Krev hrdinů

Ve městě je nový Batman! Když se Bruce Wayne – možná natrvalo – stáhne do ústraní, vezme na sebe úlohu Batmana někdejší komisař Gordon. Je vybavený špičkovým robotickým exoskeletem a může se spoléhat na podporu gothamské policie. Ale když se člověk stane Batmanem, musí se učit ve smrtící rychlosti, protože armáda šílených zločinců jen čeká, aby ho zlikvidovala. Dokáže s nimi Gordon držet krok? Nebo novému Batmanovi jeho nepřátelé i spojenci přistřihnou křídla dřív, než se stačí odlepit od země? To se dozvíte v napínavém příběhu osmé knihy BATMAN DETECTIVE COMICS, jejímiž autory jsou FRANCIS MANAPUL (THE FLASH), BRIAN BUCCELLATO (THE FLASH) a PETER J. TOMASI (BATMAN A ROBIN). Zbrusu novou kapitolu ságy o strážci Gothamu úchvatným způsobem zobrazili FERNANDO BLANCO a MARCIO TAKARA. Tento soubor obsahuje sešity DETECTIVE COMICS Sneak Peek a č. 41–47....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430154/big_krev-hrdinu-NmC-430154.jpg 3.915

Batman Detective Comics 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Komiksy

Vydáno: , BB art

Blood of Heroes, 2016

Kniha Krev hrdinů

Lenka.Vílka

Na tohle jsem byla zvědavá. Naposledy mě Jim jako Batman vážně nebavil. A když jsem poprvé viděla nový robokostým, začala jsem se smát. A hned jsem dostala strach. Zda to opět nebude průšvih. Batman bez Batmana. Ale tentokrát to nebylo zase až tak hrozný! :)

Začnu s tím pozitivním. Tím, že je teď Batman Jim, děj se dost věnuje policii a její práci. Protože Harvey vede tým, který má dohlížet na "Batmana". Jenom mi přišlo, že banda záporáků je taková nudnější šeď. Navíc je začátek lehce komplikovaný kvůli skákání v čase, ale potom se to naštěstí srovná. Jenže potom přijde něco mnohem horšího, než je Batrobot. Přijde Jokerrobot. A to už jsem šla do kolen. A že bizár dávám, ale tohle bylo moc.

Druhý příběh příběh s ligou je opět na "meh". Ten to zabil ještě víc. A mě to mrzelo, protože potenciál byl! A konečná vsuvka, která českému čtenáři nebude dávat smysl je "meh²".

Až mám skoro strach otevřít poslední díl :( :/

callahanh

Co si budeme povídat, když Batman není Bruce Wayne, není to ono. Autoři sice vycházejí z "civilní" podstaty Jamese Gordona, který je Batmanem jen kvůli tomu, aby tento symbol nezanikl a sám ví, že na tu úlohu nemá, jenže se to podepisuje na kvalitě komiksu. Vychytávky typu robotického obleku už celou mytologii posouvají spíše do sci-fi, což trochu ubírá batmanovskému kouzlu. Výtvarná stránka je ale pořád dobrá a dají se v ní zkoumat veškeré detaily, zároveň není nijak přehnaně barevná a výrazná a atmosféru temného Gothamu sympaticky zachovává. Trochu tu chybí výraznější protivníci, protože ani Jokerova dcera není tak démonická, jak bychom asi čekali. Nejlepší částí se tak zdá být Volání krve, kde se sejde Liga spravedlnosti a najednou má vše potřebný náboj a spád. Škoda nevyužitého potenciálu motivu několika Robinů a jejich postavení mimo zákon, kterým kniha končí a evidentně vyžaduje pokračování. Krev hrdinů je tak solidní komiks, který ale nejvíc trpí neúčastí Bruce Wayna a silnějších záporáků. 70 %