3.817
Série:

Batman Detective Comics 8.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Komiksy

Vydáno: , BB art
Originální název:

Blood of Heroes, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Krev hrdinů

fvalek
05.06.2022

Gordon je Batman a ono to sice nějakým netradičním způsobem funguje, ale je to natolik jiné, že pro mě všechno batmanovské kouzlo zmizelo a soustředil jsem se jen na to, jak chlápek v robotovi s podporou vzdušného týmu kosí vcelku obyčejné chlápky a nejde mu to tak, jak by si představoval... Byla to maličko víc nuda, bylo to podivné a jako nějaká jedna kniha asi fajn, ale kdyby to takhle pokračovalo "navždy", tak končíme.

Přestože je zajímavé vidět do pozadí policejních týmů a akcí nového Batmana, není to moc zajímavé a nudil jsem se, příběh byl dost o ničem. nějaký ten Muerte gang slabý, Jokerova dcera vesměs taky slabá a o ničem. Do toho všeho policejní zápletka o kryse v týmu... jako jo, ale zakončete to v téhle knize a už to netahejte dál. Stejně tak kapitola s Ligou spravedlnosti, která se snaží Gordona legitimizovat jako detektiva. Gordon tak odhalí něco, co je docela zřejmé a udělá z Ligy partu pitomců. To bylo velice klišoidní a ještě mi bylo líto toho mimozemšťana nakonec, že ho tam tak nechali.

Lenka.Vílka
26.04.2021

Na tohle jsem byla zvědavá. Naposledy mě Jim jako Batman vážně nebavil. A když jsem poprvé viděla nový robokostým, začala jsem se smát. A hned jsem dostala strach. Zda to opět nebude průšvih. Batman bez Batmana. Ale tentokrát to nebylo zase až tak hrozný! :)

Začnu s tím pozitivním. Tím, že je teď Batman Jim, děj se dost věnuje policii a její práci. Protože Harvey vede tým, který má dohlížet na "Batmana". Jenom mi přišlo, že banda záporáků je taková nudnější šeď. Navíc je začátek lehce komplikovaný kvůli skákání v čase, ale potom se to naštěstí srovná. Jenže potom přijde něco mnohem horšího, než je Batrobot. Přijde Jokerrobot. A to už jsem šla do kolen. A že bizár dávám, ale tohle bylo moc.

Druhý příběh příběh s ligou je opět na "meh". Ten to zabil ještě víc. A mě to mrzelo, protože potenciál byl! A konečná vsuvka, která českému čtenáři nebude dávat smysl je "meh²".

Až mám skoro strach otevřít poslední díl :( :/


callahanh
08.01.2021

Co si budeme povídat, když Batman není Bruce Wayne, není to ono. Autoři sice vycházejí z "civilní" podstaty Jamese Gordona, který je Batmanem jen kvůli tomu, aby tento symbol nezanikl a sám ví, že na tu úlohu nemá, jenže se to podepisuje na kvalitě komiksu. Vychytávky typu robotického obleku už celou mytologii posouvají spíše do sci-fi, což trochu ubírá batmanovskému kouzlu. Výtvarná stránka je ale pořád dobrá a dají se v ní zkoumat veškeré detaily, zároveň není nijak přehnaně barevná a výrazná a atmosféru temného Gothamu sympaticky zachovává. Trochu tu chybí výraznější protivníci, protože ani Jokerova dcera není tak démonická, jak bychom asi čekali. Nejlepší částí se tak zdá být Volání krve, kde se sejde Liga spravedlnosti a najednou má vše potřebný náboj a spád. Škoda nevyužitého potenciálu motivu několika Robinů a jejich postavení mimo zákon, kterým kniha končí a evidentně vyžaduje pokračování. Krev hrdinů je tak solidní komiks, který ale nejvíc trpí neúčastí Bruce Wayna a silnějších záporáků. 70 %